Скутерчиња: Се за и околу нив

Член од
2 април 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Исто, на поголеми обртаи работи и не би било добро за радилицата. Гледај рекорд или риверс според мене.
Decki da ve prasham vaka Imam replika na aprilia i sve si beshe okej vozeshe samo shto na kopche ne mi gaseshe i odednash dodeka vozev prekina toa napred tablata sho pokazuva klk vozam (kako i da se vika ) i nemav kurbla na motorot staena i go palev na bombina si paleshe bez kluc, i mu smeniv i cdi i brava nova ama sega pa ich ne pali samo vergla i nejke ich da zapali mu staiv i cdi i svekica nova i nejke zemav sega i brava nova i davam kontakt ne reagira nishto ne sveti toa napred da ne znae nekoj shto moze da mu bide ?
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Не сум стручњак брат, најдобро види со мајстор.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Некој случајно да продава априлија/џилера по можност од поновите модели и да е од Скопје?
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
30
Поени од реакции
10
Здраво дечки, во план ми е да земам еден derbi gp1 250 кубика што се мотка веќе по огласи некое време е сега малце ми е сумљив моторот дечкото што го продава е од Ск и бил втор газда првиот е од битола меѓутоа според таблички и според проверка од мвр во битола се јавуваат 4 сопственика! Сите на фирма се ... друга работа моторот бил стоен 7 8 години според дечково што го продава ... резервен клуч нема ... кажете ми совет каде да го носам на сервис за проверка ќе поминам преку се ова затоа што многу ми праи кејф веспата ... ама веќе почнувам да се предомислувам .... кажете искрено мислење
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво дечки, во план ми е да земам еден derbi gp1 250 кубика што се мотка веќе по огласи некое време е сега малце ми е сумљив моторот дечкото што го продава е од Ск и бил втор газда првиот е од битола меѓутоа според таблички и според проверка од мвр во битола се јавуваат 4 сопственика! Сите на фирма се ... друга работа моторот бил стоен 7 8 години според дечково што го продава ... резервен клуч нема ... кажете ми совет каде да го носам на сервис за проверка ќе поминам преку се ова затоа што многу ми праи кејф веспата ... ама веќе почнувам да се предомислувам .... кажете искрено мислење
Добро де што ако имал толку сопственици
Гледај ја состојбата или однеси ја на проверка во динамикс или да ти дадам број од мајстор што работи со тоа
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
30
Поени од реакции
10
Добро де што ако имал толку сопственици
Гледај ја состојбата или однеси ја на проверка во динамикс или да ти дадам број од мајстор што работи со тоа
Мене ми рекоа дека во динамикс ја носеле на сервис
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
30
Поени од реакции
10
Добро де што ако имал толку сопственици
Гледај ја состојбата или однеси ја на проверка во динамикс или да ти дадам број од мајстор што работи со тоа
Може бројче ако имаш од некој мајстор за да го провери јас планирам да го носам кај пешич
 
Член од
23 август 2009
Мислења
176
Поени од реакции
31
Zdravo sakam da zemam skuterce, pa ako moze sovet, vo plan mi e ova.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Априлија ср50 2017, кога е ладна многу тешко пали, или ќе запали, па кога пробуваш да дадеш гас гаси и после не пали.
Од што може да е и како да се реши?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Здраво дечки, едно прашање. Имам скутерче Џенерик 125, 5 години ми дреми така во двор не е запалено. Пред неколку години имав проблем ми прочука моторот го однесов на мајстор наводно радилицата била. Не пали инаку. Е сега го забаталив од немукает и деновиве ме фаќа ќеф да си го суредам, прашањето кое ме интересира е колку ќе ме кошта и дали се исплати да го поправам или да го шиткам. На пример да земам половен мотор и да го вметнат во скутерот, отприлика која би била цената оти врска си немам од мотори. :) Да не одам за џабе по мајстори.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво дечки, едно прашање. Имам скутерче Џенерик 125, 5 години ми дреми така во двор не е запалено. Пред неколку години имав проблем ми прочука моторот го однесов на мајстор наводно радилицата била. Не пали инаку. Е сега го забаталив од немукает и деновиве ме фаќа ќеф да си го суредам, прашањето кое ме интересира е колку ќе ме кошта и дали се исплати да го поправам или да го шиткам. На пример да земам половен мотор и да го вметнат во скутерот, отприлика која би била цената оти врска си немам од мотори. :) Да не одам за џабе по мајстори.
Ќе ти пратам број од мајстор ... може и така да го продадеш може и да го правиш
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Во план сум да земам моторче до 50 кубици ама да нее веспа/скутер. Предложете некој по reliable бренд.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom