Скутерчиња: Се за и околу нив

Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
35 e за возач.
и јас проверив сега... 35 е за возач и 35 е за совозач... значи казната е иста и за двајцата... исто како и за каиш не носење во кола... 2000 денари за било кој
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
ниси пешки да одиш ниси со кола / мотор да се возиш треба да си максимално сконцентриран кога си низ град ни да плукнеш ни па без кацига појас жмигавец светло ......... за се те бричат
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
94
Поени од реакции
11
50 евра за возачот ако не носи кацига, 20 евра за сопатникот ... е сега во пракса дали прават или не проблем незнам ... јас возам со кацига и сопатникот со кацига, кога возам некого
Jas ziveam vo Ohrid..naleto vrie od policija i koga ke se vozam na primer so drugar mi toj zadolzitelno nosi kaciga(vo ohrid e mn ostro :) dosega ne mi imaat praveno problem :)
 
Член од
28 август 2011
Мислења
84
Поени од реакции
3
Аа да не знае некој колку е кивеј матрикс или фокус на ново?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Аа да не знае некој колку е кивеј матрикс или фокус на ново?
Keeway повеќе не носат динамикс, за 15-тина дена првата тура на кивеј ќе ги донесат во Maximamoto, се јавив ми рекоа од 50киве ќе има ф-акт сити новиот модел - 2 тактен и агора 50ка 4 тактна ... другото се 125, 150 итн
Цените за 50ките и двете се исти - 1290 евра со 2 год гаранција во максима

Еве како изгледа ф-акт сити



и еве ја агората, ретро моторче

 
Член од
29 септември 2011
Мислења
94
Поени од реакции
11
Da ne znae nekoj kolku pari e novoto Piaggio NRG vo dynamix?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Член од
2 март 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
Колку е потрошувачката на јамаха аерох од прилика ?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.026
Поени од реакции
6.051
Da ne znae nekoj kolku pari e novoto Piaggio NRG vo dynamix?

1780 евра, со попуст. Колку што сум информиран, има останато уште еден во магацин. Информацијава е стара од вторникот. Не верувам дека добиле нови, а дали го продале не знам. Го чуваа за мене(ги знам лично газдите):) , бидејќи имав план да го земам. Но најверојатно нема, пошо ме премислија за еден од другите модели за кои се мислев - Априлија СР и Џилера Ранер.

Овој ми правеше мерак како шарка на Априлија, само бројката не знам дали беше иста(мање битно).:)



А Џилерата, најобични шарки(мање битно и тоа):)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Да не знае некој кај може да се купи вакво куферче :) го има на реклама5 ама скупо 4500 ден поефтино негде ?
има жмигавци, штоп итн на него :) ко мерцедесче е хахаха

 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Да не знае некој кај може да се купи вакво куферче :) го има на реклама5 ама скупо 4500 ден поефтино негде ?
има жмигавци, штоп итн на него :) ко мерцедесче е хахаха

толку се друже... дури тоа и поевтинко е за таа цена...

види кај флексо нешто по инакво да не има, он увезуваше куфери... знаеш кој е флексо нели? во аеродром, во скопјанка, доле во гаражите симни се и нема да го утнеш...

можеш и кај кеко во ново лисиче... на тодор чангов ти е, кога идеш кај мирко 919, го одминуваш, на првата раскрсница вртиш лево, после 300-400 метри од лева страна е продавницата... и он увезува кинештарија и вакви работи...
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Vaka decki..Sakam da zemam 50cc motor do 1600-1700 evra ama da ne e kineski ! Koja marka na staro e dobro da se zeme? Aprilia Sr50r, Yamaha Aerox, Gilera Runner kazete odgovor :)
Еден мој другар продаваше Yamaha Aerox 2008 за 1600 евра, не знам сега дали ја продава....

btw. Оди во Hyundai, таму нели се продаваат Априлиите и Џилерите. Имаш Бенели, италијански моторчиња, супер се. Сум возел такви, 1390 евра се нови и работат многу слично на Yamaha. Иначе Априлија си е Априлија, фала богу ама слушам се жалат децата што имаат дека многу троши бензин, за економично да си поминиш, земи си Generic, пали, вози. :)

Benelli quattronoveX (овој модел беше 1390 денари на крајот од декември 2011 во Hyundai)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom