Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Па зарем не вреди државата да издвои за оваа убавина средства за јајца од јапанска препелица?
Oва личи на препелица од јапонија, може сама да си неси јајца
Bolesti-japanske-prepelice (1).jpg
Зашто бе, и ја почнав со ATARI 800 XE. Бејзик и Лого програмирав. А тоа ти се врвни комплексни јазици, кои малку кој ги владееше во светот тоа време. Т не знаеш за овие ствари пошто стар беше тогаш.
После одма сфатив дека не ми треба компјутер, него конзола за да играм ко господин човек. Од тогаш само конзоли купував. Првиот компјутер дури у 2005-та го купив и одма се зачленив на Кајгана.
е бре не ве оставаше Тито и Моша Пијаде да имате компјутери до 2005 година, оти биле империјалистички алатки
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
Уште една кривична пријава за Јово Вангеловски поднесена од Советот за утврдување на факти бидејќи не дозволил увид во Таргет и Тврдина. Му се собраа и на овој неколку кривични, а ќе има и каење на крајот, ама касно ќе биде...
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Па зарем не вреди државата да издвои за оваа убавина средства за јајца од јапанска препелица?
[DOUBLEPOST=1505314157][/DOUBLEPOST]
Зашто бе, и ја почнав со ATARI 800 XE. Бејзик и Лого програмирав. А тоа ти се врвни комплексни јазици, кои малку кој ги владееше во светот тоа време. Т не знаеш за овие ствари пошто стар беше тогаш.
После одма сфатив дека не ми треба компјутер, него конзола за да играм ко господин човек. Од тогаш само конзоли купував. Првиот компјутер дури у 2005-та го купив и одма се зачленив на Кајгана.
Sega so sto ke se macka ovaa guska.Ubavo bese koga narodot plaka za nivniot luksuz.Sega konfiskacija ili zatvor.Ako ovaa tolku ja ostetila drzavata,pa kolku li ja ograbile onie na vrhuskata.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.334
Поени од реакции
4.920
Sega so sto ke se macka ovaa guska.Ubavo bese koga narodot plaka za nivniot luksuz.Sega konfiskacija ili zatvor.Ako ovaa tolku ja ostetila drzavata,pa kolku li ja ograbile onie na vrhuskata.
Гумени бомбони луксуз?
Тииии не сум знаел.. Вечер земам едно пакетче има да се луксузирам по дома...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Гумени бомбони луксуз?
Тииии не сум знаел.. Вечер земам едно пакетче има да се луксузирам по дома...
за предходна власт луксуз не беа гумени бомбони, ниту мајбах од ммилион евра, ни порции носорози, лешинари, камили, панди, ни ноќевања во Риц и Хилтон ни наочари за сонце од 20.000 евра.


За нив луксуз беше операција на девојче кое умре молејќи ги за помош
 
S

silmarillion

Гостин
Замир Мехмети, истакнат борец против режимот на Никола Груевски и активист на Шарената револуција стана неизвршен директор во одборот на директори на „Македонски телеком“.

Спаваш ли мирно Слиме Карлос?!?! Абе еј ова станува трагедија веќе :))) ај со Дувет џуниор беше смешно, али ова е трагично. Па која пушикурна нација сме ние папапа секој пат се поише се изненадувам. Деца александрови незнам абе ќути таму куропушачи од прв до последен. Мивка народ.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Гумени бомбони луксуз?
Тииии не сум знаел.. Вечер земам едно пакетче има да се луксузирам по дома...
Lizavcinja,kondomi,7000 evra.Abe nisto ne e,taka vikavte i za Dime Spasov,i za Kanceska.Nemam nisto protiv ako go platile od svoi pari,ama tie trosele od moi,tvoi,nasi pari.
 
Член од
13 септември 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
. Деца александрови незнам абе ќути таму куропушачи од прв до последен. Мивка народ.
За александ'р се знае, че е бил хомосексуалист или на вашијат диалект "куропушач".Но вие наистина нјама как да имате ништо обшто с него предвид на това, че сте пасивен сексуален партньор на една ништо и никаква д'ржавица като с'рбија.Последно разбрахте ли? Живавлевич не бил там да координира свалјането на заев от власт,а бил да го заштити от "професионалнија" убиец Игор југ:)
 
S

silmarillion

Гостин
Абе и јас сум против некои правила на УЈП, ама тие секогаш те гледаат како криминалец :D
Тргнуваат од тоа дека сакаш да испумпаш пари од фирмата и помал данок да платиш.
И јас сум да функционира пазарна економија ама пуст социјализам уште 50год ќе трае.

Ај следен случај:
Имаш сопствен локал/дуќан, отвараш своја фирма и седиштето е во твојот локал. Значи и фирмата и локалот се твои
Ќе си плаќаш сам на себе кирија или нема?
Абе несомнено дека вадел пари од фирма. Он ја оштетил фирмата пошто не е негова, да била негова немаше да има кирија нормално. Али правно законски дали може државата да го гони за ова и на кој основ?

За александ'р се знае, че е бил хомосексуалист или на вашијат диалект "куропушач".Но вие наистина нјама как да имате ништо обшто с него предвид на това, че сте пасивен сексуален партньор на една ништо и никаква д'ржавица като с'рбија.Последно разбрахте ли? Живавлевич не бил там да координира свалјането на заев от власт,а бил да го заштити от "професионалнија" убиец Игор југ:)
Како копарот годинава? Почнавте у сладолед да го ставате?
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Епа...

За да можат вакви искривени фаци (ко лепотицава) да ги трошат народните пари - предуслов е да постои еден редок и ретардиран вид на слепи и игнорантни послушници на режимот со кои не можеш да водиш логична и рационална дискусија.
Ко ќе ги читам си викам господе... како? како е возможно да се при очи - слепи, при уши - глуви..? Тажно :(

И за жал такви примери има и на форумов, посебно на темава.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.204
Поени од реакции
78.732
[QUOTE="Let 3, post: 8176922, member: 18436"

е бре не ве оставаше Тито и Моша Пијаде да имате компјутери до 2005 година, оти биле империјалистички алатки[/QUOTE]Темпо беше тој. Моша Пијаде беше добар.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ако се сеќавате лепотицава трошаџика беше истата што се дереше како ретардирана пред ДИК во декември дека Ќосето живеел во секој од нив. Тешка ретарда.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom