Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.257
Поени од реакции
78.895
Кого упукала првата пушка во Прилеп и Куманово?
Ja ќе ти кажам за Прилеп, од уста на учесник.

Требало да го нападнат затворот. Тоа ние што денес учиме дека било напад на затвор, всушност било убивање на стражарот.
Се собрале у околина и се туфкале како да го изведат тоа. На крај се одважил еден, отишол да му побара цигара на стражарот. Овој земал да му вади, да му даде и тогаш го убил. Со пиштол. И одма магла фатиле, после тоа.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Ексклузивно се дознава дека поради ``рамковниот`` договор со Бугарија, почетокот на востанието на 11-ти Октомври е померено од 1941 во 1944 година(кога веќе Бугарија ја смени страната):facepalm: :facepalm: :facepalm:

Да не е лепено, сечено и монитирано ова случајно? Мене како на некое масло на ВМРО ми личи. Или пак не лажеле комунистите цело време.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.642
Поени од реакции
27.911
Moжеш ли да цитираш член 174 од закон за електронски комуникации за да поткрепиш твоето тврдење?[DOUBLEPOST=1507741993][/DOUBLEPOST]
тие од штабот на грујо не се за вервање, целата Македонска и светска јавност како и сите експерти видоа дека последни 10 години се служеа со лаги криминали и незаконитоести. Штабот на грујо има иста веродостојност како на пример Соња од тат да ти побара пари на заем.
aха, мислев знаеш шо пренесуваш, си проверил, али испадна како и она ко викаше МИГРАНТИИИИ ИДАААТ МИГРАНТИИИ а кутричкиот појма си немал шо пишиш, некој друг ти наредил така...[DOUBLEPOST=1507746141][/DOUBLEPOST]
лажат бе, сега да дојде грујо и да се заколне во сите 8 стана на мајка му дека е ноќ - јас нема да му верувам
Ти си ех ДА нa Циле?Ех Вмрo не си сигурнo.Вaљдa
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Кого упукала првата пушка во Прилеп и Куманово?
Ова најдобро Алма прашај ја. Дедо и бил првоборец , сигурно и има кажано против кој се бореле.
@Almeida де прашај го дедоти да не сме во мисла. И кога веќе го прашуваш прашај и од кога има партизанска споменица. Од 41 или 44.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.962
Поени од реакции
3.678
Остај мигрантите, мене ме интересира што се деси со тие 10 илјади муџахедини на косовска граница што чекале само наредба да влезат во Македонија.
Цацко Конопишки се сетил и како и на Германците во 41ва им ставил семафор на границата и го заглавил на црвено.... муџите чекале, чекале... а семафорот не се менува и виделе не виделе се вратиле назад.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.257
Поени од реакции
78.895
Ексклузивно се дознава дека поради ``рамковниот`` договор со Бугарија, почетокот на востанието на 11-ти Октомври е померено од 1941 во 1944 година(кога веќе Бугарија ја смени страната):facepalm: :facepalm: :facepalm:

Згрешила. Толку знае сирота.
Камо среќа погрешните потези на ДПМНЕ да беа на ова ниво.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Да не е лепено, сечено и монитирано ова случајно? Мене како на некое масло на ВМРО ми личи. Или пак не лажеле комунистите цело време.
Kako trgnala rabotava ne e ni cudno ako drugata godina pocnat da ne ubeduvaat deka pukanjeto na 11 Okt ustvari bilo od pijani svatovi na svadba!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Згрешила. Толку знае сирота.
Камо среќа погрешните потези на ДПМНЕ да беа на ова ниво.
Мене ако не ме лажи окото како да чита од тоа што и е напишано. Изгледа и бројките ќе треба да ги менваме а не само буквите. И тие се под влијание на србизмот па на чупето не и кажале дека тоа што е кај нас и во Србија 41 кај нашите браќа од исток е 44. Не е тоа криво, грешка во преводот. Си учело тоа на бугарски бројки и букви и затоа се збуни и згреши.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.257
Поени од реакции
78.895
Мене ако не ме лажи окото како да чита од тоа што и е напишано. Изгледа и бројките ќе треба да ги менваме а не само буквите. И тие се под влијание на србизмот па на чупето не и кажале дека тоа што е кај нас и во Србија 41 кај нашите браќа од исток е 44. Не е тоа криво, грешка во преводот. Си учело тоа на бугарски бројки и букви и затоа се збуни и згреши.
Мене да ми беше напишано, ќе воочев одма дека е грешка.
и ќе речев 41-ва наместо 44-та

Она, толку знае.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom