Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 12 декември 2016.

?

Каков е вашиот став во врска со пристапот на Македонија кон НАТО?

 1. Сметам дека треба да се влезе во НАТО, па макар и под привремена референца.

  45,1%
 2. Сметам дека треба да се влезе во НАТО само под уставно име.

  12,7%
 3. Сметам дека треба да се влезе во НАТО по секоја цена (промена на име).

  16,2%
 4. Сметам дека треба да бараме алтернативни сојузници (Русија/Кина).

  5,8%
 5. Сметам дека не треба да пристапуваме кон било каков воен сојуз.

  20,2%
 1. Нuкола

  Нuкола Е=mc2

  Член од:
  24 мај 2005
  Мислења:
  4.327
  Допаѓања:
  10.974
  (правила)
   
 2. Нuкола

  Нuкола Е=mc2

  Член од:
  24 мај 2005
  Мислења:
  4.327
  Допаѓања:
  10.974
  Добар ден пост-изборна Македонијо. What now?
   
 3. Klinton

  Klinton wanna BOMB?

  Член од:
  11 април 2010
  Мислења:
  1.273
  Допаѓања:
  1.017
  Za izlez od krizata e potreben bugarski pasos
   
  На Sasa Ilic, F.E.A.R., Игнориран член и уште 20 други им се допаѓа ова.
 4. дЏанго

  дЏанго Gunslinger

  Член од:
  21 август 2010
  Мислења:
  269
  Допаѓања:
  610
  НИКОЛААААААААА!!!
   
 5. Roy Fokker

  Roy Fokker

  Член од:
  26 септември 2012
  Мислења:
  5.508
  Допаѓања:
  3.857
  кризата се продлабочува, "чадорот" делува непосредно изборно и постизборно ,ја оспорува тесната победа на досегашната опозиција
   
 6. bitushanec

  bitushanec Борец за човекови права

  Член од:
  17 јануари 2006
  Мислења:
  3.741
  Допаѓања:
  807
 7. Џек Нолан

  Џек Нолан

  Член од:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  926
  Допаѓања:
  1.224
  Да им се кажи на албанците кои им се правата и да им го здрват малце газот!
  Парите од буџетот да се наменат кон други цели!

  Албанците доаѓаат во пол-позиција во моментов. Дојде време кога тие контролираат што и како. Додека двајца се караат трет користи. Ако не се свести власта (која и да е) во наредниве 2-3 години, иднината на Македонија за следниве 2-3 децении ќе биди на стаклени нозе!
   
 8. arakenx

  arakenx

  Член од:
  13 јули 2010
  Мислења:
  2.648
  Допаѓања:
  6.054
  Решението е просто.....
  Експертска влада со мандат од 6 месеци која треба да спроведе легитимни избори. Напуштање на Донтовиот метод и гласање за личност, а не за листа. Македонија една изборна единица. Мораториум на сите проекти, вработувања, отпуштања, прераспределби во јавна администрација. Забрана за камдидатура за секој за кој има покренато судска постапка.
   
  На .........., Stefan-kobe, devilko и уште 9 други им се допаѓа ова.
 9. Goldie

  Goldie Гостин

  Па нормално дека поголемиот дел од неважечките ливчиња ќе бидат на ДПМНЕ кога добар дел од гласачкото тело ви е неписмено
  Се утепавте од лигавење а знаете дека шансите да некој отпосле поништува гласачки ливчиња е невозможно. Имате членови на изборни комисии кои цело време надгледуваат кој и што прави, при броење на гласачките ливчиња уште на гласачкото место одма се прави записник колку неважечки ливчиња има кои го потпишуваат сите членови на комисијата.

  А ако има вистина во тоа дека на записник едни бројки стоеле а претседатели на комисии блиски до ДПМНЕ пријавувале други бројки до ДИК за да лажираат резултати - ќе одговараат за тоа
   
 10. viktora

  viktora

  Член од:
  20 август 2010
  Мислења:
  2.195
  Допаѓања:
  1.189
  Исто како Русите и Бугарите што си ги решија проблемите со проблематичните политичари.Бомби под возила или решетање сред бел ден.Без разлика дали се ВМРО или СДСМ.
  п.с доста со тие бугарски пасоши,исто ти доаѓа како да ти ја ебат жената дома а ти бегаш под кирија зошто не си маж дома да си ги решиш проблемите.
   
 11. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  7.655
  Допаѓања:
  2.815
  *Друго (образложи);

  Црнци... многу црнци.

  Јас сум пола црнец - ќе ми се заблагодарите подоцна.
   
 12. kurtoazija

  kurtoazija

  Член од:
  29 септември 2016
  Мислења:
  464
  Допаѓања:
  270
  ако до 19:00 нема официјални резултати што потоа?
   
 13. курајбер

  курајбер млад, потентен

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  10.261
  Допаѓања:
  7.045
  X на пенали испадна
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Roy Fokker

  Roy Fokker

  Член од:
  26 септември 2012
  Мислења:
  5.508
  Допаѓања:
  3.857
  решението беше просто, се донесе експертска влада 100 дена пред избори , се чешлаа списоци, се дадоа препораки и ПРЕДУПРЕДУВАЊА за фер избори, резултатот е најреален во моментот како што е, мала предност на дпмне пред опозиција која не нуди ништо реформаторско и револуционерно,ами само негативна кампања со плукање врз позицијата
   
 15. Дивјак

  Дивјак

  Член од:
  11 јуни 2011
  Мислења:
  243
  Допаѓања:
  150
  по закон мора да има
   

Сподели преку: