Склекови

Статус
Затворена за нови мислења.

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
ne e sport ama cim ima otvorena tema za bilijard moze i za ova........

znaci, dali pravite???

dali ste pravele?????

kako ste praele(race nazad ,napred, na boksovi,na dva prsta)?????

rekorderi???????
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Да правам 5 пати неделно по 80 до 100.

Рацете во ширина на рамењата, нозете споени,главата горе цело време ...хмм и додека се спуштате пробајте земјата да ја допрете со телото наместо со носот.



Ако сакате повеќе да го форсирате трицепсот , пробајте да правите склекови со рацете што повеќе доближани ...или рацете на топка, ама вака е многу тешко.

 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
dali pravite vo serii????? 3 X 20 ili druga kombinacija ili odednas ?????

dali ste probale da se odbiete od zemja i da plesnete so racete i pak da se spustite....ova ,nikako da go napraam.......

a na edna raka???? ko rocky balboa?????
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Правам склекови пред некој месец почнав со 40 ден сега правам 700 за 2 часа.Правам серии од по 20.Вежбам секој втори ден значи еден ден вежбам па еден ден одмарам и така.

Сум пробал да правам склекови со плескање на рацете али нормално е многу потешко и губиш сила а за тоа со една рака немам шанси :)
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
И јас сега брзо почнав да правам склекови, во комбинација со стомачни. 3 пати на ден, по 15 во серија = 45 :smir:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Ја овие ги научив у основно. Секој божји час морав по 20, за казна. Ме малтретираше професорот физичко за "реметење на наставата и непримерно однесување". Нешто покасно и во средно беше сосема истото. И вака, онака... :pos: Не правам, ама ги можам. Без проблем.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
И јас сега брзо почнав да правам склекови, во комбинација со стомачни. 3 пати на ден, по 15 во серија = 45 :smir:
Само немој да останеш на овие 45 гледај секој нареден пат прави се повеќе и повеќе подобри резултати ке имаш :wink:
 

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
Да правам, секој ден од 40 до макс 100, вкупно. Иначе вака ги распоредувам, одма кога ке станам 15, после кога ке се вратам од факс две серии по 15 и вечер 15. Така почнав, денес по 25 во серија. Иначе понекогаш практикувам и со плескање, со тупаници, и со допирање на спротивна рака. Рекорд од една серија ми е 35. А да, еден совет од мене, дишењето е важно, вдишувајте кога се спуштате и издишувајте кога се кревате(на почеток изгледа тешко ама со тек на време ке ви стане навика)
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Само немој да останеш на овие 45 гледај секој нареден пат прави се повеќе и повеќе подобри резултати ке имаш :wink:
Знам бе друже, само постепено ќе зголемувам, не наеднаш :smir:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Правам по околу 60 на ден.
3 серии по 20, практикувам склекови ама нозете да ти се на повисоко на пример стол.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
Правам 3х15, два пати дневно, со свиткани дланки, не исправени, да се гледаат една со друга.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
ja praam koga kje mi dojde.....nasabajle obavezno ,barem dodeka idev u skolo a sea so letoto toa treba da udvostruci, ne praam tocen broj stalno,razlicno gi rasporeduvam ama 200-300 dnevno idat sigurno..........

najvise praam koga nasabajle gleam nba .......na sekoj time-out i megju cetvrtini po 20 komada ......znaci u tek na edna utakmica idat 150 sigurno....

pocnav da praam minatoto leto ,nepravilni praev ama mora nekako da se pocna ama sea e sve na mesto, ''svakim danom u svakom pogledu,sve vise napredujemo''......
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Мислам дека темата треба да се премести во здравје.
И да ги прашам поискусните.Како е по ефикасно да се прават склековите, побрзо или побавно?
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Правам по околу 60 на ден.
3 серии по 20, практикувам склекови ама нозете да ти се на повисоко на пример стол.
nekoi mislat deka tie se poteski ama mene ustvari mi se polesni.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom