Слабите девојки веќе не се во мода

Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Зашо бе, дозволувате овоа андроидов да ве нервира? Се глеа дека нешо и фали, па за да се почувствува доволно добра пред себе и виртуелниов код, треба да ги омаловажи дебеливе. Барби, еве вака како претставник на дебелите, јавно те поканувам да дојдеш со мене у град, да видиме на кого поише мужи ќе му се пуштат: дали на тебе таква мизерна и незадоволна, или на мене вака дебела и позитивна. Да не се фалам мисим. :pipi:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Абе се плашам да не ослабам, ама ај ќе дојдам:). :back: Педерке, 15 кила за 2 месеци ослабев! :) Не може да ми каже некој дека е потешко да ослабеш него да набилдаш ум. Башка, еве ти ја Барби прав доказ:). Сполај ви...
 
P

PewDiePie

Гостин
уффф да знаете како само се уште во мода,мераци,опасен фетиш е тоа за:sekss:
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Никој на вас дебелите не ви е крив што изгледате како крави и плус корните од пот. Џаба ви се диети. И џаба тука ве лажат, како мевцето е привлечно тоа е грозно Господе Боже.
Муабетов.....па уште и Господ го спомуваш.. мизерија.
Баш ме интересира на шо ќе корнеш ти ако не се бањаш....
 
P

PewDiePie

Гостин
Не е лоша темава, НЕ! :icon_lol::icon_lol:
Зошто лоша бе што и фали? :tv:

Кој и да ви каже дека не свиѓа слаба девојка (не екстремно слаба да се разбереме)лаже. А и реалноста е дека човекот е плитко суштество што перцепира прво со очите и ако не му се допадне нешто на прв поглед,не му обрнува внимание. Затоа и дебелите имаат помали шанси да фатат добро парче............:toe:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Зошто лоша бе што и фали? :tv:

Кој и да ви каже дека не свиѓа слаба девојка (не екстремно слаба да се разбереме)лаже. А и реалноста е дека човекот е плитко суштество што перцепира прво со очите и ако не му се допадне нешто на прв поглед,не му обрнува внимание. Затоа и дебелите имаат помали шанси да фатат добро парче............:toe:
Да само што забораваш дека не се секое око-перцепција исти, тоа што тебе ќе те воодушеви мене нема да ме дирне и обратно. И да, кога ќе сватите дека не се збори за сумо борачи од 130кг него за девојки со некое кило плус во темава....
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.820
Поени од реакции
11.844
@Vespertine: За вас ли е тема бе. За вас само темна соба и стап у грб!]
:vozbud::vozbud: \m/

И зависи што е дебело што е слабо. 170 цм висока девојка со 60кг е божество, но 156 цм и 60кг е никаква... Но и тоа не мора да значи... Се е до вкус...

Јас си сакам слаби со рамно стомаче :) Дебелките, па можеби и тоа не би одминал... :) Што знам...
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ај да не се караме, сите девојки што се карате поназад опнете една слика од вас, па ние ќе оцениме што ни се допаѓа повеќе :)

Инаку јас лично си сакам слаби девојки, ама не анорексични. Треба да има малку мевце да се фати, не бива скелет. Ако некоја е подебела едноставно не ми фаќа око, ама сепак тоа е релативна работа. Има некои што баш такви си сакаат, секој со својот вкус. Ако сите имаме ист вкус, тогаш пола население ќе остане без дечко/девојка :)
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Знаете шо, ружна девојка си е ружна девојка без разлика на килограмите ...кратко и јасно.:)

Мажите дефинитивно се палат на облини, без разлика дали девојката е слаба или дебела, облините си стојат, не значи дека ако е дебела девојката автоматски ќе има облини, јас познавам девојки што се подебелки а се како трупови во телата без облини, едноставно конструкцијата на телото им е таква , а има и слаби девојки со облини, мислам дека облините се тие што ја прават жената да изгледа како симбол на плодност и ги возбудува мажите, а за екстремно дебелите девојки над100 кг би рекла дека кај нас во МКД дали 1% од популацијата на девојки спаѓаат во оваа група, слабо ги имаме тоа во америките повеќе.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Темава станува епска жими се....
 
Член од
8 мај 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
Јас од клипчињата ја одбирам третата, зашто навистина е секси и има совршена линија. А кој ќе ви каже дека му се бендисува втората, верувајте не мисли така, туку жената му е сигурно таква. Нема машко што се пали на дебели, сите се палат на тенки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom