Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 12 декември 2016.

 1. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.918
  Допаѓања:
  31.088
  Oва личи на препелица од јапонија, може сама да си неси јајца
  Bolesti-japanske-prepelice (1).jpg
  е бре не ве оставаше Тито и Моша Пијаде да имате компјутери до 2005 година, оти биле империјалистички алатки
   
 2. Shepard Fairey

  Shepard Fairey

  Член од:
  20 јули 2014
  Мислења:
  1.902
  Допаѓања:
  4.543
  Уште една кривична пријава за Јово Вангеловски поднесена од Советот за утврдување на факти бидејќи не дозволил увид во Таргет и Тврдина. Му се собраа и на овој неколку кривични, а ќе има и каење на крајот, ама касно ќе биде...
   
  На NewForce му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MindGamer from Eltham

  MindGamer from Eltham

  Член од:
  3 јуни 2013
  Мислења:
  1.942
  Допаѓања:
  1.186
  Sega so sto ke se macka ovaa guska.Ubavo bese koga narodot plaka za nivniot luksuz.Sega konfiskacija ili zatvor.Ako ovaa tolku ja ostetila drzavata,pa kolku li ja ograbile onie na vrhuskata.
   
 4. Jedah

  Jedah

  Член од:
  4 јануари 2008
  Мислења:
  1.230
  Допаѓања:
  1.346
  Гумени бомбони луксуз?
  Тииии не сум знаел.. Вечер земам едно пакетче има да се луксузирам по дома...
   
  На пунтер му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.918
  Допаѓања:
  31.088
  за предходна власт луксуз не беа гумени бомбони, ниту мајбах од ммилион евра, ни порции носорози, лешинари, камили, панди, ни ноќевања во Риц и Хилтон ни наочари за сонце од 20.000 евра.


  За нив луксуз беше операција на девојче кое умре молејќи ги за помош
   
  На Waoo му/ѝ се допаѓа ова.
 6. silmarillion

  silmarillion Merchant @ Prancing Pony

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  5.720
  Допаѓања:
  10.424
  Замир Мехмети, истакнат борец против режимот на Никола Груевски и активист на Шарената револуција стана неизвршен директор во одборот на директори на „Македонски телеком“.

  Спаваш ли мирно Слиме Карлос?!?! Абе еј ова станува трагедија веќе :))) ај со Дувет џуниор беше смешно, али ова е трагично. Па која пушикурна нација сме ние папапа секој пат се поише се изненадувам. Деца александрови незнам абе ќути таму куропушачи од прв до последен. Мивка народ.
   
  На Корто Малтезе, Feisty, santino и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. Stoichkov

  Stoichkov Царево Село/Делчево

  Член од:
  9 февруари 2010
  Мислења:
  189
  Допаѓања:
  55
 8. MindGamer from Eltham

  MindGamer from Eltham

  Член од:
  3 јуни 2013
  Мислења:
  1.942
  Допаѓања:
  1.186
  Lizavcinja,kondomi,7000 evra.Abe nisto ne e,taka vikavte i za Dime Spasov,i za Kanceska.Nemam nisto protiv ako go platile od svoi pari,ama tie trosele od moi,tvoi,nasi pari.
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Stoichkov

  Stoichkov Царево Село/Делчево

  Член од:
  9 февруари 2010
  Мислења:
  189
  Допаѓања:
  55
  [​IMG]
  --- Споено дупло мислење, 13 септември 2017 ---
  [​IMG]
   
 10. Aleksandrovodete

  Aleksandrovodete

  Член од:
  13 септември 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  За александ'р се знае, че е бил хомосексуалист или на вашијат диалект "куропушач".Но вие наистина нјама как да имате ништо обшто с него предвид на това, че сте пасивен сексуален партньор на една ништо и никаква д'ржавица като с'рбија.Последно разбрахте ли? Живавлевич не бил там да координира свалјането на заев от власт,а бил да го заштити от "професионалнија" убиец Игор југ:)
   
 11. silmarillion

  silmarillion Merchant @ Prancing Pony

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  5.720
  Допаѓања:
  10.424
  Абе несомнено дека вадел пари од фирма. Он ја оштетил фирмата пошто не е негова, да била негова немаше да има кирија нормално. Али правно законски дали може државата да го гони за ова и на кој основ?

  Како копарот годинава? Почнавте у сладолед да го ставате?
   
  На Darling му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Нuкола

  Нuкола Алберт Ајнштајноски

  Член од:
  24 мај 2005
  Мислења:
  4.644
  Допаѓања:
  11.575
  Епа...

  За да можат вакви искривени фаци (ко лепотицава) да ги трошат народните пари - предуслов е да постои еден редок и ретардиран вид на слепи и игнорантни послушници на режимот со кои не можеш да водиш логична и рационална дискусија.
  Ко ќе ги читам си викам господе... како? како е возможно да се при очи - слепи, при уши - глуви..? Тажно :(

  И за жал такви примери има и на форумов, посебно на темава.
   
  На NewForce и Ilumious им се допаѓа ова.
 13. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  22.091
  Допаѓања:
  26.263
  [QUOTE="Let 3, post: 8176922, member: 18436"

  е бре не ве оставаше Тито и Моша Пијаде да имате компјутери до 2005 година, оти биле империјалистички алатки[/QUOTE]Темпо беше тој. Моша Пијаде беше добар.
   
 14. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  9.924
  Допаѓања:
  19.562
  Ако се сеќавате лепотицава трошаџика беше истата што се дереше како ретардирана пред ДИК во декември дека Ќосето живеел во секој од нив. Тешка ретарда.
   
  На NewForce, wicked_1 и Almeida им се допаѓа ова.
 15. viktora

  viktora

  Член од:
  20 август 2010
  Мислења:
  3.514
  Допаѓања:
  2.004

Сподели преку: