Слабите девојки веќе не се во мода

Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Еве Силен специјално за тебе.

E па вака. Дебелите луѓе се делат на повеќе видови. Дебели скроз, средно дебели и полнички.
Слабите исто така се делат на Анорексични и нормално слаби. А има кај некои луѓе една средина што не се ни слаби ни дебели.




Тука некои викаат дека полничките биле златната средине, не не стој малку :nenene:
Дебела
Средно Дебела
Полничка

Анорексична
башка по бикини да ја слечиме :vozbud:
Нормално слаба

Златната средина


Сега не можеме да споредуваме полнички со средни. :)
 
М

Мартин`

Гостин
^
Е сега од овие слики погоре верувам дека повеќето би ја избрале оваа што ја напиша како полничка ..
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Член од
3 мај 2010
Мислења
163
Поени од реакции
17
Прво и основно,
не ме спомињај напразно се додека не научиш да ме спелуваш.
Девојче, можда си Барби, но после сите ѓубриња шо ги остави
на окуп, неможам а да не те сожалам.
Прво едно дубоко сочуство.
Според све ова шо го набрајаш ти би се заљубила у особа
со Шекил О'Нил метража, Бил Гејтс џепарац,
и Роки Балбоа мускулна маса.
Пошо тоа е и те како битно, не. (?)
Прво нешо шо би ме маѓепсало кај една особа е
да е спакована у шарм и харизма до небо,
да има принципи, да е сочуствителна.
Ти си девојко толку празна, нешто неописливо.
Како не се срамиш, како си дозволуваш да си толку
огорчена ради "искомплексирани особи" со пар кила више од тебе?
Па да можевме, сите би се нацртале,
би биле убави, згодни просто би зрачеле.
Нажалост пазарот денес на тезга ги нуди цицките на Цеца,
а луѓето го сакаат тоа, и ти исто.
Ако сите не можеме да бидеме креирани по "Тајната на Викторија",
можеме да го усовршиме она што го имаме на себе.
За деценија ил две, ќе се здебелиш.
Журба, работа, цицките ќе ти свиснат,
задникот исто.
Наместо да гааш надеж дека моеш у било која бранша
да и парираш на Красулка, тогаш огледај се на неа.
Девојката е префина,
и преубава, и прекрасна, и згодна.
Благо речено, мед. :)
Со шармот не само шо се раѓаш,
моеш и да го створиш, не се плаши.
Се друго се "пластицира".

Бар овие девојки најдобро знаат за тоа.


Giselle Bundchen
Tyra Banks
Heidi Klum

И бар имај панталона сама да реплицираш,
ако више си решена на сите да ни го дотераш паметот. :)
Искрено, немам веќе ни нерви а ни време да го трошам по пустина. Навреди и добацувања со луѓе кои нит ги знам нит ги познавам, едноставно нема смисла веќе.
Дискусијава не води никаде, а баш можи да биде подобра. Јас ете ставам крај и друг пат кога ќе наидам на провокација едноставно ќе ја прескокнам.
 
U

UniqueGirl

Гостин
Искрено, немам веќе ни нерви а ни време да го трошам по пустина. Навреди и добацувања со луѓе кои нит ги знам нит ги познавам, едноставно нема смисла веќе..
Не мислиш дека треба некому да се извиниш?
Сите иаме различити укус, тоа е нормално.
Мене поентата не ми е да те омаловажам,
ни најмалку.
Сакам да ми каеш дека ова ти е фино креирано алтер его,
не сакаше никого да увредиш, нити го мислеше сето она шо го пиша..
Убавината е во внатрешноста, и сите сме убави и посебни на свој начин,
сакал некој да го признае тоа ил не.
Делата се оние што остануваат запамтени и оставаат посебен утисак.:pipi:
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
163
Поени од реакции
17
Не мислиш дека треба некому да се извиниш?
Сите иаме различити укус, тоа е нормално.
Мене поентата не ми е да те омаловажам,
ни најмалку.
Сакам да ми каеш дека ова ти е фино креирано алтер его,
не сакаше никого да увредиш, нити го мислеше сето она шо го пиша..
Убавината е во внатрешноста, и сите сме убави и посебни на свој начин,
сакал некој да го признае тоа ил не.
Делата се оние што остануваат запамтени и оставаат посебен утисак.:pipi:
Е па ако гледаме така, колку на темава ќе треба да се извинат ? Ајде читни колку пати се спомнати даски и сало ?
Па и ти исто прочитај го првиот пост па ќе видиш дека си претерала. Така исто и јас сум изреагирала со некој што ме испровоцирал претходно.
Иначе кажав неколку пати, со своето тело секој може да прави што сака без разлика дали тоа им се допаѓа на другите или не :smir:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.710
Поени од реакции
4.909
Е па ако гледаме така, колку на темава ќе треба да се извинат ? Ајде читни колку пати се спомнати даски и сало ?
Па и ти исто прочитај го првиот пост па ќе видиш дека си претерала. Така исто и јас сум изреагирала со некој што ме испровоцирал претходно.
Иначе кажав неколку пати, со своето тело секој може да прави што сака без разлика дали тоа им се допаѓа на другите или не :smir:
Аман девојче , до кога со вакви дечурлански муабети , "кој прв почна - не сум само ја крива "..

Па не е ни ќорав чоек читајќи каков став заземаше предходните страници , не само јас и илјадниците гости шо читаат шо се не се дешава по форумов , не е на арно - или како ти одговара сеа ..

Гордоста не ти дава , бар сама да си признаеше а не сеа у иста каша да ги ставиш и девојките кои ти покажаа дискусија и ти ги смирија малце живците ...

Се е со добра и фина намера - но најтешко е да си признаеме а најлесно е друг да тагираме за нашите постапки ..
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
E па вака. Дебелите луѓе се делат на повеќе видови. Дебели скроз, средно дебели и полнички.
Слабите исто така се делат на Анорексични и нормално слаби. А има кај некои луѓе една средина што не се ни слаби ни дебели.

Тука некои викаат дека полничките биле златната средине, не не стој малку :nenene:
Дебела
Средно Дебела
Полничка

Анорексична
башка по бикини да ја слечиме :vozbud:
Нормално слаба

Златната средина


Сега не можеме да споредуваме полнички со средни. :)
1. Дебела е ептен, муабет да не прајме :).

2. У бут да ама не се гледа другото пошто е облечена.

3. Па баш и не е нешто полничка. Просек би рекол, за женска што не вежба. Малце салце у бутче (ама баш малце) а другото е баш слабичко :).

4. Оваа е болна, жива греота, мачно ми е да ја глеам. Скелет станала.

5.НЕ, оваа не е нормално слаба туку ептен слаба. Погледни и ги раченцата, ковче е. Не знам у тело каква е ама едно 5 до 7 килца мускул супер би и дошле. Инаку згодничка е вака облечена :).

6.Златната средина е облечена и ништо не се гледа, неам кометар :).

За стомаците:

1. Оваа е скелет и не е секси ама ич. Немаш кај да пипнеш. Од строга диета изгубила мускул на рамо, подлактица и надлактица. Нема ни бутови и и се срушила симетрија на струк со кукови. Греотка.

2. Оваа е дебелка, факт, и треба да симне барем 5 килца салце :) (а може и повеќе) . Ама и таква пак ми е посекси (ако мора да се бира :)) од слабава. А дека има вишок за топење има :).
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
1. Дебела е ептен, муабет да не прајме :).

2. У бут да ама не се гледа другото пошто е облечена.

3. Па баш и не е нешто полничка. Просек би рекол, за женска што не вежба. Малце салце у бутче (ама баш малце) а другото е баш слабичко :).

4. Оваа е болна, жива греота, мачно ми е да ја глеам. Скелет станала.

5.НЕ, оваа не е нормално слаба туку ептен слаба. Погледни и ги раченцата, ковче е. Не знам у тело каква е ама едно 5 до 7 килца мускул супер би и дошле. Инаку згодничка е вака облечена :).

6.Златната средина е облечена и ништо не се гледа, неам кометар :).

За стомаците:

1. Оваа е скелет и не е секси ама ич. Немаш кај да пипнеш. Од строга диета изгубила мускул на рамо, подлактица и надлактица. Нема ни бутови и и се срушила симетрија на струк со кукови. Греотка.

2. Оваа е дебелка, факт, и треба да симне барем 5 килца салце :) (а може и повеќе) . Ама и таква пак ми е посекси (ако мора да се бира :)) од слабава. А дека има вишок за топење има :).
Дај стави некои слики да видиме која е според тебе со идеална тежина.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.859
Поени од реакции
18.560

Оваа ако не те пали брат...со Коче рака под рака фати се...:pos2:
или си народњак па перцепцијата ти е одредена од Пинк-Планет chemical factory co. ltd.
Фројд како стар мрчатор и расипувач на забави тврдел дека фиксацијата за големи цицки потекнува од траумите во детството кога мајката прерано му ускратила цицка на бебето...хахахаххаааааа
(just kiddin`) :smir:

Памела Андерсон беше секс симбол хехех...





Во реалноста е како death star queen...
или planet of the apes refugee...:vozbud:
е јеби га...:)


И ја што треба да речам, пошто ти си ги сакаш тие послабичките што имаат тело ко на неухрането дете дека уствари си потенцијален педофил.
Никој не кажа дека Ализе не е убава, напротив баш е допадлива и слатка, само што ние овде разговараме со пластични примери за тоа кој тип на жена би возбудила еден маж само од едно гледање, не разговараме на тема жената како комплекс од особини иделана за еден маж. Затоа и не ми е јасно како на пример некои би имале сексуални фантазии за Ализе наместо за оваа . И да се разбереме пак, правиме муабет за жени со облини не за за некои со над 150 кила.

Еве уште слики од нешто што е по мој вкус















А тоа дека облините би можеле да бидат протолкувани како вулгарни во светот на модата и дека можда потсетуваат на турбо фолк, тоа да, само што ја не сум градел вкус по тоа прашање, едноставно инстинктивно ми се допаѓаат жените со поистакнати кривини, затоа и реков дека ми е чудно што на други не им се секси такввите.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.796
После неколку по ред повеќе или помалку пополнети девојки, решив да се сконцентрирам на нешто кофчесто. Боље да жуља, него да љуља. Импресии ќе пишам кога ќе најдам соодветна девојка :)
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Барби е у право. Смрт за дебелите, полничките, средно полнички, четвртина полнички жени. Лонг лив <50 кг сосе креветот девојки.
 
P

PewDiePie

Гостин
Јас мислам дека темава ако се префрли во општи муабети ќе има не 41,141 страна! :icon_lol:

Ќе остане тој комплекс на дебелите кога станува збор за слаби девојки,што мислите нив да им речат да се слаби нема да прифатат? пфф ехее со две раце ќе потпишат одма. :tv:


А воедно и сугерирам да се префрли таму темава,е тек тогаш крв ќе паѓа кога и шуто и рогато и се дебело на форумов ќе се јави хахаха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom