Скутерчиња: Се за и околу нив

Член од
17 март 2015
Мислења
203
Поени од реакции
324
da prasam posto zimovo pominuva vo plan sum da zemam skuter i razgleduvam,imam ponuda da se zeme kymco agility city 50 od salon vo kumanovo ostavena so 90km i reg za 1700e,isto agility 16plus ne reg za 1800 i dvata so dve godini garancija,gledam i gilera 2012 so 12800 izgleda dosta socuvana okolu 1500 ja ceni.poiskusnive da kazat posto ne se razbiram od skuteri koj bi bil podobar izbor i koja e potrosuvacka na ovie skuteri.
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
da prasam posto zimovo pominuva vo plan sum da zemam skuter i razgleduvam,imam ponuda da se zeme kymco agility city 50 od salon vo kumanovo ostavena so 90km i reg za 1700e,isto agility 16plus ne reg za 1800 i dvata so dve godini garancija,gledam i gilera 2012 so 12800 izgleda dosta socuvana okolu 1500 ja ceni.poiskusnive da kazat posto ne se razbiram od skuteri koj bi bil podobar izbor i koja e potrosuvacka na ovie skuteri.
16плус 2т е одговорот.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.920
Поени од реакции
1.903
Zdravo na site, sakav da ve prasam poseduvam Gilera Runner sp50 2010, so okolu 5000 km, site delovi na nea se fabricki samo sto instalirav Gianeli Record i gi staviv rolnite sto odat so nego, so fabrickiot auspuh ne mi gusheshe , so noviov prvite 10 metri mnogu gusi i mnogu malu ima sila , no potoa si vlece ubavo nekoj predlog za resavanje na problemov ?
Сличен проблем имаше мој другар со Априлија кога стави Yasuni R немаше снага.
Смени ролни, дизна поголема и федерчиња на ламела па сега корне ама и скоро за 40 проценти му рипна потрошувачката

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.478
Дали некој го има тргнато фабричкиот држач за таблица на ср50 и ставено таблицата под репот? Колку би коштало тоа?
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Дали некој го има тргнато фабричкиот држач за таблица на ср50 и ставено таблицата под репот? Колку би коштало тоа?
Ништо нема да те кошта ако знаеш да го направиш сам , само 4 поп-нитни ... А ќе те кошта многу ако те казни полиција , пошто по закон таблицата треба да биде на видливо место ...
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.478
Ништо нема да те кошта ако знаеш да го направиш сам , само 4 поп-нитни ... А ќе те кошта многу ако те казни полиција , пошто по закон таблицата треба да биде на видливо место ...
Па да, али многу луѓе ги имаат, а немам чуено да е казнет некој за ова. Многу грдо личи огромен држач...
Иначе ок со нитните ќе се снајдам, само не знам како да ја решам сијаличката за таблица...
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Па да, али многу луѓе ги имаат, а немам чуено да е казнет некој за ова. Многу грдо личи огромен држач...
Иначе ок со нитните ќе се снајдам, само не знам како да ја решам сијаличката за таблица...
Никако , немаш таму кај да ставиш сијаличка , решение - бутни ја нека свети под седиште или извади сијаличка и смотај кабелот негде кај што нема да смета ... Пред мене се има случено да му досаѓа полиција на другар ми за така ставена таблица на Нексус ...
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
26
Поени од реакции
2
Zdravo imam Honda dio zx af34 sakam da prasham okolu meshavinata na 2ulje mnogu mi dimi cadi niz alspuh stanam primer 1L benzin 20 do 25grama ulje koristam Motul 2T ulje zelena boja e uljeto moze vashe mislenje zasto tolku dimi niz alspuh ??
 
Член од
24 мај 2019
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво да прашам , имам Gillera Runner 50cc , ми нудат Giannelli Shot V4 за евтини пари , што мислите да го ставам на 50cc и дали ќе оди? добро?
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.478
Здраво да прашам , имам Gillera Runner 50cc , ми нудат Giannelli Shot V4 за евтини пари , што мислите да го ставам на 50cc и дали ќе оди? добро?
Ако ти е сток моторот не е баш добар избор.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.478
Исто, на поголеми обртаи работи и не би било добро за радилицата. Гледај рекорд или риверс според мене.
 
Член од
24 мај 2019
Мислења
6
Поени од реакции
0
Исто, на поголеми обртаи работи и не би било добро за радилицата. Гледај рекорд или риверс според мене.
го земав тој shot v1, v2 не сум сигурен точно кој е, до 20 многу тешко поаѓа од 20 до 50-60 има ненормална сила и потоа ја изгуби и пак после полека почнува да добива, и успеав 115 kmh да качам со 4.7г малоси ролни, малоси филтер и жолти федерчиња.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom