Слаткар(истика)

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
:eek:
Кој има капацитет за да направи нешто квалитетно? Слаткар??? Три збора паметни не знае да каже, не знае како да се однесува нормално, си дозволува да пее пред деца крајно вулгарни песни и ти за него ми кажуваш дека има некаков капацитет за нешто? Немој не ме радуј!!! :facepalm:
Те цитираа другите и го споделувам нивното мислење зошто се согласувам со нив. Нема никаква врска неговото однесување со неговиот лиричен потенцијал кој може да го скоцка во една песна;). Во моментов насекаде низ светот квалитетни и докажани артисти прават и поголеми глупости во јавноста. Инаку за тоа дека си дозволува да пее пред деца вулгарни песни не си го наложува самиот, тоа си е дело на неговата продукција која му диригира што да прави во моментов.

Очигледно не го знаеш Слаткар од порано пред да потпише за ЈЈ.
Или па очигледно не слушаш рап музика :D
Нема врска како и да е еве една стара нумера од него и Скит(Единствена Опција) на времето коа беа раперишта.
Како велеше негде во друга тема, почитувај го туѓото мислење, аргументирај свое ама не наметнувај :) Слаткар не е откриен со Шопинг.Поточно од соработката со ЈЈ почна со мувлосување.Не за џабе настапуваше на Егзит, мислам дека уште е најмлад артист кој воопшто настапил таму.
Имаш песни за животни проблеми, за секојдневие, за себе, за дрога, за почит кон колегите и плукање кон новинарите и тнр. естрада,за wannabe фаци, за некомпатибилна врска....
А најмногу вакви песни со душа и реална приказна:
Штета, стана нешто против кое пишуваше песни...
 
M

Moon Child

Гостин
Само мало појаснување.
Неможе Слаткар од мене да профитира, затоа што ни му одам на концерти, ни пак некогаш ќе имам таква намера.
Друго. Што ми е гајле каков бил на времето со Единствена Опција? Муабетот е дека сега е срање.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Само мало појаснување.
Неможе Слаткар од мене да профитира, затоа што ни му одам на концерти, ни пак некогаш ќе имам таква намера.
Друго. Што ми е гајле каков бил на времето со Единствена Опција? Муабетот е дека сега е срање.
Муабетот беше дека има талент и дека има голем потенцијал тоа што се упропасти музички со ЈЈ тоа е друга работа.
 
M

Moon Child

Гостин
Муабетот беше дека има талент и дека има голем потенцијал тоа што се упропасти музички со ЈЈ тоа е друга работа.
Па кој го терал? Многу ми е гајле ако има потенцијал кога не го користи.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.094
Поени од реакции
5.741
Инаку на тоа што ми се свиѓа, ми се свиѓаше тоа што го правеше во ЕО...ев сега кога ја слушнав „Знам како е“ ме наврати на тој период кога бушеше Слаткар во секоја трака. Добра лирика, рима, флоу и се така натаму. И сега се гледа дека се обидува да состави добар текст, добра приказна(во неколку песни), но е многу лимитиран од ЈЈ кој си игра со него како со марионета. И понатаму стојам на тоа дека и сега Слаткар има огромен потенцијал и капацитет да состави добар текст со јаки рими, но се наоѓа кај погрешен човек. Да биде во друга продукција и да има човек кој што од него може да го извади максиумомот ќе можеме да правиме друг муабет. Не знам зошто нема трака од Скит во албумов нов (мислам дека нема ниту една, ама не сум сигурен) и ќе се видеше евидентната разлика...
Веруј ми воопшто не е лимитиран на ЈЈ, уште помалку марионета затоа што он СВЕСНО го прави тоа. Свесно му се снимани тие песни и спотови наменети за 10 годишни девојчиња затоа што знае дека од нив си го вади лебот.
Исто така, има потенцијал ама нема да го искористи затоа што не верувам дека до крај на кариера пак ќе прави рап, затоа што нема пари од рапот.
 
Член од
5 декември 2009
Мислења
439
Поени од реакции
66
Едит: ја слушав сега Тунајт... овој скроз отишол во хаус рнб :ROFLMAO:
Баш во таа песна ги исмејува хаус и рнб песните. Инаку мене не ме интересира дали тоа што го прави Слаткар е рап или не. Неколку негови песни се ептен добри и ги слушам (Милион, Олабави Ме, Да полетам, Класика, Сара, Колку е добро да си рапер, Игра ... ) а има и такви што не ми се бендисуваат па не ги слушам. Само ме нервира тоа што сите напнуваат дали прај рап или не. Ако ти се бендисуваат песните слушај ги ако не слушај си други песни.. зато има различна музика!
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Баш во таа песна ги исмејува хаус и рнб песните. Инаку мене не ме интересира дали тоа што го прави Слаткар е рап или не. Неколку негови песни се ептен добри и ги слушам (Милион, Олабави Ме, Да полетам, Класика, Сара, Колку е добро да си рапер, Игра ... ) а има и такви што не ми се бендисуваат па не ги слушам. Само ме нервира тоа што сите напнуваат дали прај рап или не. Ако ти се бендисуваат песните слушај ги ако не слушај си други песни.. зато има различна музика!
Дали то значи дека се самоисмејува ?:rolleyes:
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
Слушајте ја оваа трака и после слушнете некоја од новиов албум.
Жално.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Едно сто страни уназад да скролаш, ќе ми најдеш постови кај шо се иам изнајадено гомна, ко никој друг на темава...
Али тогаш имав 14-15 години и бев сакат.
Сеа иам 19, и, некако, како да пораснав и сфатив дека парите се битни.
Ако сакаш да слушаш музика без пари, свири си на кавал.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Едно сто страни уназад да скролаш, ќе ми најдеш постови кај шо се иам изнајадено гомна, ко никој друг на темава...
Али тогаш имав 14-15 години и бев сакат.
Сеа иам 19, и, некако, како да пораснав и сфатив дека парите се битни.
Ако сакаш да слушаш музика без пари, свири си на кавал.
Dusa toj.. <3

Ova kulturno za Ne seri.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Сааш да ја разврземе темава? :)
Ама сериозно?
Иам саат време..
Почни прв :)
Дека парите се битни и тогаш го знаевме.
Ама сега потпораснати и кога неговите акции не не тангираат на абсолутно никаков начин, сме all like нека си прави пари, тоа е.

Oти летово албумов (низ коли на другари) повеќе го имам слушано од моите омилени музички албум, можам да кажам дека е поголемо срање од тоа што беше.
Крадени семплови и концепти, уште повеќе експлицитен оти тоа е наводно кул и тоа е тоа.

А и муабетов ако сакаш музика без пари.. не чини, оти ипак плаќаш а сепак добиваш неквалитет. :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Дека парите се битни и тогаш го знаевме.
Ама сега потпораснати и кога неговите акции не не тангираат на абсолутно никаков начин, сме all like нека си прави пари, тоа е.

Oти летово албумов (низ коли на другари) повеќе го имам слушано од моите омилени музички албум, можам да кажам дека е поголемо срање од тоа што беше.
Крадени семплови и концепти, уште повеќе експлицитен оти тоа е наводно кул и тоа е тоа.

А и муабетов ако сакаш музика без пари.. не чини, оти ипак плаќаш а сепак добиваш неквалитет. :)
Грешиш пеер во еден мнооогу битен дел.
Оценуеш риба колку е способна по тоа дал може да качи дрво.
Мене новиот албум искрено ме шармира.
Прво, продукциски е огин. Друго, направен е да прави пари. И прави пари.
Тука ставаме точка.
Албумот не е направен за да има квалитетна музика, капираш?
Албумот ја мислам дека ни на него не му се свиѓа.
Она шо ти не го капираш, а ја го капирам зашо се движам у такви кругови е неговиот сарказам.
Значи веруј ми брат, ја и ти за него сме мочлиња.
Типот го носи сарказмот to another fucking level.
Коа го слушаш албумот, прво што мора да стаиш у глава е дека типот Не е сериозен.
Капираш? :) Мислата у глава му било: Сеа ќе напраам албум шо ќе напраи парче, ќе напраам кешови и уз пат ќе им изедам гомна и на тие шо ме серат, и на тие шо ме слушаат какви срања зборам..
And he did that.
http://www.youtube.com/watch?v=G_9b74zPeTs
Шо поише сакаш од песнава бе пеер? Све ти објаснуе. Све.
Колку треба да си блесав да напраиш песна у стил на песните што ги кењаш, и у неа да збориш за тоа колку песната е ужасна и ги кењаш тие шо ја слушаат песната, а песната има 99:1 размер лајк:дислак!
Mothafuckin' inception им праи типот! Сите се ложат на песната, а он ги кења пошо се ложат, а сите мислат дека он кења некој друг а не нив.

Неам време.. Муабетов ми е.
Албумот не е направен да биде deep, да биде квалитетен, поучен, незнам ти каков.
Направен е да прави пари, и можеме да судиме дали е добар или не, само по тоа дали ќе направи пари или не.
Да била поената албумот да биде квалитетен, тоаш ќе можевме комотно да кењаме за квалитетот.
Али тоа не е случајот сега :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom