Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Многу луѓе блиски до СДС и новинарски бардови (hehehe) почнуваат да ја пуштат Катица низ вода, јавно ја линчуваат... се ми се чини дека ова е тактика за да го спасат Зоки, Рада, Кирац, Гоца од Рекет кои и онака се дебело поврзани со овој случај.
Да ама има еден проблем, Катица е арогантна сељачина која знае добро да пее, зошто не е во притвор до сега? Најверојатно има многу докази. Кажав во еден предходен пост се купува време за демиџ контрол. Се караат меѓу себе кој да лежи а бидејќи Боки го насанкаа и Стево јавно кажа дека нема аболиции никој неќе да иде 5-6 години во затвор. Сега сите се закануваат со пеење а Катица изгледа ја има најдобрата песна за Шуткавизија.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Никогаш не ми било повеќе мило за одреден вандализам како за овој.
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
Член од
8 јануари 2013
Мислења
629
Поени од реакции
1.916
Онаа шефицата на кабинет на Катица,вчера што ја испрашувале, има име и презиме?:facepalm:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Бардовите на Fake news :icon_lol:
Борјан и неговите хвалоспевачи на Твитер си плачат за посета од Кајганџии :D Ти текнува кога ја имавме акцијата, кога не нападнаа дека сме биле вмровци и Мачорка и Лигеа почнаа да твитаат за бемката на Борјан? :pos: се расплакаа сиротите. Не е исто да пишуваш доскочици на Твитер и на форумска платформа да се браниш со 10 души одеднаш, овде е како на фронт :D +1 доказ дека акаунти на Твитер треба да се забранат за северџани додека твитаат пропаганда само ајде.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Борјан и неговите хвалоспевачи на Твитер си плачат за посета од Кајганџии :D Ти текнува кога ја имавме акцијата, кога не нападнаа дека сме биле вмровци и Мачорка и Лигеа почнаа да твитаат за бемката на Борјан? :pos: се расплакаа сиротите. Не е исто да пишуваш доскочици на Твитер и на форумска платформа да се браниш со 10 души одеднаш, овде е како на фронт :D +1 доказ дека акаунти на Твитер треба да се забранат за северџани додека твитаат пропаганда само ајде.
Да да има доста потенцијал тука.
Автоматски споено мислење:

Ќе имало и нови осамничени за "РЕКЕТ" тоа значи минимум двајца нови, ај баш да видиме кој ќе се.

Истрагата за „Рекет“ ќе се прошири, на Боки Тредичи и Миле Кичеец ќе им се придружат нови осомничени
https://fokus.mk/istragata-za-reket-ke-se-proshiri-na-boki-tredichi-i-mile-kicheets-ke-im-se-pridruzhat-novi-osomnicheni/
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.738
Да ама има еден проблем, Катица е арогантна сељачина која знае добро да пее, зошто не е во притвор до сега? Најверојатно има многу докази. Кажав во еден предходен пост се купува време за демиџ контрол. Се караат меѓу себе кој да лежи а бидејќи Боки го насанкаа и Стево јавно кажа дека нема аболиции никој неќе да иде 5-6 години во затвор. Сега сите се закануваат со пеење а Катица изгледа ја има најдобрата песна за Шуткавизија.
zlatica ima sigurno dokazi za partiski naracani krivicni prijavi a i presudi, a se javi i ovoj od Saraj, bash najde vo Zgoden Moment:cool:
Автоматски споено мислење:

Милевски: Не е ова инквизиција да ги гониме луѓето за Сонцето од Вергина
Викаат дека нема да ги гонат граѓаните, а на следен спортски настан ќе ги бркаат како кучиња сите што ќе го носат знамето на Вергина. Класична манипулација од страна на СДС
se sekavam deka pred 7-8 ili poveke godini, imashe eden zenski rakometen klub od Prilep, koj imashe vo logoto sonce od 16 kraka, ama taka registriran od vremeto vo megunarodna federacija... uste togash koga pocna antikvizacijata se bunea nekoj grcki krugovi, ama ovie si bile od vremeto pred toa taka prijaven.... no podocna toj klub propadna i se rasformira, eve nekoj od Prilep neka ja otkrie celata prikazna...
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
А баш се прашував каде е Борјан, тој на твитер бил. Има ли нешто да каже за 1ТВ или и тој не е знајал од каде му се парите на Боки?

Катица ќе оди на распит во вторник. Нека и даде некој скрипта, за викендот да се спрема за прашањата. Каква вукојебина сме станле, чудо едно!
Автоматски споено мислење:

Oвој па продадениов за вреќа компири

Прегледај го приврзокот 215208
Тоа е една од најсрамните епизоди во новата македонска историја. И за Албанци и за Македонци, за сите. До тогаш имав илузија дека сме каква таква држава, но кога странците ги наседнаа политичарите како првачиња да го потпишат договорот, сфатив дека немаме држава, не затоа што некој не ни дава, туку затоа што сме некадарни да ја имаме. Дотогашниот устав имаше најдобри оценки, странските експерти истакнуваа дека тоа е Устав за пример.
Да не зборам колку далавери се направија за време на воениот конфликт и после тоа. Чудо е како воопшто опстојуваме...
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
629
Поени од реакции
1.916
018E55A8-E4C3-4558-9E6B-1ABD7045CB94.jpeg

Му го хакнале прогилот.Колку се мизерни со што се замараат:pos:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
629
Поени од реакции
1.916
Ја мислам дека на Геро сите му ветуваат парче од колачот додека се во опозиција,а кога ќе дојдат на позиција никој на кур не го става. А се вади дека е критичар на секоја власт:):)
 
Последно уредено:

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Новинаров од Италија пишува дека кога ќе биле сведоците на безбедно ќе пуштел поголеми бомби, Миленко пред саат време напишал дека најмалку еден бизнисмен и неколку партиски функционери(не кажа од која партија) се евакуирани од Македонија им се спремал апс. Интересно хмм!?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.997
Mало дефокусирање од горливото прашање за речникот на Заев, со тема/проблем кој е близок на многумина тука (тука во Македонија, а не тука на темава):

КУЛТУРНА ИЗОЛАЦИЈА: КАКО ДА НЕ НАРАЧУВАШ КНИГИ И ПЛОЧИ ВО МАКЕДОНИЈА
Оние кои го поминале процесот опишан во статијава ќе знаат точно за што станува збор. Оние кои не го поминале - не очајувајте. Има решение и за оние кои сакаат да работат на себе читајќи или слушајќи музика.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom