Слаткар(истика)

Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Има една појава поточно грешка што се јавува кај одредени личности поради нивната преголема желба и жар да испаднат паметни. Нема да ти кажам каде да ја бараш твојата грешка, а твојов пост нема врска со мојата порака во претходниот пост.
Hint* = преслушај и анализирај ја посоченоста на текстот во песната за која даваш критика.
P.S. И јас сум хејтер.
Немам потреба да се правам паметен. Чисто истакнувам дека неговите песни се бљувотини. Личен став кој го делам со многу луѓе (+18 год.). Не само 1 песна. Општо - сите песни му се катастрофа.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.358
Поени од реакции
4.882
Немам потреба да се правам паметен. Чисто истакнувам дека неговите песни се бљувотини. Личен став кој го делам со многу луѓе (+18 год.). Не само 1 песна. Општо - сите песни му се катастрофа.
Али веќе се направи паметен. И јас ги мразам неговите песни, али кога критикувам, критикувам со факти, а не колку да се плука. Преслушај го делот од песната што те мачи повторно и ќе видиш за што ти зборувам, а тоа е дека грешно си го слушнал тој дел. Иначе факт дека онака машки ги ебава сите околу него и си прави пари еден тон. Веќе не е рапер, а рапери го хејтаат и му креваат познатост и гледаност на видеата. Дури во таа Тунајт песната вика ваквите песни звучат лајно, значи прави таква музика оти си прави пари, а не дека сака. Класично си ги клецка сите околу него и си прави милиони. А јас лично го мразам пошо го искористи рапот за преку него да прави пари и даде многу лоша слика за хип хоп културата, сосема погрешна слика. Да му се серам во револуцијата и да се серам во сите што го слушаат. Не е тој крив, ние сме криви.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Па така со тоа што ти се умараш со него а него ич кур не го боли за тебе.
И како тој живее од тоа т.е профитира? А и кој рече дека тука се умараме со него, само сакам да видам од каква перспектива размислувате за неговата музика а и гледам дека ептен малку ги земате при срце критиките. Да ве потсетам, ова е форум кај што може кој сака да даде мислење без разлика дали е позитивно или негативно се` додека се држи соговорникот до темата ;)
--- надополнето: 14 јуни 2012 во 23:38 ---
Биден сум на настап и пред ЈЈ и кога е со ЈЈ за твое инфо. Не го симпатизирам да не сум погрешно сватен, зошто и да сака да прави комерцијален хип хоп може да го прави на подобар начин, со посвеж звук а не со толку лоши продукциски песни од стран на ЈЈ. Пишав неколку страни наназад дека единствена песна од целиот албум што ми се свиѓа е Знам како е која ја има правено Гоце. За инфо имам слушнато неколку негови песни од новиот албум, тие што беа качени на Јутјуб па после избришани како и тие што ги има поставено од некој од неговите. Значи погрешно ме сваќаш цело време со тоа што ме генерализираш со таа проста маса што свршава на него...Ти зборувам дека ако беше човек од 5 минути на сцената сигурно албумот немаше да му биде толку прифатен и ќе поминеше како сите пиуни на ЈЈ што биле поназад зошто се случува во моментов сосема спротивното. И јас искрено би сакал да не е прифатен ваков албум за да се вразуми и да направи нешто квалитетно зошто реално има таков капацитет, но тешко нешто да се случи во блиска иднина.
Јас не те генерализирам со оние малолетните туку како што претходно напишав ме интересира што ти се свиѓа кај неговата музика што ете си бил и на негов концерт, како полнолетен ја сфаќа музиката и како се носиш со тоа у секојдневието?
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
И како тој живее од тоа т.е профитира? А и кој рече дека тука се умараме со него, само сакам да видам од каква перспектива размислувате за неговата музика а и гледам дека ептен малку ги земате при срце критиките. Да ве потсетам, ова е форум кај што може кој сака да даде мислење без разлика дали е позитивно или негативно се` додека се држи соговорникот до темата ;)
Не мислев за тебе конкретно дека се замараш со него туку општо за тие што секојдневно се умараат да го плукаат по коментари на ју туб и слично.
Прво и основно ако некој неќе да го слуша нека не му билда гледаност и нека не го збори бидејки со тоа му качува рејтинг.
Секако ова е форум и тука сме да си го дадеме нашето мислење и не мислев конкретно за тебе дека му се замараш и си дежурен хејтер на Слаткар.
Но тие што се дежурни хејтери на слаткар и се замараат нон стоп да го плукаат на нови видеа со тоа само му помогаат не му одмагаат никако,бидејки он си ја држи простата маса и колку и да има хејтери пак ќе има доста што го слушаат.
Он не се замара со тие што го плукаат туку си прави пари си тера живот и си ја ебе Сања Николич.
 
Член од
16 април 2012
Мислења
333
Поени од реакции
217
И како тој живее од тоа т.е профитира?
Еве со овој пост ја ставаш темата во најнови мислења и автоматски му креваш публицитет. Секаков публицитет, дали позитивен или негативен него му оди во прилог.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
Јас не те генерализирам со оние малолетните туку како што претходно напишав ме интересира што ти се свиѓа кај неговата музика што ете си бил и на негов концерт, како полнолетен ја сфаќа музиката и како се носиш со тоа у секојдневието?
Бев на еден настап мислам во Кастро кога беше во ЕО околу 1 година пред да потпише со ЈЈ и на тој на Антички...Разликата беше голема зошто во тој период слушав далеку потврди траки и на првиот во Кастро беше лудница, посебно кога ги рокаа песните од Рап Тврдина, додека на тој на Антички отидов без да го слушнам албумот зошто не бев во можност и пред се од респект за тоа што го имаше претходно творено и очекував добри траки, но со Шопинг мопинг искрено се разочарав и во наредниот период апстинирав од негови настапи. Сега имам далеку друго гледиште зошто не сум во тој „филм“ што го живеев тогаш и искрено не ми сметаат некои комерцијални траки (иако сеуште уживам кога ќе слушнам нешто тврдо), но кога ќе се продукциски добро потковани, со добри битови и добра тематика (иако комерцијала).

Инаку на тоа што ми се свиѓа, ми се свиѓаше тоа што го правеше во ЕО...ев сега кога ја слушнав „Знам како е“ ме наврати на тој период кога бушеше Слаткар во секоја трака. Добра лирика, рима, флоу и се така натаму. И сега се гледа дека се обидува да состави добар текст, добра приказна(во неколку песни), но е многу лимитиран од ЈЈ кој си игра со него како со марионета. И понатаму стојам на тоа дека и сега Слаткар има огромен потенцијал и капацитет да состави добар текст со јаки рими, но се наоѓа кај погрешен човек. Да биде во друга продукција и да има човек кој што од него може да го извади максиумомот ќе можеме да правиме друг муабет. Не знам зошто нема трака од Скит во албумов нов (мислам дека нема ниту една, ама не сум сигурен) и ќе се видеше евидентната разлика...

Инаку во моментов најмалку Слаткар би ми влијаел за моето секојдневие зошто друг ми е „филмот“ во моментов, не го живеам тоа од пред некое време кога ќе се совземиш со хип-хопот и бараш насоки преку некои траки и артисти. Сега доволно сум зрел сам да си ги поставам тие насоки без никакво влијание од некој друг.

Мислам разбираш што ми е поентата.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
И јас искрено би сакал да не е прифатен ваков албум за да се вразуми и да направи нешто квалитетно зошто реално има таков капацитет, но тешко нешто да се случи во блиска иднина.
:eek:
Кој има капацитет за да направи нешто квалитетно? Слаткар??? Три збора паметни не знае да каже, не знае како да се однесува нормално, си дозволува да пее пред деца крајно вулгарни песни и ти за него ми кажуваш дека има некаков капацитет за нешто? Немој не ме радуј!!! :facepalm:
 
T

Tetro

Гостин
То Слаткаwистика, будали, песна на 21-ви век. Само за вашите малолетни деца пеат недоквакани и недоносени ретардирани педофили. Мореее, сето тоа треба да се печи (не "л") на Голи Оток. Не им е местото тука меѓу вашите деца.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
:eek:
Кој има капацитет за да направи нешто квалитетно? Слаткар??? Три збора паметни не знае да каже, не знае како да се однесува нормално, си дозволува да пее пред деца крајно вулгарни песни и ти за него ми кажуваш дека има некаков капацитет за нешто? Немој не ме радуј!!! :facepalm:
Очигледно не го знаеш Слаткар од порано пред да потпише за ЈЈ.
Или па очигледно не слушаш рап музика :D
Нема врска како и да е еве една стара нумера од него и Скит(Единствена Опција) на времето коа беа раперишта.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.136
Поени од реакции
18.135
:eek:
Кој има капацитет за да направи нешто квалитетно? Слаткар??? Три збора паметни не знае да каже, не знае како да се однесува нормално, си дозволува да пее пред деца крајно вулгарни песни и ти за него ми кажуваш дека има некаков капацитет за нешто? Немој не ме радуј!!! :facepalm:
Како велеше негде во друга тема, почитувај го туѓото мислење, аргументирај свое ама не наметнувај :) Слаткар не е откриен со Шопинг.Поточно од соработката со ЈЈ почна со мувлосување.Не за џабе настапуваше на Егзит, мислам дека уште е најмлад артист кој воопшто настапил таму.
Имаш песни за животни проблеми, за секојдневие, за себе, за дрога, за почит кон колегите и плукање кон новинарите и тнр. естрада,за wannabe фаци, за некомпатибилна врска....
А најмногу вакви песни со душа и реална приказна:
Штета, стана нешто против кое пишуваше песни...
 
Член од
16 април 2012
Мислења
333
Поени од реакции
217

Безобразно влагаше слаткарот на времето 1:40

И на српски нешто што пуштавме по мобилни
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Еве со овој пост ја ставаш темата во најнови мислења и автоматски му креваш публицитет. Секаков публицитет, дали позитивен или негативен него му оди во прилог.
Да да му кревам публицитет. Кога некој ќе ги види сликите сега од концертите негови и пред каква публика настапува тогаш стварно човек ќе се замисли :rolleyes:Искрено само тоа ми беше причината што малце ја подотворив дискусијата за него. Се зачудив искрено. :)

Иначе не, јас не се сомневам во неговите лириковни квалитети и флоу, и стил туку ете ме заинтригира преобразбата каде што не само што не си го задржа стилот туку отидна скроз некаде на друго место :D
 
Член од
16 април 2012
Мислења
333
Поени од реакции
217
Да да му кревам публицитет. Кога некој ќе ги види сликите сега од концертите негови и пред каква публика настапува тогаш стварно човек ќе се замисли :rolleyes:Искрено само тоа ми беше причината што малце ја подотворив дискусијата за него. Се зачудив искрено. :)

Иначе не, јас не се сомневам во неговите лириковни квалитети и флоу, и стил туку ете ме заинтригира преобразбата каде што не само што не си го задржа стилот туку отидна скроз некаде на друго место :D
Па пари де, капитализам е.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Па пари де, капитализам е.
Хехе капитализмот е малце сјебан, денес имаш утре не, да не заглави после во некоја слаткара да продава слатки :P

Едит: ја слушав сега Тунајт... овој скроз отишол во хаус рнб :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom