Скутерчиња: Се за и околу нив

Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
Знам дека по исплатливо му беше да си купи некој кинески скутер и да знае дека ќе има нов мотор. Не сум сигурен но мислам дека му излезе околу 500-600 евра, но не сум сигурен.
да не било бе брат 50-60 евра? да не си нешто јалеж? 500-600 евра кошта ремонт на сериозно скапа кола... нова машина за скутерот е околу 350 евра....
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
462
Поени од реакции
100
да не било бе брат 50-60 евра? да не си нешто јалеж? 500-600 евра кошта ремонт на сериозно скапа кола... нова машина за скутерот е околу 350 евра....
Брат реков не сум сигурен тој ја смени скоро цела машина бидејќи кога му зарибал моторот тој пробал да го запали(бидејќи не знаел дека е зарибан) и имаше оштетувања и на палењето. Инаку ке го прашам ќе ви кажам точната цена и кои делови му биле оштетени.
--- надополнето: Aug 5, 2011 6:03 PM ---
Сакам да ставам спортски филтер на 50сс 4тактен.Може да ми кажете дали со тоа ке и направам некое оштетување на машината ?

благодарам однапред
 
Член од
5 јануари 2010
Мислења
195
Поени од реакции
154
imam kymco aqility 50 i go odnesov na perenje i so vapot vleglo voda u elektronikata i zaebava (majstor mi kaza ova ovlasten serviser) zui po malku i naednas gasi u vozenje i ako ja cuknes malku pali i vozi pak e sea dali znae nekoj dali se pravi elektronika posto nova e 70 evra ili da ne ima nekoj polovna da kupam i slicno dajte predlozi pomos majstori ako znaete posto serviserov vika nova a 70 evra ne se malku ;)
 
L

Löwe

Гостин
Брат реков не сум сигурен тој ја смени скоро цела машина бидејќи кога му зарибал моторот тој пробал да го запали(бидејќи не знаел дека е зарибан) и имаше оштетувања и на палењето. Инаку ке го прашам ќе ви кажам точната цена и кои делови му биле оштетени.
А каква врска има машината и марката демек не чинела ако тој го зарибал... Не Пежо, Априлиа, Џилера нека биди ако ја зарибаш до тебе е не до марката..[/quote]
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
Сакам да ставам спортски филтер на 50сс 4тактен.Може да ми кажете дали со тоа ке и направам некое оштетување на машината ?

благодарам однапред
ќе чуеш како некој тврди дека побрзо ке се потрошат кариките... јас тврда дека нема да се деси ништо, освен што ке ти стане по бучен моторот и ке добиеш малку на снага. тоа е тоа... турај си слободно, не за џабе се во широка продажба. ако не чинеле, немало да се продаваат отворено и јавно...
 
L

Löwe

Гостин
Искуство со Бенели ? 1390 евра, вредат или не вредат за парите? Искуство некој?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Искуство со Бенели ? 1390 евра, вредат или не вредат за парите? Искуство некој?
Вредат иако веќе не е тоа бенели од порано, сега ја купија кивеј така да тука негде се иако мислам дека подобри се бенелито, за таа цена имаш 49x бенели или кивеј хакер
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
ne vredi drugarce , pezoto naprai sranje skuteri ic ne se pokazaa, za tie paricki imas aprilia sr50 od 2007god koja sporedena so pezoto e 10x podobra
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
885
Поени од реакции
408
Да ве прашам имам скутер од 50 кубици Џонвејн 2 илјади километри има поминато и почна нешто при тргање да зуе чудно што мислите што е проблемот?
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
Да ве прашам имам скутер од 50 кубици Џонвејн 2 илјади километри има поминато и почна нешто при тргање да зуе чудно што мислите што е проблемот?
ili rolni (5-7 evra komplet) ili lamela (okolu 30 evra)
+ rabotna raka za majstorot...
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
82
Поени од реакции
1
Дај вака кажете што би земале сеа да ви се нуди беспари 49цц?што мислите дека најмногу ке се исплати според вас?
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
Дај вака кажете што би земале сеа да ви се нуди беспари 49цц?што мислите дека најмногу ке се исплати според вас?
sigurno imaš nekoj limit?

zatoa što imaš od 550 evra do 5.000 evra...
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
82
Поени од реакции
1
имам лимит од 2.500 до 3.000 негде иначе шо 50цц има за 5.000 евра?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom