Скутерчиња: Се за и околу нив

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Као стар модел нешто фора :D
Па останати на залиха да, чудо големо ако го купиш после неколку месеци од сезона, си го остаив во гаража и после неколку месеци го вадиш и си имаш нов мотор со заштеда од 400 евра (во мојов случај)
 
L

Löwe

Гостин
Па останати на залиха да, чудо големо ако го купиш после неколку месеци од сезона, си го остаив во гаража и после неколку месеци го вадиш и си имаш нов мотор со заштеда од 400 евра (во мојов случај)
А има ли добри модели тогаш или тие што ќе останат од летната сезона?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
А има ли добри модели тогаш или тие што ќе останат од летната сезона?
Е сега од кај да знам зависи, јас го купив пред две сезони, отиди јас го купив во динамикс карши сет во карпош
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
Што мислите за keeway hacker и generic xor кој е подобар према вас или некое друго ппредлокце за веспа до кај 1300 евра?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Што мислите за keeway hacker и generic xor кој е подобар према вас или некое друго ппредлокце за веспа до кај 1300 евра?
Јас сум за кивејот, имам кивеј и знам многу задоволни сопственици ... хакерот има интересен изглед и е понов модел така да според мене е солиден за тие пари
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
885
Поени од реакции
408
што велите за jonway adventure 50кубици дали има квалитет да трае подолго време?
--- надополнето: Jul 20, 2011 11:08 AM ---
еве и сликиче :)

 

dpp

Член од
22 јули 2011
Мислења
2
Поени од реакции
1
Здраво луѓе сакам мислење од некој од вас сакам да земам Aprilia sr 50 2000 год е 1000евра ми ја остаја последна цена ја пробав оди арна е има нова опрема malosi (каиш,ролни,ламела top racing,филтер за воздух malosi,федерчиња на ламела malosi,ауспух technigas..) се јавивме кај мајсторот што ја менувал другар ми живеј со него потврди дека тој ја правел ја знаел веспата била арна сеа во двоумица сум не знам што да правам
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво луѓе сакам мислење од некој од вас сакам да земам Aprilia sr 50 2000 год е 1000евра ми ја остаја последна цена ја пробав оди арна е има нова опрема malosi (каиш,ролни,ламела top racing,филтер за воздух malosi,федерчиња на ламела malosi,ауспух technigas..) се јавивме кај мајсторот што ја менувал другар ми живеј со него потврди дека тој ја правел ја знаел веспата била арна сеа во двоумица сум не знам што да правам
Обично такви "билдани" скутери трошат и до 8 литри, незнам каков е случајот со априлијата, а јас мислам да си купиш нов скутер бар ти си прв газда, прв ќе го јавнеш и ќе го одржаваш, а не 11 години стар иако е априлија, јас пример земав зимоска (на попуст) keeway F-Act racing за 900 евра гланц нов, околу 1000 евра имаш и други скутери разгледај
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.018
Поени од реакции
2.054
што велите за jonway adventure 50кубици дали има квалитет да трае подолго време?
--- надополнето: Jul 20, 2011 11:08 AM ---
еве и сликиче :)

мислам дека не вреди , има мислам поназад неколку страници за него..
 

dpp

Член од
22 јули 2011
Мислења
2
Поени од реакции
1
Обично такви "билдани" скутери трошат и до 8 литри, незнам каков е случајот со априлијата, а јас мислам да си купиш нов скутер бар ти си прв газда, прв ќе го јавнеш и ќе го одржаваш, а не 11 години стар иако е априлија, јас пример земав зимоска (на попуст) keeway F-Act racing за 900 евра гланц нов, околу 1000 евра имаш и други скутери разгледај
Не не такви кинески јапански кивеј, јинг јанг не земам уште еднаш
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Не не такви кинески јапански кивеј, јинг јанг не земам уште еднаш
Не ти зборам за јијинг и остали кинески, кивеј, сим, кимко и сл. се меѓу класа, меѓу кинеските хамачи маријачи и италијанските и во квалитет и во цена
--- надополнето: Jul 22, 2011 7:40 PM ---
Еве ти солиден скутер за истите пари, барем е 1 год стар не 11 :)

http://reklama5.mk/Details.aspx?ad=TGyS08ck6Ms=&type=&new=&file=uxYFy7VMG7ObgS155d6dig==&q=mBoFQF96u/QcJFZhwTLyVBmFTPdmxOZZVUnoNCJAKnt55/RtLIaSUy5Xb5SEAr52mlWqpqvr1Y8Qsbd8phM88 91oMIh5eNN&page=42
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Не не такви кинески јапански кивеј, јинг јанг не земам уште еднаш
ЈапОнски нити си имал нити си возел... нити пак гореспоменатите имаат билокаква допирна точка со Јапонија. Моментално Јапонските мотори се најпродавани на светот, а и се најдобар избор гледано во потрошено/добиено.
 
Член од
3 април 2011
Мислења
28
Поени од реакции
4
Ne se site motori vespi vespi imate samo od piaggio i od LML.LML gi praese do 94 i sega ne prajt pojke a piaggio mene najmnogu mi se bendisvet od 1990 do 2000 zs ne se avtomatik
 

Kajgana Shop

На врв Bottom