Скутерчиња: Се за и околу нив

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Еден мој другар продаваше Yamaha Aerox 2008 за 1600 евра, не знам сега дали ја продава....

btw. Оди во Hyundai, таму нели се продаваат Априлиите и Џилерите. Имаш Бенели, италијански моторчиња, супер се. Сум возел такви, 1390 евра се нови и работат многу слично на Yamaha. Иначе Априлија си е Априлија, фала богу ама слушам се жалат децата што имаат дека многу троши бензин, за економично да си поминиш, земи си Generic, пали, вози. :)

Benelli quattronoveX (овој модел беше 1390 денари на крајот од декември 2011 во Hyundai)


Каков хјундај бе чоек ? ... динамикс се вика фирмата карши сет компјутери
сеуште е толку бенелито
 
L

Löwe

Гостин
Еден мој другар продаваше Yamaha Aerox 2008 за 1600 евра, не знам сега дали ја продава....

btw. Оди во Hyundai, таму нели се продаваат Априлиите и Џилерите. Имаш Бенели, италијански моторчиња, супер се. Сум возел такви, 1390 евра се нови и работат многу слично на Yamaha. Иначе Априлија си е Априлија, фала богу ама слушам се жалат децата што имаат дека многу троши бензин, за економично да си поминиш, земи си Generic, пали, вози. :)

Benelli quattronoveX (овој модел беше 1390 денари на крајот од декември 2011 во Hyundai)

Ех да беше толку сега сите ќе возеа :pos:
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Упссс, грешка. 1390 евра :oops:

Каков хјундај бе чоек ? ... динамикс се вика фирмата карши сет компјутери
сеуште е толку бенелито
Значи од различен град сме, јас сум од Охрид и во Охрид овие модели се продаваат во Hyundai, а ти веднаш почнуваш со напад.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Упссс, грешка. 1390 евра :oops:



Значи од различен град сме, јас сум од Охрид и во Охрид овие модели се продаваат во Hyundai, а ти веднаш почнуваш со напад.
Хахаха не сум знаел за во охрид :) мај бед, сори :)
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
Точно е, одлично се покажаја Бенеливе последниве година-две, нема да згрешиш ни со Кимко, не ти препорачувам џенерик.
^ако прајме муабет за ново
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Точно е, одлично се покажаја Бенеливе последниве година-две, нема да згрешиш ни со Кимко, не ти препорачувам џенерик.
^ако прајме муабет за ново
Возев Бенели тој шо е кватронове на сликата погоре, кул е моторот, многу брзо развива. Иначе колку трошат априлиите? Некој вика над 6 литри на 100 километри, многу е тоа за моторче од 50 кубици. Џенериците ги фалат дека се економични, еден мој другар има крос од 50 кубици и му троши 3 литри, а развива преку 80 км/ч.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
Возев Бенели тој шо е кватронове на сликата погоре, кул е моторот, многу брзо развива. Иначе колку трошат априлиите? Некој вика над 6 литри на 100 километри, многу е тоа за моторче од 50 кубици. Џенериците ги фалат дека се економични, еден мој другар има крос од 50 кубици и му троши 3 литри, а развива преку 80 км/ч.
Априлиата ако не ти е чепкана во машина не треба да надмини фазла од 5 насто(максимум) ама скоро сите се чепкани ролни ауспуси ова она и зато крева и до кај 7-8.
ааа другар не праев муабет за џенерик кросо, за скутерите зборував. кровчето си е закон, го имам возено едно од најдобрите во конкуренцијата е.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Априлиата ако не ти е чепкана во машина не треба да надмини фазла од 5 насто(максимум) ама скоро сите се чепкани ролни ауспуси ова она и зато крева и до кај 7-8.
ааа другар не праев муабет за џенерик кросо, за скутерите зборував. кровчето си е закон, го имам возено едно од најдобрите во конкуренцијата е.
Да да, многу е моќно. А скутерчињаната онака, не трошат многу но се многу слаби при стрмни делови, едвај 25-30 км/ч креваат брзина...
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
94
Поени од реакции
11
Еден мој другар продаваше Yamaha Aerox 2008 за 1600 евра, не знам сега дали ја продава....

btw. Оди во Hyundai, таму нели се продаваат Априлиите и Џилерите. Имаш Бенели, италијански моторчиња, супер се. Сум возел такви, 1390 евра се нови и работат многу слично на Yamaha. Иначе Априлија си е Априлија, фала богу ама слушам се жалат децата што имаат дека многу троши бензин, за економично да си поминиш, земи си Generic, пали, вози. :)

Benelli quattronoveX (овој модел беше 1390 денари на крајот од декември 2011 во Hyundai)

Ako ne ti e tesko prasaj go ako sakas dali seuste ja prodava? :)
 
Член од
3 април 2011
Мислења
28
Поени од реакции
4
jas imam slusnato deka benelito se kineski so italjanska licenca od beneli
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
jas imam slusnato deka benelito se kineski so italjanska licenca od beneli
Не се кинески ама не е тоа бенели од времето ... сега кивеј го има купено околу половина и тука некаде се и со цени и со машина (што кивеј воопшто не е лошо)
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Ајде препорачајте сакам да земам половен скутер 50 или 125 кубици, што ме советувате да земам, разгледував Generic 50 i 125, и Kewej matrix 50, па ѓто препорачувате.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ајде препорачајте сакам да земам половен скутер 50 или 125 кубици, што ме советувате да земам, разгледував Generic 50 i 125, и Kewej matrix 50, па ѓто препорачувате.
Матриксот од овие два ... види да е сочуван да не бил мавнат од напред ... да нема 15000км поминато :)
дај некој пример што си гледал, патем знаеш дека за 50-фче не ти треба да полагаш за мотор и трајна е таблицата, додека за 125 треба дозвола за мотор и регистрација секоја година
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Го гледав овој http://www.pazar3.mk/mk/Listing/Detail/Index/883462?searchID=1153579&Idx=149
ама има 16 000 помината, многу ли е поминато?
Па многу е ... да речеме дека ќе вози до кај 20-25К километри без ремонт, ама извозен е многу башка е 2005 од првите модели на матрикс со обична километража и сл.
од скопје си или од охрид?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom