Скутерчиња: Се за и околу нив

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од _FireFox_, 6 април 2006.

 1. Dejan555

  Dejan555

  Член од:
  15 август 2016
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  29
 2. mdeni

  mdeni

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  868
  Допаѓања:
  1.171
  Дали има некој Kymco Agility R16 50 2t без рестрикции да каже колку му е максимална брзина и дали добро се движи? За Р16 прашувам моделот што има 14инчи задно тркало.

  Не за стариот модел Agility City 50 2t што имаше 16 инчи. За овој стариот знам дека е одличен. Меѓутоа во некои земји новиот модел го оставиле со стариот пренос и едвај постигнува 50кмч бидејќи обртаите му се превисоки. На некои им се одобрило корекција, и им смениле изгледа пренос и после си е океј. На некои не и едвај се движат.

  Има некој?
   
 3. Anonymousone

  Anonymousone

  Член од:
  23 ноември 2016
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  12
  Секоја година треба сега да се регистрира 50cc? Онака пролостав низ темата и видов дека имало нов закон. Некој имал проблеми со ова?
   
 4. myoda99

  myoda99

  Член од:
  15 април 2019
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Zdravo, slucajno vrtev po stranata na hamachi.mk i naletav na ova:
  https://hamachi.mk/store/Rocket-50-p100667433
  Bi ve zamolil za mislenje, nemam nekoe dlaboko poznavanje od motori/skuteri no imam vo plan za ovoj na linkov pogore deka mi treba 50cc a da ne e klasicen skuter... Fala vi odnapred, pozdrav decki !
   

Сподели преку: