Слабите девојки веќе не се во мода

Член од
3 мај 2010
Мислења
163
Поени од реакции
17
Посебно не ми е јасно што туку се запнале сите за мене како само јас да сум рекла дебелки. А гледам полно тука нарекуваат даски и дебелки. И зошто луѓето кои се спуштаат со 2 ника тоа им го префрлаат на другите ? Некои луѓе не знаат да дискутираат, навистина ме изненадија. Лични навреди место нешто во согласност со темава и уште се фалат како имале многу години. Боље им е да си ги прикријат, пошто не им одговара.

--- надополнето ---

Е многу си глупава жими тебе ти викам. Како не ти е срам да се служиш со овие детски финти? Е па сега кажав јас никој не е крив што сте како крави. И воопшто ако некогаш некој те бендисал, не верувам дека си го запалила. Кој психопат се пали на месо? Оди лечи се бре.

Бејби би ти пожелила додека седиш во твоето веце, повраќаш и се справуваш со eating disorder да потпрочиташ или поработиш нешто на твоето воспитување.Навредиве не ти се на место.
Да се работеше толку со карактерот колку што се замараш со убедувањето дека мужите сакале слаби а не дебели сите ние ќе живеевме во поубав свет.

Инаку барби, на времето јас кога си играв со моите барбики они имаа облини, слаби да но со гз и цицка, ако сакаш ќе ти ги покажам.Е сега не сум во тек, ама веројатно ти си' си играла со новите барбики правени по теркот на Ејми Вајнхаус.
Место да се мачиш да реплицираш на цел форум и да правиш похота Me against all, малце чукни си ја главата и почни да го развиваш позитивното и внатрешното у себе.Има надеж за вас уште:pop:



Дали се читаш што пишуваш или колку да не ти биде празен постот ? Не, немам потреба јас од повраќање фала му на Бога, јадам 10 пати на ден ама пак сум како кукла.
И мислам дека не е во ред мојот ник да го споредуваш со радио, ако имаш доказ дека тој е мој јузер дај извади го. Истото можам и јас за тебе да кажам дека си новинарка или uniqe girl. И зошто мене ми викаш дека е без везе да ги цитирам луѓево а ти тоа го правиш ? Ви се чудам навистина. Небаре се праите паметни, интелигентни моми во години. Кога си ти веќе попаметна, не ќе држиш лекции тука ќе премолчиш. Но толку ви сечи во главите.
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
252
Поени од реакции
15
Барбиче немој да се расправаш кога нема смисла. И да потполно си во право, можеби старите моми би требало да реаагираат попаментно, но они изгледаат најпатетично. До годините ќе да е. Прашај го и мало дете каква девојка сака, буцкаста или тенка ќе ти каже :) Машките кои тука напнуваат на полни девојки, не виделе подобро:)
 

VoniVaraS

Искусен :)
Член од
20 април 2009
Мислења
543
Поени од реакции
328
„Е многу сакам вакви женски... Црни згодни еблести што се вели... Додуша не се гледа дали има цицки, а жена без цицки ебати жената, ама...“

Болдираното е мојот став по ова прашање. :) :kesa:

 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.825
Поени од реакции
18.503
„Е многу сакам вакви женски... Црни згодни еблести што се вели... Додуша не се гледа дали има цицки, а жена без цицки ебати жената, ама...“

Болдираното е мојот став по ова прашање. :) :kesa:

Сличен став и ја имам по тоа прашање, жена без цицки ти е ко подрум без ајвар. А ја им се чудам на останатите претставници на машката популација кои се така по послабичките, како не се палат на поголеми гради и поголема задница? И све мислам дека у основа они се скриени хомосексуалци.
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Не пишува ама тоа што за тебе а слабо за нас е анорексично како примерот на девојката долу, затоа викам ти имаш искривена перцепција за слабо и дебело и во ред е тоа само треба да ги имаш тој факт на ум дека . Освен тоа никој не рече дека дебелите се во мода туклу напротив сите рекоа дека сакаат стегната женска со облини а тоа не е дебело :wink:.
E па вака. Дебелите луѓе се делат на повеќе видови. Дебели скроз, средно дебели и полнички.
Слабите исто така се делат на Анорексични и нормално слаби. А има кај некои луѓе една средина што не се ни слаби ни дебели.

Еве пример.

Дебела
Прегледај го приврзокот 33887

Средно дебела
Прегледај го приврзокот 33888

Полничка

Прегледај го приврзокот 33889

Анорексична
Прегледај го приврзокот 33890

Нормално слаба
Прегледај го приврзокот 33891

И еве ја златната средина

Прегледај го приврзокот 33892

А Полничките не се златна средина значи.

--- надополнето ---

Ете резултат на погрешна перцепција. Никаде не спомнав збор дебели жени туку ОБЛИНИ, има огромна разлика во реалноста но кај тебе чим има облина автоматски е „дебела“. Сакам облини ама нејќам сало и нејќам коска да фаќам, тешко ли ти е да прифатош дека има златна средина и дека повеќето машки тоа не пали? Стегната женска со облини, тесен струк и без многу сало е тоа што ти го зборам као фаворит за секси кај повеќето машки а овие слабите кои ги поажуваш се сѐ само тоа не :).
E па те разбирам што сакаш да кажеш, само што некои тука викаат дека полничките биле средина, е стој малку ова ти е средина Прегледај го приврзокот 33893
А не ова cheryl-burke-bikini-body.jpg оваа спаѓа во категорија дебелки. А не златна средина.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Сличен став и ја имам по тоа прашање, жена без цицки ти е ко подрум без ајвар. А ја им се чудам на останатите претставници на машката популација кои се така по послабичките, како не се палат на поголеми гради и поголема задница? И све мислам дека у основа они се скриени хомосексуалци.
Прикриени хомосексуалци?
Значи ако ја легне некој оваа е апла педериште...:pos2:


А мажиште е претпоставувам, некој шо сака да оди војска да спие во иста просторија со дваесет мажи и да се тушира со триста курој...
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
285
Поени од реакции
39
Де бре срце, ако на крај памет не би ти паднало да се фалиш и омаловажуваш зошто тогаш си ги рекламираш бутовите, градите и задникот? Работава е сакам да кажам дека сум убава и секси но не знам како. Подобро ќе нападнам. Со овој твој пост ти сакаш индиректно да ги навредиш дебелките. И кога сите веќе буљат у деколте, зошто не излезеш и ќариш некој туку трошиш тука време мислејќи дека продавајќи убавина ќе запалиш некој позади тастатура.
Да бе душо се фалам (viva la ironia :music3:) еве да ти се пофалам дека имам и глава, раце и нозе а замисли и прсти имам па дури и нокти на прстите :vozbud:
Мајку му стара секој има бутови, задник и гради само во различни големини и ја не гледам кај виде фалење во тоа :tapp: А гледам "сум ја остварила целта" :uvo: некој да се запали позади тастатура
Поентата ми беше дека ни дебелите ни слабите нема да се чувствуваат подобро ако меѓусебно се вреѓаат а посебно па на форум (but someone obviously missed it) :smir:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.825
Поени од реакции
18.503
Прикриени хомосексуалци?
Значи ако ја легне некој оваа е апла педериште...:pos2:


А мажиште е претпоставувам, некој шо сака да оди војска да спие во иста просторија со дваесет мажи и да се тушира со триста курој...
Види мој став е дека на безцицлести жени може да се палат само мажи кои или немале долго време секс или немале воопшто секс, или немале среќа со жените у живот или се педери, тоа е мој став. Пробај на некој што има сосема нормален сексулен живот со некоја расна женка да му објасниш колку е добро да легне со некоја што нема цицки и што тежи 30 кила со се кревет.
И ова со војскава не знам од кај го умеша само.
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
252
Поени од реакции
15
Најчесто е така но темата беше за (пре)слабите кои се наводно здрави и секси а во суштина не се туку се неухранети и личат на скелет :).

Ти и уште некои девојки имате извитоперена перцепција за дебело и слабо и тоа што на сите нормални машки во 90% случаи им е секси кај девојка вас ви е дебело :). Тука грешите ептен. Во ред е ако си ти слабичка но барем прифати дека си во малцинство со такво мислење и дека мислењето ти е погрешно.

Ние (машките )сакаме облини а нејќеме коска-кожа ко денешниве модели и манекенки кои држат строги диети за вештачки да држат неприродна линија.

Многу лош пример земате :).

Зошто зборуваш во сечие име, од памет лупаш? Каде ти заклучи дека 90% од мажите се палат на мевце? Или затоа што наиде на такви мислења на форум? Па светов не се врти околу форум. Друг пат мислете пред да кажете нешто, не само трескајте. Ако 90% од мажите сакале мевце, нема да им течат лигите по манекенките.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Можеби појќе тежиш, но не за џабе рекле дебелите се поглупави.
:pos::pos::pos:
Ниче, ти ли си?

И колку што знам не сум единствена која на форум ве има наречено дебели.
Е многу се зачудив право да ми ти кажам. „Дебела“ треба да се сфати као навреда? Не бе душо, еееееееееееееееее има едно 20 години како не ме занима кој што мисли. Оти сите многу мислат, никој ништо не знае и така тоа во круг. Да слушав ја до сега кој што рекол, нигде немаше да бидам. Никој не ми ти мисли добро бабе!:star::pos:
И зошто не трчаш од ник на ник, да цитираш и да ги молиш да не ти ја спомнуваат дебелината кога ете веќе многу ти смета.
Е сега, видиш... Има и нормален свет бе, у светов. Не го занима како изгледаш све додека неќе да те ќари. Не вакви лезбејско манијакално тинејџерски лизои да ти праќа и да се обидува да те омаловажи. Не ми треба да одам од ник до ник. Имам огледало и дома. Убоо такво, големко. И вага имам. Врз основа на тоа, никому не му ја давам во раце одговорноста да ми кажува каква јас сум. Јас сум, таква каква што сум.
Еј, знаеш што? После пораѓај ќе се здебелиш. :jaj:Ја затоа не се пораѓам у суштина, знаеш? Пошо не сакам да се здебелам. И така. :pipi:
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Види мој став е дека на безцицлести жени може да се палат само мажи кои или немале долго време секс или немале воопшто секс, или немале среќа со жените у живот или се педери, тоа е мој став. Пробај на некој што има сосема нормален сексулен живот со некоја расна женка да му објасниш колку е добро да легне со некоја што нема цицки и што тежи 30 кила со се кревет.
И ова со војскава не знам од кај го умеша само.
Види сега...хахах “види сеа“...
Пробај да му објасниш на педер дека ако ебне женска со мали цицки исто му се фаќа како да го примал одзади од некого...:pos2:
Инаку нема жена без цицки тоа им е дел од стандардната опрема...разликата е во големината и кој на шо се пали...и шо сака во креветот...
Војската во контекст на прикриените педери...

он-топик...не е битно дали мачката е црна или бела битно е дали лови глувци...шо би рекол другарот Денг Сјао Пинг...:vozbud:
 
P

PewDiePie

Гостин
Сакам поголеми гради и голема задница на жена,ама на слаба жена и во никој случај нема да ми е убаво ако фаќам голема цицка а тоа уствари не е ни цицка туку сало исто и за гзот важи,така да може да се каже дека тие што не ги палат витки девојки се потенцијални педери,или пак луѓе без вкус кои ќе се задоволат со некоја засалена зашто зошто имало што да фатат САЛО хахахаха не бидете смешни бе,а да ви се укаже шанса да сте со некоја опасна типка одма ќе ги баталите дебелите.


П.С. Еве Ализе погоре е ултимејт геј тест Е ТОА Е СЛАБА И ЈАКА ЖЕНСКА ни анорексична ни топ модел едноставно слаба и СЕКСИ и ако покрај нејзе бараш полнича веруј ПЕДЕР СИ.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Ако 90% од мажите сакале мевце, нема да им течат лигите по манекенките.
Оф манекенки.Damn it...Тие па претерано треба да бидат слаби..ако сакаат да бидат на писта.
Не е убаво да си претерано слаб=костур на батерии или дебел-да тече сало од секаде.
Anyway треба да има што да фатиш сигурно не би сакал да факаш коски и кожа нели:icon_lol:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.825
Поени од реакции
18.503
Види сега...хахах “види сеа“...
Пробај да му објасниш на педер дека ако ебне женска со мали цицки исто му се фаќа како да го примал одзади од некого...:pos2:
Инаку нема жена без цицки тоа им е дел од стандардната опрема...разликата е во големината и кој на шо се пали...и шо сака во креветот...
Војската во контекст на прикриените педери...

он-топик...не е битно дали мачката е црна или бела битно е дали лови глувци...шо би рекол другарот Денг Сјао Пинг...:vozbud:
Тоа за вкусовите си е така, само јас кажав не ми се јасни мажите што не се палат големи цицки и гзови. А тоа за војската, па тие луѓе сигурно од што им е убаво не отишле да спијат по 30 души у соба, најверојатно морале или се у прашање пари или желба им било да бидат професионални војници.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom