Скопје ќе добие нов Луна Парк

Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Да, лудиот воз и тој столбот со јаже што те дига на 100 метри и те пушта слободен пад и се љуљаш се дури сам не се смириш, како бродот што се љуља, само што адреналинот е многу поголем, бидејки те пушта да паѓаш од 100 метри, додека бродот е помал и постепено се зголемува висината на љуљање.
Ова е тоа, само не можев да најдам слика со столбовите кај што се врзани јажињата.
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Абе џабе и луна парк и све...Нема ништо посебно да напраат т.е некои поатрактивни реквизити,туку само ќе ги обноват овие стариве и може ќе додадат уште нешто...Не очекувам многу од ова :toe:
 
T

theTinule

Гостин
Ajde pa da se poraduvame na pogolema Panorama <3
Ubav e onoj vo Sofija, i mislam deka i kje bide slichen na toj, u negova klasa kje e. Me mrzi da nabrojuvam shto sve ima, skromno, ko za nashi standardi.
Ajde da vidime shto kje ispadne :)
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Еве малку од Луна Паркот во градот каде што живеам.


Еве за Божик како изгледа ,првиот клип како се мести звездата на елката ,со хеликоптер


 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Ако го нема Лудиот Воз ништо од парков...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Типично Македонче
Па да, не изигравам еурогеец, јас сам васпитаван во југословенско - византиски - античко македонски дух.
Не ми треба Вавилон.
 

bonbon4e

100% крејзи :P
Член од
4 септември 2010
Мислења
226
Поени од реакции
17
Јеес им текна конечно.. Ќе си се љуљааам нананан. :pos2:
Нека ја направат и панорамата и уште такви љуљашки. Ама малку да убрзаат да не пораснам .. :pipi:

Штета веќе нема да ме пуштаат на Трамболината. :kesa:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Ако, кроцум. Ја со внуците...ете ме за 5-6 години :)
Добра работа
 
С

сашенко

Гостин
И знае некој што ке има луна парков? Колички и рингишпил за деца од прешколска возраст и такви ствари? Ке има нешто поозбилно или само такви работи се?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.396
Поени од реакции
7.652
И знае некој што ке има луна парков? Колички и рингишпил за деца од прешколска возраст и такви ствари? Ке има нешто поозбилно или само такви работи се?
Студијата е изработена. Деновиве ќе се обидам да дојдам до детали за тоа како би требало да изгледа луна-паркот. Малку инсајдерско инфо.
Сепак официјално е дека е многу скапа работа, па не знам како ќе оди изградбата.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.747
Поени од реакции
9.874
На Скопје му треба провинцијалците да си одат дома не Луна парк.
Aj истерај ги да те видам.. иначе добар проект, а кога ќе се реализира ќе го фалам или кудам..:salut:
 
С

сашенко

Гостин
Студијата е изработена. Деновиве ќе се обидам да дојдам до детали за тоа како би требало да изгледа луна-паркот. Малку инсајдерско инфо.
Сепак официјално е дека е многу скапа работа, па не знам како ќе оди изградбата.
Очекуваш ти лично да има нешто "светско" или само ке се променат овие работи кои до сега ги имаше и нешто помалку импресивно да се додаде а тоа "скапото" да доаѓа од таму што како и увек скапо сме ги набавиле тие работи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom