Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.999
Оваа реторика се тера од партиските полтрони по интернетов деновиве (и тука ја видов неколкупати), дека сега сите вмрани станале поборци за ЛЏБТ заедницата... а реално, сите тие се попалија по изјавата на Заев, која е класичен пример за самоубиство со пукање во слепоочница. Тој што пред изјавата на Заев ги викал хомосексуалците педери, после изјавата на Зоки уште толку повеќе ќе ги вика.

Заев им даде причина повеќе зошто би ги викале тие луѓе така.
Станале поборници за ЛЏБТ права, yeah right...:kafence:
Мислам дека го промашуваш контекстот и значењето на тие опаски, за тоа како вмрани (ко што си ги нарекол) станале поборници за LGBT права.

Фатиме опцула кога чула дека Катица наредила претрес на све што влегува и излегува од СЈО.
Ерго, Фатиме е невина за рекетиве и нема врска околу тоа, со Боки и Катица.
Автоматски споено мислење:

Камчев тука е?
 
Последно уредено:

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Љочка до љочка а?
Аааааа.....

Живо ме занима со што се занимава „дијаспорава„.
Со афирмација на „нашата земја„ или со подоходовни дејанија...
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Кога беше за чалам, чанти од 800 евра да покажуваа и капути од 2.000 евра, тогаш не се симнуваа од пред камери.
Кога беше чалам да се читаат лажните обвиненија и фабрикуваните докази, од пред камери и микрофони не се симнуваа.
Кога за чалам ги пратија браќата на робија, насмеани пред камери, раскокодакани на микрофони беа.
Кога чаламџиски читаа обвиненија со име и презиме, не постоеше инструментот презумција на невиност.
Ама сега, кога е за нив, да се изразам народски, ПЕДЕРСКИ ко ПИЧКИ се кријат.
ПИЧКА ЛИ ВИ МАТЕРИНА СЈОјовска.

Prenesen komentar od Milenko Nedelkovski...Govor na omraza do nemajkade...ovoj chovek treba da se zatvori, da si lezhi ....peder, shto bi rekol premierot nash umen na majka.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Сега ќе постават џандари да ги чуваат шахтиве и споменициве.
Бај д Веј се зборува по социјалниве мрежи дека газда Орцо ја киднал...
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Сега ќе постават џандари да ги чуваат шахтиве и споменициве.
Бај д Веј се зборува по социјалниве мрежи дека газда Орцо ја киднал...
дур ги брусаат може и да се фрлат на побитна работа околу шахтите а тоа е да ги нивелираат ... сите се пропаднати по 10цм, колите ги искршивме од лоша и фушерска изведба.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
дур ги брусаат може и да се фрлат на побитна работа околу шахтите а тоа е да ги нивелираат ... сите се пропаднати по 10цм, колите ги искршивме од лоша и фушерска изведба.
Хаха баш така, една шахта нема непропадната. Треба посебен смер на градежен да се воведи - изведба на шахти и сериозно да се поработи.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.697
Многу луѓе блиски до СДС и новинарски бардови (hehehe) почнуваат да ја пуштат Катица низ вода, јавно ја линчуваат... се ми се чини дека ова е тактика за да го спасат Зоки, Рада, Кирац, Гоца од Рекет кои и онака се дебело поврзани со овој случај.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Кога беше за чалам, чанти од 800 евра да покажуваа и капути од 2.000 евра, тогаш не се симнуваа од пред камери.
Кога беше чалам да се читаат лажните обвиненија и фабрикуваните докази, од пред камери и микрофони не се симнуваа.
Кога за чалам ги пратија браќата на робија, насмеани пред камери, раскокодакани на микрофони беа.
Кога чаламџиски читаа обвиненија со име и презиме, не постоеше инструментот презумција на невиност.
Ама сега, кога е за нив, да се изразам народски, ПЕДЕРСКИ ко ПИЧКИ се кријат.
ПИЧКА ЛИ ВИ МАТЕРИНА СЈОјовска.

Prenesen komentar od Milenko Nedelkovski...Govor na omraza do nemajkade...ovoj chovek treba da se zatvori, da si lezhi ....peder, shto bi rekol premierot nash umen na majka.
Ова се однесува на Јанкуловска и компанија кога излегуваа на пресови ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom