Слабите девојки веќе не се во мода

S

smart ass

Гостин
Редно време е веќе анорексијата да не е секси како и лоботомијата нареченема да ја СПИСАНИЕ да ти каже каков изглед да имаш да заврши-мора и женскиве да се освестат и да сватат дека не им фали ништо-али нееее мора одредени пропорции...цццц
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Редно време е веќе анорексијата да не е секси како и лоботомијата нареченема да ја СПИСАНИЕ да ти каже каков изглед да имаш да заврши-мора и женскиве да се освестат и да сватат дека не им фали ништо-али нееее мора одредени пропорции...цццц
А кога била анорексијата секси?
Анорексијата е болест. Болна девојка никогаш не била, ни ќе биде секси.
А слаба девојка, здрава пред се, со нормална тежина и не прекумерна, е секогаш секси.

Аман веќе не поистовејтувајте анорексија со слаба здрава девојка.

Кога овие нема да се во мода .... јавете ми :)))


 
S

smart ass

Гостин
Редно време е веќе анорексијата да не е секси како и лоботомијата нареченема да ја СПИСАНИЕ да ти каже каков изглед да имаш да заврши
Не ме разбра....мислев на огромниот маркетинг,па скапи препарати за слабеење....зборам за ВЛИЈАНИЕТО врз рајата.

Што???

Што е некоја со тежина 65кг по жена од некоја 75кг на пример....

Жените можеме да ги делиме само по расен основ...има жолтки и црни...мора и жолтка да се проба:)
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Значи тогаш јас дефинитивно ќе треба да ставам едно 10-15 кг за да бидам во мода :)
 
Член од
24 јуни 2010
Мислења
80
Поени од реакции
1
se soglasuvam so ova deka site moze da imaat celulit i seto toa go poddrzuvam toa deka pouavo izgledaat normalnite devojki i onie so oblini ama ne preterani da bide kako baba mi.......
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
163
Поени од реакции
17
Од кога бе слабите девојки не се веќе во мода ? Зарем може да е секси висењето на меса од сите страни ? Никако
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
mislam deka bi sakal devojche okolu 165-170 cm so 55-60 kg :) odkolku nekoi ko chechkalici :pos2:
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
163
Поени од реакции
17
mislam deka bi sakal devojche okolu 165-170 cm so 55-60 kg :) odkolku nekoi ko chechkalici :pos2:
Хахахаха ти сакаш Мисс Пиги а :) Па не мора бе да бидат ко чачкалици, туку убаво градени, ама да имаат екстра линија. Се знае женско без рамен стомак не е женско xD
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Хахахаха ти сакаш Мисс Пиги а :) Па не мора бе да бидат ко чачкалици, туку убаво градени, ама да имаат екстра линија. Се знае женско без рамен стомак не е женско xD
Abe ti pochna segde da mi se kontrash sho ti stana :P deka... Jas mislam deka takvite zhenski se najubaj... Btw..... a da i se brojat rebrata li?
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
163
Поени од реакции
17
Abe ti pochna segde da mi se kontrash sho ti stana :P deka... Jas mislam deka takvite zhenski se najubaj... Btw..... a da i se brojat rebrata li?
Хахахахахахаха не не се контрам, туку коментирам. Ок мисли ти шо сакаш. И не да и се бројат ребрата, туку да и се тегне лојот :)
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Хахахахахахаха не не се контрам, туку коментирам. Ок мисли ти шо сакаш. И не да и се бројат ребрата, туку да и се тегне лојот :)
sekoj si ima svoe mislenje pa jas ne mislam taka .. Vo red da ... ama ne sakam premnogu slabechki ...
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Од кога бе слабите девојки не се веќе во мода ? Зарем може да е секси висењето на меса од сите страни ? Никако
Остај ги, нека си лечат комплекси на темава :wink::icon_lol:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
У мода сте уште, веројатно засекогаш... сето тоа е претворено во маркетинг бидејќи мажите ќе се палат на затегнати задници и заоблени гради до крајот на нивната егзистенција на земјава.
нека не ве лажат другиве, ќе останете невидени од секого доколку чекорите со "слаба анорексична" пријателка а вие сте само просечна чаби цура.... зар тоа не сте го доживеале :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom