Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.779
Поени од реакции
21.187
@LordDragonII абе многу Бугари излегоја во Албанија. Од кај се најдоја сега и таму мајката. Читкам дури и во уставот ке ги вметнувале утре. Имаш некое објаснување за ова како толку прецизно сме ја исцртале границата посебно источната и западната. Како со нож. Лево и десно Бугари, на средина ние, како некоја енклава.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.645
Поени од реакции
27.953
Последно уредено:
V

viktora

Гостин
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
А вие што гласате за неписмени?

СКАНДАЛОЗНО: Носителот на советничката листа на СДСМ во Струмица не знае да чита (ВИДЕО)

http://kurir.mk/makedonija/vesti/skandalozno-nositelot-na-sovetnichkata-lista-na-sdsm-vo-strumitsa-ne-znae-da-chita-video/
Што е тоа толку СКАНДАЛОЗНО дека згрешил во читањето?
Алоо лудак ќе ја води општината доколку победи, до толку ли си неписмен? ЛУДАК, ЛУДАК , ЛУДАК..
Еве ти напишав повеќе пати за да ти влезе во главата каков човек има шанси да биде градоначалник.
 
V

viktora

Гостин
Што е тоа толку СКАНДАЛОЗНО дека згрешил во читањето?
Алоо лудак ќе ја води општината доколку победи, до толку ли си неписмен? ЛУДАК, ЛУДАК , ЛУДАК..
Еве ти напишав повеќе пати за да ти влезе во главата каков човек има шанси да биде градоначалник.
Скандалозно е бивши бранител да се кандидира за градоначалник а не е скандалозно што човек кој врши втора важна функција и наредил убиства на македонци?Не е СКАНДАЛОЗНО да се подржи еден човек како Села кој македонците ги нарекува варвари и дојденци?Што е поголем скандал жити мајка.Не гледаш скандал каде албанците заеднички настапуваат само за да добијат повеќе советници во албанските општини а ти си се фатил за Тарчуловски.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Скандалозно е бивши бранител да се кандидира за градоначалник а не е скандалозно што човек кој врши втора важна функција и наредил убиства на македонци?Не е СКАНДАЛОЗНО да се подржи еден човек како Села кој македонците ги нарекува варвари и дојденци?Што е поголем скандал жити мајка.Не гледаш скандал каде албанците заеднички настапуваат само за да добијат повеќе советници во албанските општини а ти си се фатил за Тарчуловски.
Скандалозно е што бившиот бранител убивал цивили, скандалозно е што бившиот бранител за неговите браќа Македонци од Пржино и Црниче им вика нека немаат канализација и вода мора да се знае ред, прво Драчево и Припор. Тоа е бранител, ги дели неговите на вмро и сдсм. Ебате бранителот.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.543
Скандалозно е бивши бранител да се кандидира за градоначалник а не е скандалозно што човек кој врши втора важна функција и наредил убиства на македонци?Не е СКАНДАЛОЗНО да се подржи еден човек како Села кој македонците ги нарекува варвари и дојденци?Што е поголем скандал жити мајка.Не гледаш скандал каде албанците заеднички настапуваат само за да добијат повеќе советници во албанските општини а ти си се фатил за Тарчуловски.
toj bivsi branitel zemjata ja branese so toa sto otide i ubi civili, i ne bese nisto porazlicen od onie od albanskata strana koi toa go pravea na Kosovo i kaj nas, duri u vojna postojat pravila a negoviot cin e kukavicki, taka zemja ne se brani, toa sto on go jadese vo hag a drugi ne takodze e del i negova zasluga, zasto vo Makedonija stigna pismo, potpisano od nego, a napisano od DPMNE, kade se molese kukase amante zamante amnestirajte gi haskite slucaji ...
Ova tebe ako ti e definicija za Makedonski BRANITEL, mene iskreno ne mi e, naprotiv, ova e klasicno dopiranje na dnoto i nisto poveke.
Dodeka drugi vojnici idea i ginea za makedonija, primaa kursumi i shrapneli u svoite tela, on otide u Ljuboten, i ubi nevooruzeni civili.

Istiot toj '' heroj '' sega go pokazuva vistinskoto lice na dpmne, kade vetuva deka ke pomaga samo na onie koi ke glasaat za nego, a onie koi ne glasaat za nego, bez razlika dali voopsto nema da izlezat na glasanje ili ke glasaat za druga partija, koj gi ebe. Abe da vi se naseram u herojot sto go glorificirate, a od druga strana pa plukate vrz Stojance Angelov, koj za razlika od johan pozerot, ucestvuval aktivno vo voeni dejstvija, bil ranet, odnesen u bolnica, i pak se vratil na negovo insistiranje a protivenje na lekarite, na teren, dodeka nekoj drug kako pute otisol da se izivuva vrz obicni civili bez pritoa da mu se vozvrati so oruzje.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Jac колку имам седено со циле и праено муабети ти немаш со татко ти толку разговарано
Мислиш на Васил или Сиљан Мицевски?[DOUBLEPOST=1507762401][/DOUBLEPOST]
Ех, да ти го имам умот, за еден ден барем.
Како бе ти протумачи такво нешто?

Ја ти кажав учесник како ми кажувал мене. Толку.
А убиен бил Боре, Македонец, кого го познавале. Јас па знаев дека го прашале колку е саатот, сеедно. Какви епопеи се правеа од настанот.
 
Последно уредено:

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Мислам дека кога ќе почне греењето и поневетровитите зими, повторно ќе скокнат индексите на загаденост. Не е само Тетово такво. На пример, од што е Кичево загадено?
Секако дека ќе скокнат, но има разлика без Југохром.
Со Југохром индексот скокаше и до 990 микрограми во кубен метар пм10 честички, без Југохром максимумот беше 300 микрограми.

Има уште многу работа за целосно чист воздух.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.397
Поени од реакции
7.846

И во меѓувреме бугаристанска офанзива, един н`род, две држави - добрососедска политика на јунанистански терен,


После бугаристанската офанзива, стопирано носењето на законот за малцинства во Албанија,


 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom