Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 12 декември 2016.

 1. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  6.221
  Допаѓања:
  6.597
  Ова е со цел да ослабне вмро и да се изигра мнозинството.
   
 2. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  22.091
  Допаѓања:
  26.263
  Он работеше против Македонија, со тоа што употребуваше насилство за на Груевски газот да му го спаси, пошто Груевски е предавник пар-екселанс.

  Е сега, претпоставувам дека четири години за тоа се многу и по закон ваљда помалку треба, али ја не сум правник.
  Заради првиот пасус и ја бу му дал толку, али како што реков ја не сум правник.

  Ако му дале него четири, би требало и другите такви гомна (кои со насилие работеа за личната кауза на Груевски), секако да добијат соодветна казна, не помала. Али исто како што реков, некои од нив имаат поголем грб од другите. А сите кога одлучувале дали ќе идат да работат против Македонија и македонскиот народ, не размислуваа - што после?. Пошто таков профил и онака не размислува многу, многу. Ги читаме на форумов.
  --- Споено дупло мислење, 12 октомври 2017 ---
  Како бе Ѓорѓи ги врати?
  Како ти во твојата глава го замишљаш тоа - ги врати? Груевски сабајле пред врата ги најде врзани овие од Хаг? Имаше некое образложение? Документ? Допис од Хаг или ќутенката, само ги вратија, ни А, ни Бе?
   
  Последно уредено: 12 октомври 2017
 3. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.248
  Допаѓања:
  4.605
  Нешто многу си опседнат со рап и со црнци.
   
 4. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  22.091
  Допаѓања:
  26.263
  Како до сеа не сте покушале у вашите куртон-медиуми, по вашиот малоумен тертип, ова да го прикажете како подршка за господинот Груевски?
  --- Споено дупло мислење, 12 октомври 2017 ---
  Не. у Куманово имаше неколку будалетинки кои го дадоа својот живот за гзот на твојот сопственик да се спаси. Али џабе ги жртвувате луѓето ни криви ни должни, испадна дека ипак го симнаа.:(
   
 5. stratUs

  stratUs

  Член од:
  20 април 2012
  Мислења:
  1.054
  Допаѓања:
  953
  А во Куманово шо се десило?Можда му побарале на стражарот љута ракија ама клетиот фашист не им дал и овје го упукале,дај кажи жити се сигурно имаш некој учесник и од таму?
  --- Споено дупло мислење, 12 октомври 2017 ---
  Не бе Командант Вентили е најголемиот херој на нашата татковина!(y)
   
  Последно уредено: 12 октомври 2017
  На VOLK2234, kelaj и Klin им се допаѓа ова.
 6. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  25.611
  Допаѓања:
  61.171
  Без разлика, тој не е осуден за работа против Македонија и за тоа што заштитувал нечиј г'з.
   
 7. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  22.091
  Допаѓања:
  26.263
  А сепак тоа го правел.
   
 8. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  25.611
  Допаѓања:
  61.171
  Небитно е во ситуацијава а и субјективно. За мене и тебе работел против државата, за Џорџе и МКД Владе работел за државата.
   
 9. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  22.091
  Допаѓања:
  26.263
  Да. И јас повеќе пати реков дека јас си ја гледам работата низ моја лична, а не низ правна призма.
  За правото, он е некој што напаѓал некоја под одредени услови, за што, ко што нагласив, ваљда добил преголема казна, правно глеано.
  За мене е насилник, потрчко на Грујо, кој работи против интересите на својата земја, за сметка на својот газда.

  А Џорџе и мкдВладе можат да се ебат со зажарено железо.
   
 10. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  25.611
  Допаѓања:
  61.171
  @Ставрогин нема дело „тегнење за коса“ ама еве за што го товареле всушност.
  Лицето се товари дека за време на настаните во законодавниот дом извршило грубо насилство, повлекувајќи за коса пратеничка во македонското Собрание. Оштетената во настанот се здобила со тешка телесна повреда,“- велат од ЈОРМ.
   
  На TITTANIK му/ѝ се допаѓа ова.
 11. k3b

  k3b

  Член од:
  17 декември 2010
  Мислења:
  2.495
  Допаѓања:
  3.880
 12. kelaj

  kelaj

  Член од:
  9 јули 2017
  Мислења:
  381
  Допаѓања:
  77
  Ти што мислиш за пуштање на слобода на Агим Красниќи пред избори?
   
 13. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.918
  Допаѓања:
  31.088
  Во Кочани вечерва е приведено едно лице од листата на советници од ВМРО-ДПМНЕ под сомнение за поткуп на гласачи, потврдуваат за телевизија 24 од МВР. Случајот се работи по консултација и налог на ОЈО. Приведеното лице во моментов се наооѓа во станица. Кај него се продајдени пари, списоци на гласачи и друг материјал.
   
 14. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  8.932
  Допаѓања:
  3.765
  кај нас и незавршени работи се пуштаат, јасно ми е тоа... но камо ваши коментари за молкот на сдсм за наводниот криминал кај Актор ?? Па СЈО има и предмет, ама добија од ЕУ у фаца ...
  --- Споено дупло мислење, 12 октомври 2017 ---
  Знаеш ли ти кога ги врати Хаг случаите ??
  знаеш ли кој беше Председател на државата?
  Знаеш ли која гарнитура беше во Уставен суд ?
  --- Споено дупло мислење, 12 октомври 2017 ---
  http://think24.mk/2017/10/12/video-...lista-na-sdsm-vo-strumitsa-ne-znae-da-chita/#
  гледај ги фаците на ПУБЛИКАТА од СДСМ кога го слушаат говорот :icon_mrgr:
   
  Последно уредено: 12 октомври 2017
 15. k3b

  k3b

  Член од:
  17 декември 2010
  Мислења:
  2.495
  Допаѓања:
  3.880
  Имало идеја од грујо и уште некој очајни од фамилијата да повикаат на тивок бојкот и да не ги признаваат изборните резултати.

  Уште тоа им фали :pos::pos:
   
  На NewForce му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: