Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 50 18,8%
 • СДСМ

  Гласови: 31 11,7%
 • ЛЕВИЦА

  Гласови: 48 18,0%
 • БЕСА

  Гласови: 0 0,0%
 • ДУИ

  Гласови: 7 2,6%
 • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

  Гласови: 1 0,4%
 • ДПА

  Гласови: 0 0,0%
 • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

  Гласови: 4 1,5%
 • ИНТЕГРА

  Гласови: 7 2,6%
 • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

  Гласови: 1 0,4%
 • Некоја друга

  Гласови: 7 2,6%
 • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

  Гласови: 110 41,4%

 • Вкупно гласачи
  266
Член од
23 мај 2019
Мислења
937
Поени од реакции
760
Идентитет забетониран и избрусен со шлајферица-Сидро Муртински.
Тоа што не бетонира не бетонира немам зборови, ама што го направи тоа со квантни чекори па уште и не заебават дека не било сменето името и идентитетот ама тоа било во....
Оваа

треба постојано да им се повторува на Северџаните со надеж дека можеби еден ден ќе сватат што сториле и какво злосторство извршиле врз македонскиот народ, мали се шансите ама мора човек да се надева!
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.187
Поени од реакции
10.723
Ime smenivme a od EU i NATO aber nema:

СЕ КОМПЛИЦИРА ПАТОТ ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА


Spanija e kriva, Velika Britanija e kriva, globalnoto zatopluvanje e krivo sade nekoj e kriv samo nie ne sme :oops:
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
1.535
Поени од реакции
1.432
Spanija e kriva, Velika Britanija e kriva, globalnoto zatopluvanje e krivo sade nekoj e kriv samo nie ne sme :oops:
Е што сме ние криви затоа што Шпанците не ги бива за ништо?
Нека го применат македонскиот модел. Насилно формирање парламент, насилно формирање влада, насилно променување на устав (пардон - во Шпанија треба насилна ратификација) и целта е постигната...
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
22.475
Поени од реакции
14.387
Ime smenivme a od EU i NATO aber nema:

СЕ КОМПЛИЦИРА ПАТОТ ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА


Spanija e kriva, Velika Britanija e kriva, globalnoto zatopluvanje e krivo sade nekoj e kriv samo nie ne sme :oops:
,,,,,_sade nekoj e kriv samo nie ne sme_,,,
,,,a za shto toa sme nie krivi,,,,shto se otkazhavme od samisebe,shto veke ne defakto tuku i de jure kako nacija ne postoime,,,ostana li neshto Makedonsko avtentichno,,,,i demonkratijata ni veli deka toa ne bil edenstven uslov za opstojuvanje,,,,
,,,a da ,ima seushte za pravenje promeni i negacija na se shto e Makedonsko,,,,,
,,,
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
1.535
Поени од реакции
1.432
Член од
29 октомври 2011
Мислења
987
Поени од реакции
912
Мислам дека имаше тепачка пред 4-5 години во Мистик во Штип, каде што тој ја почнал и тој тепал. Па полицијата беше немоќна да направи нешто. Памтам уште беа дпсмне и паторот на власт.
Иначе ова дете на Фрчко му е од првиот брак.
Jas citav deka e na brane sin mu, greska si.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
9.463
Поени од реакции
13.219
Новава министерка втор работен ден одма ребаланс на буџет, так - так, нема лабаво.
Новата министерка, тело на возразна девојка, a гласче на дете од 12 години. :D Човече оваа изгледа не излегла од пубертет :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.000
Поени од реакции
168.238
Новата министерка, тело на возразна девојка, a гласче на дете од 12 години. :D Човече оваа изгледа не излегла од пубертет :D
Да не се спуштаме на нивото на оној од вмро, девојката е способна ама пренаивно влезе во авантурава.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
476
Поени од реакции
1.315
Греота младо девојче,ќе ја напеналат ова бандитиве да потпишува за инвестиции како за клиничкиот,пола милјарда,господ нема да може да ја извади...
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
937
Поени од реакции
760
Да не се спуштаме на нивото на оној од вмро, девојката е способна ама пренаивно влезе во авантурава.
Да способна е ама шефот и уште поспособен, нели?

Во што ја гледаш способноста на министерката, де сподели ги тие сознанија.
И зошто ја оцрнуваат вака невоспитано, дека имала сообраќајка со тешки последици; те заедно со онаја Цветанка-снаа и имале неколку фирмички па си лапнале “иновација“ од преку 300.000 евриќи; па уште и дека отворила сајт за тргување преку интернет за кој велат дека бил плагијат а дека паричките биле токму за тој инвентивен подвиг!!!
Многу зошто малку одговори, ама способна е!
 
На врв Bottom