Снег

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Цела ден врни.....
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ајде ставете некоја слика од жолтиот снег да видиме
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
И во Радовиш прееска имаше жолт снег, штета што не сликав. Утре ако има пак такво „чудо“ ќе сликам. :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Скопје продолжува да паѓа. Прогнозава вика и утре и среда снегче.
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Бран што доаѓал од Африка со песок се помешал со ладниов бран од север и жолт снегов испаднал.
Досаден стана!
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
абе уште да не идевме на школо и мераци ќе беше :wink:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ресен има повеќе од 15 сантиметри веќе... и тоа во последниве 2-3 часа успеа да наврне толку... цел ден со ветер беше
 
M

marsovka

Гостин
Мразам снег !
Стварно мразам снег, поради подмрзнатите и лизгави места од кои треба да пазам како одам, да се фаќам за огради и слични предмети ако одам по угорница. Па наместо за 5 мин да стигнам до некаде мене ми треба 10, накиснувам целата со се чорапи. Сабајле ни 10 јоргана не ме греат , целата сум мрзелива само сакам да седам со ќебе пред телевизор и да медитирам со мантра „Шехерезад омммм“ .Тогаш се што ќе падне на под не го померувам .
Врв на сето тоа е што почнувам да ги мразам сите со се децата , особено децата. Посебен момент е кога дечурланана ќе почнат да се маваат со топки ах да имав пиштол не не.. камшик! Додуша и тогаш ќе ме мрзи да камшикувам , станувам крајно летаргична и од мрза дури и во депресија паѓам, чекај ме мрзи и да паднам у депресија. Едноставно се претворам у прикладен зеленчук за сите пригоди и забави . Инвентар кој само гледа халмарк или а1 ... и чека снегот да се стопи :самоубиство:
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Знае ли некој зошто надвор изгледа како ден??? Светло е се!!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
У Струмица денес вееше скоро цел ден ли брзо се топеше така да по тротоарите и патиштата имаше само вода. Сега гледам покриено е, се е бело околу 3-4 см.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Конечно престана да врне, од прееска од 6-7 саато сабајле!zabava

Ама сеа коа ке почне да се топе.........taga......шлакатарник!


ПС. Куга ке дое тоа лето у ПМ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom