Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 64 19,0%
 • СДСМ

  Гласови: 41 12,2%
 • ЛЕВИЦА

  Гласови: 58 17,2%
 • БЕСА

  Гласови: 1 0,3%
 • ДУИ

  Гласови: 8 2,4%
 • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

  Гласови: 1 0,3%
 • ДПА

  Гласови: 0 0,0%
 • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

  Гласови: 5 1,5%
 • ИНТЕГРА

  Гласови: 8 2,4%
 • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

  Гласови: 3 0,9%
 • Некоја друга

  Гласови: 9 2,7%
 • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

  Гласови: 139 41,2%

 • Вкупно гласачи
  337
Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.821
Поени од реакции
54.175
"Дечко, ќе ми ја расипеш фризурата, ајде..."

:facepalm:
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
1.539
Поени од реакции
1.278
@MIKI1, гледам не сакаш совети а убо ти реков не праи муабет со....
Зошто бараш одговор од лица кои немаат врска со таа проблематика, каков одговор очекуваш од нив, освен навреди и ад-хоминем?
Тие цело време слушат по медиуми и на други места дека срањските инвестиции се онаа работа која ни донесе живот, на истите медиуми нема ниту една анализа за тоа колку како и на кој начин, такви инвестии придонесуваат за раст.
Во минатото и едно чисто “преземање“ беше прогласено за срањски инвестиции, па така златните кокошки беа продадени “буд-зашто“ (банки, телеком, ЕСМ и други кокошки кои носат златни јајца), некои си направија и телевизии од тие пари, оние Стојменови ја продаде татко му СТБ на Греките и лапна 50 милиони марки, ј*бига бизнис со наш имот, е па слични се и овие срањски инвестиции.
Околу статистика, мислам дека не го разбраа прашањето, прашањето беше во контекст дека истата се злоупотребува и скоро секогаш кога се изнесуваат статистички податоци истите се фризирани и коригирани според целите кои треба да се постигнат. Нема потреба да им го збориш тоа, тие...

А оној што го напишал текстот треба да се врати во прво или второ одделение и да научи дека после точка и после запирка се остава прразно место.
Претера!
Ти од сето напишано исчита дека оној што пишувал не знаел граматика-правопис и ...
Во таа вест се открива дека и Интегра(л) е само уште еден приврзок на центрите на моќ во САД и ЕУропска, и дека исто како и постоечкиве ќе биде нивен сервис. Дека истата е створена за да се премости недовербата во дпсне (заради 8-те квислинзи и другите политики) и да ги привлече тие гласови....
Но така бидва кога нема што да се рече за темата се почнува со точки запирки и сл.

Бракот има толку многу врска со деца што прашањето е а што ќе ти брак ако нема деца?
Да повторам реченото е во сосема друга конотација.
Овде се измешаа лончињата, па се отври тема семејство (основна клетка на едно општество) деца, институција брак, родител, старател и слично...
Кога ќе има тема по овие прашања ќе се добие и одговор, многу излеговме од темата, ...
Прашањето ти е на место и јас се прашувам зошто овие ЛГБТ (пеери, ....) сакаат да бидат во брак, можеби затоа што пред некоја година во УК се тестираше вештачка матка(инкубатор за мали пеери и леееби), кој ќе знае, луд свет е ова и да сакаш не може да го препознаеш, се користи “маскировка“.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
6.847
Поени од реакции
1.894
500 евра за баба?
Мислиш ли дека 100 евра се доволни? За „баба“ како Лила.
Автоматски споено мислење:

"Дечко, ќе ми ја расипеш фризурата, ајде..."
:facepalm:
А фризурата колку плата на просветен работник, зголемена за 5%.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
2.760
Поени од реакции
4.257
Мислиш ли дека 100 евра се доволни? За „баба“ како Лила.
Автоматски споено мислење:


А фризурата колку плата на просветен работник, зголемена за 5%.
За 150 еур на час имаш ескорти по светов умот да ти летне. Лила е пластична бабетина.
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.432
Поени од реакции
3.803
Претера!
Ти од сето напишано исчита дека оној што пишувал не знаел граматика-правопис и ...
Во таа вест се открива дека и Интегра(л) е само уште еден приврзок на центрите на моќ во САД и ЕУропска, и дека исто како и постоечкиве ќе биде нивен сервис. Дека истата е створена за да се премости недовербата во дпсне (заради 8-те квислинзи и другите политики) и да ги привлече тие гласови....
Но така бидва кога нема што да се рече за темата се почнува со точки запирки и сл.
Е како да му верувам на неписмен новинар???
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
2.864
Поени од реакции
3.706
За 150 еур на час имаш ескорти по светов умот да ти летне. Лила е пластична бабетина.
Женава толку претера со хемија и ПЕТ козметика што веќе кога збори внимава само на аголот на устата, содржината е во втор план. Небитна е тотално. Веројатно и како сведок е повикана заради трачарски информации и интензивна дружба. Мене повеќе ме интересираат надмени и самобендисани трутови од рангот на Сиљан што се убедени дека се мечки недопирливи. Со контрадикторни изјави и нервозна мимика (нормално, нели такви МК Ротшилд умови да ги превесла Боки...) уште оштетен глуми!
 
Член од
24 март 2010
Мислења
11.984
Поени од реакции
16.546
Единствено потажно од ВМРО и СДСМ во моментов се овие протераниве од ВМРО и СДСМ што глумат трета опција. Нив за во организирана структура не ги бива, ќе направеле нешто сами. :pos:
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
893
Поени од реакции
1.723
Единствено потажно од ВМРО и СДСМ во моментов се овие протераниве од ВМРО и СДСМ што глумат трета опција. Нив за во организирана структура не ги бива, ќе направеле нешто сами. :pos:
Na zemjava ocajno i treba treta realna opcija. Nalet zaebancii
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
1.539
Поени од реакции
1.278
Е како да му верувам на неписмен новинар???
а кој рече да му веруваш на “неписмен“ новинар, и од каде ти е информацијата дека веста е објавена од новинар?
Всушнот да прашам ти го посети линкот?

за сите кои не им веруваат на неписмени а сакаат да им веруваат на писмените еве видео линк со изјавата на ....
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.693
Поени од реакции
42.783
Ќе прскаат против комарци, во четврток и петок.
Што им е филмов у септември?
Пари некој треба да лапа изглеа.
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.432
Поени од реакции
3.803
Kupuvajte makedonski proizvodi
А фискална ќе има ли?
а кој рече да му веруваш на “неписмен“ новинар, и од каде ти е информацијата дека веста е објавена од новинар?
Всушнот да прашам ти го посети линкот?
А кој го објавил ако не новинар? Можеби некој пајтонџија? Пред објавување некој требало да го редактира текстот.
Го посетив линкот само да видам дали во оригиналот се истите грешки.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
2.864
Поени од реакции
3.706
Ќе прскаат против комарци, во четврток и петок.
Што им е филмов у септември?
Пари некој треба да лапа изглеа.
Не знам дали јас сум со дефект ама мене ме утепаа комарци, така да не ми е толку чудесна вест. Се е изместено.. летото трае и нема најава дека ќе заврши наскоро. (не се бунам :) )
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom