Скутерчиња: Се за и околу нив

Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Види у МакПетрол дали имаат или можат да ти донесат Honda Beat … Друго такво со големи тркала кај нас тешко дека ќе најдеш …
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
99
Поени од реакции
76
Да препорачате добар мајстор за скутер и некој по можност што доаѓа а не да му го однесам затоа што не сум во можност
 
Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117
Види у МакПетрол дали имаат или можат да ти донесат Honda Beat … Друго такво со големи тркала кај нас тешко дека ќе најдеш …
Најде ли таков скутер? И јас размислувам за сличен, познати се како папаки а кај нас моментално се продаваат неколку брендови од тој стил, rks sniper, kymco visa r, camello classic. Последниот е најефтин а кимкото најскап. Е сега колкава е разликата во квалитет меѓу овие не знам, ако некој има искуство со camello classic би сакал да слушнам мислење, за ркс би требало да е добар а кимко е кимко...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Најде ли таков скутер? И јас размислувам за сличен, познати се како папаки а кај нас моментално се продаваат неколку брендови од тој стил, rks sniper, kymco visa r, camello classic. Последниот е најефтин а кимкото најскап. Е сега колкава е разликата во квалитет меѓу овие не знам, ако некој има искуство со camello classic би сакал да слушнам мислење, за ркс би требало да е добар а кимко е кимко...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Не барав јас , друг член бараше . Мада моја филозофија е - се што не можам да го најдам на гугл или јутјуб како бренд , не го ни гледам . Па така марки од типот на Хамачи , Баотијан , Џон Веј и слични кинези не ги земам у предвид . РКС е турски бренд , па сметам дека е подобро од кинезиве . За Кимко нема што да збориме …
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
Има ли некој искуство со Хамачи Елвисо - Retro 50cc?
Или предлог некој сличен ретро модел?

Hamachi.jpg
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
99
Поени од реакции
76
Фала ти ама најдов во меѓувреме друг,него сакав да ве прашам моторот прво нејќеше да пали сам,па го поврзавме со клеми од друг акумулатор и така одма палеше, и ми рече да купам друг акумулатор.Купив друг акумулатор и ги ставив штрафовите ама не ги зацврстив ,затоа што беше колку да пробам,и пробав да го запалам се слушаше само еден звук три четри пати така ,а после четвртиот пат ни звукот..Што е работата некој што знае може ли да ми каже ве молам ??
Автоматски споено мислење:

Најдов фала ти
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Екипа следново прашање до вас: Априља ср 50 2010 со 25000км или Хамачи ретро веспа со 0 км нова...цената им е иста, околу 1300 км.
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Zdravo sakam da zemam skuterce, pa ako moze sovet, vo plan mi e ova.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Земав Иллбелло, презадоволен, потрошувачка 3л/100км, си влече моторчето културно...Не е Јамаха аерокс ама супер е за таа цена, башка ново
 
Член од
4 јули 2020
Мислења
4
Поени од реакции
0
Zdravo ekipa, zemav pred nekoj den Italjet Dragon i mi go isprazna akomulatorot vo 3 dena… od hamachi mi rekoa alarmot si go zaboravil sigurno, e sega znae nekoj kako funkcionira remote na ovoj skuter? Ima 3 dugminja i pojma neam koja im e funckijata i kako da go isklucam alarmot za navek…
 

Kajgana Shop

На врв Bottom