Склекови

Статус
Затворена за нови мислења.

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Ова P90x не е ништо посебно.. Луѓето што имаат резултати големи од оваа програма пијат повеќе видови на суплементи .. Се знае за тело само теретана..

А за домашни услови.. Многу склекови и на вратило.. Дефинитивно може да се оформи убава градба
--- надополнето: Aug 10, 2011 11:32 AM ---
Ова P90x не е ништо посебно.. Луѓето што имаат резултати големи од оваа програма пијат повеќе видови на суплементи .. Се знае за тело само теретана..

А за домашни услови.. Многу склекови и на вратило.. Дефинитивно може да се оформи убава градба
За човек што ништо не тренирал програмата е супер зашто му дава се на едно место и да не мора да мучи мозок но за нас што веќе имаме искуство јасно дека не е потребна.

Програмата е пред се наменета за почетници да ги мотивира пошо ако им речеш прај секој ден склекови, вратило и стомачни нема да ги прават ќе ги мрзи а вака Американците спакувале производ кој им се продава и плус си ги продаваат суплеметнтите :).
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
За човек што ништо не тренирал програмата е супер зашто му дава се на едно место и да не мора да мучи мозок но за нас што веќе имаме искуство јасно дека не е потребна.

Програмата е пред се наменета за почетници да ги мотивира пошо ако им речеш прај секој ден склекови, вратило и стомачни нема да ги прават ќе ги мрзи а вака Американците спакувале производ кој им се продава и плус си ги продаваат суплеметнтите :).
Брат тој чоекот кажува во својата книга демек открил нешто.. Демек сите вежби го збунувале мускулот што нема врска..Тој за целиот пакет бара 180 долари што е многу.. + ако сакаш суплементи да купуваш.. Мислам глупости..
Со тие пари можеш комотно во теретана да одиш да си земеш некој протеин плус ќе ти останат 120-130 долари :D

Според мене за вежбање дома не ти треба таа програма.. Сам можеш да си направиш начин на вежбање..

Пример 1 ден склекови..

300 склека во колку сакаш серии .. во рок од 1 час ( ако не и пократко )

2 ден вратило..

4 серии со фат спрема тебе.. и 4 со фат обратно од тебе..

3 ден нозе

Чучњеви 3x50

Еве ти начин на вежбање давајте ми сега пари ако некој вежба вака:D :D
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Брат тој чоекот кажува во својата книга демек открил нешто.. Демек сите вежби го збунувале мускулот што нема врска..Тој за целиот пакет бара 180 долари што е многу.. + ако сакаш суплементи да купуваш.. Мислам глупости..
Со тие пари можеш комотно во теретана да одиш да си земеш некој протеин плус ќе ти останат 120-130 долари :D

Според мене за вежбање дома не ти треба таа програма.. Сам можеш да си направиш начин на вежбање..

Пример 1 ден склекови..

300 склека во колку сакаш серии .. во рок од 1 час ( ако не и пократко )

2 ден вратило..

4 серии со фат спрема тебе.. и 4 со фат обратно од тебе..

3 ден нозе

Чучњеви 3x50

Еве ти начин на вежбање давајте ми сега пари ако некој вежба вака:D :D
Се слагам. Ја имам и ми беше некако премногу комплицирана да ги следам сите видеа и да им ја следам шемата ама сфатив и дека е правена за луѓе на кои им треба мотивација па да пуштат видео и копираат. Вака ако му кажеш прави 30 склека нема да ги прави ама чим платил и гледа видео (со згодни и стегнати жени) ќе прави :D .

Јас си направив мој систем многу попрост (сличен на твојот) што ми дава исти или подобри резултати што значи некад може да завртиме бизнис со наша програма :D.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Се слагам. Ја имам и ми беше некако премногу комплицирана да ги следам сите видеа и да им ја следам шемата ама сфатив и дека е правена за луѓе на кои им треба мотивација па да пуштат видео и копираат. Вака ако му кажеш прави 30 склека нема да ги прави ама чим платил и гледа видео (со згодни и стегнати жени) ќе прави :D .

Јас си направив мој систем многу попрост (сличен на твојот) што ми дава исти или подобри резултати што значи некад може да завртиме бизнис со наша програма :D.
Ахахах да отвориме Сметка во банка да има каде да одат парите :D

Тоа да ако некој сака да вежба по дома.. Ама многу пари се ипак за да правиш вежби што не ти треба никаква опрема.. со 180 долари нов лап топ ќе си земеш :D
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Ахахах да отвориме Сметка во банка да има каде да одат парите :D

Тоа да ако некој сака да вежба по дома.. Ама многу пари се ипак за да правиш вежби што не ти треба никаква опрема.. со 180 долари нов лап топ ќе си земеш :D
Не знаеш какви идеи ми се врткаат во глава ама ај има време, нек се повежба уште малку :D.

Маркетингот продава и ако имаш задоволни клиенти друго не е битно, Синди Крафорд да не ги измисли вежбите па собра добра пара од продажба на ДВД :D .
 
R

Roten 96

Гостин
Пробајте вака : 5 серии макс повторувања ( додека не можете веќе да се подигнете ) нормани склекови . После тоа прајте накосени склекови , со нозете поставени на повисоко , ист 5 серии макс повторувања. Сила , маса и дефиниција ќе развиете.

Нем да мислете сеа дека ќе направете гради ко Шварци , ама ќе има добар ефект.
а помеѓу серија и серија колку време одмор да има ? :)
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
обично се одмара од 10 до 30 секунди,ама нека ти каже тој што ја пишал
 
R

Roten 96

Гостин
Инаку без запирање успеав да ги направам вежбите као што треба следејќи го видеото...и сега ке се обидам на Level 2 ама таму потешко е.. :)
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
леле првата серија 30, јас со толку се загревам...:D
--- надополнето: Aug 8, 2011 11:08 AM ---
јас секогаш рано наутро и навечер правам по 100 склекови.
Jas po 130 gi prpavam za 120 skundi .
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
е добро де што очекуваш да ти речам браво, јас колку можам толку си правам.
Не очеувам да ми речесш браво, поентата ми беше да не го потценуваш детето што правело 30 затоа што и јас не те потценувам тебе .
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Не очеувам да ми речесш браво, поентата ми беше да не го потценуваш детето што правело 30 затоа што и јас не те потценувам тебе .
ќе се научи јас не го потсенувам и јас така правев по 30, но со текот на времето ги усовршив
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
ќе се научи јас не го потсенувам и јас така правев по 30, но со текот на времето ги усовршив
На почетниците му треба мотивација многу е битна таа работа ,иначе се разбравме .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom