Скутерчиња: Се за и околу нив

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Во секој случај зависи од намената. Дали ти е за низ град, дали за по некои терени... Има милион предлози. Според мене гледај да не земаш кинеско (мада се покажаа доста добри), ако имаш можност Италјанско па макар и на старо. Сеа ново си е ново ама што би рекол Зелката (мајсторот на Дулие што поправа мотори) алал да му е на тој што ги измисли кинеските моторчиња. Само нешо откажува (а него то му е од корист). Е сега изборот....
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
И настаро неможиш (или многу тешко) да најдиш за тие пари италијанско, освен да не е крш некој...Piaggio може нешто али...пак...не знам. Сепак мислам за лезетско возење и кинеските бркат работа. Keeway така се викаа? (помеѓу многу други, ги спомнувам оти имаат убав дизајн).
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Гледав во Пелагонка 1 (Битола) ... 650 евра - 50 кубици, исто едни на фаца подобри- 720 евра и.. 820 евра - 125 кубици.... но немав време да разгледам добро.... ај од утре....
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Абе колку пари толку музика се знае тоа... Е сеа има едни се копија на Honda. Ама кој беа дали Keeway или QinQui (се чита Квин-Џи)... А сите делови од Honda пасоваа. Во секој случај Keeway имаат и фаца и добро се покажаа оние 50 cc поголемките.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Џиш, што моторче имаш друже?
Гарфилд? Ти што напраи? Ќе ми го дадеш на рати да праиме пазар? :)
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Dzish напиша:
Абе колку пари толку музика се знае тоа... Е сеа има едни се копија на Honda. Ама кој беа дали Keeway или QinQui (се чита Квин-Џи)... А сите делови од Honda пасоваа. Во секој случај Keeway имаат и фаца и добро се покажаа оние 50 cc поголемките.
Да тие се.... копија од Хонда ... и тоа ми го кажа... ај ако некој знае повеќе нека пиши... т.е. ако некој има искуство со нив.....

Досега како што имам слушано, не се жалат од кинезиве....:helou:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Мистичен напиша:
Џиш, што моторче имаш друже?
Гарфилд? Ти што напраи? Ќе ми го дадеш на рати да праиме пазар? :)
Имам Каџива 125. Ја има во купувам продавам на трета страна.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Да не знаете која цена идат Gilera DNA 50-кa?
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
јас имам Gillera Runner 50кубици и многу сум задоволен кога ќе го споредам со другите скутерчиња
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Мистичен напиша:
Џиш, што моторче имаш друже?
Гарфилд? Ти што напраи? Ќе ми го дадеш на рати да праиме пазар? :)
На колку рати??
Уште го имам, кај другар ми е, гаражиран. баш завчера го запалил, го провртел, вика џам, стакло, како увек.
 

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
Imas 125 me bendisuvaat Generic XOR 1600 eur ama jas sum mnogu visok za niv (1.85) i ne mi se zgodni !!!

p,s, kako moze 300 eur pomegu xor 50cc i 125cc???
 

VORTEX

Кафански човек
Член од
10 мај 2006
Мислења
673
Поени од реакции
1
-=}{VLATCHE}{=- напиша:
Да не знаете која цена идат Gilera DNA 50-кa?
знае: мој другар продава околу 1600 евра ако сакаш можам слики да ти тавам да ја видиш со Gianelli издув
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
105
Поени од реакции
0
-=}{VLATCHE}{=- напиша:
Да не знаете која цена идат Gilera DNA 50-кa?
Tesko nadajdes bate DNA. Nemam videno kojznae od koga. A so znam kolku bi mozelo da idat.

Tanes напиша:
Imas 125 me bendisuvaat Generic XOR 1600 eur ama jas sum mnogu visok za niv (1.85) i ne mi se zgodni !!!

p,s, kako moze 300 eur pomegu xor 50cc i 125cc???
Aman be pa 1400 evra bea koga se pojavija so sega gi skupnale, inace eden drugar ima mnogu e zadovolen. Dobar motor.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom