Склекови

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Ако си вежбал стомачни пред склековите,голема е веројатноста да е до тоа...или пак ако си имал воспалени стомачни,а си правел склекови...
--- надополнето: 24 март 2012 во 18:16 ---


не е убаво пред спиење да се вежба,го заморуваш целиот организам и срцето,а спиењето треба да е одмор и за организамот,и за срцето..
Подобро би било насабајле ?
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Подобро би било насабајле ?
После добар оброк,1-2 саата одмор,тогаш најдобро...и ќе имаш и повеќе сила...
--- надополнето: 24 март 2012 во 18:26 ---
Aj пробај од колена да ги праиш и види дали ќе имаш мака.
брат ако праел стомачни пред тоа,до тоа му е..или воспалени ако му биле.. јас се заебав еднаш така,никад више ! :)
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Подобро би било насабајле ?
порано и јас така правев пред спиење не се изнавежбам стомачни,склекови туш па спиење татко ми коа ме дозна ке ме убиеше,хихи. Кога ке станиш пробај да направиш барем 15 ке идеш на школо/факс било што, кога ќе се вратиш едно турбо мавни 3-4 серии по 15 рокни еден туш .
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.927
Поени од реакции
10.555
јас секад правам 4х15 откако ке се вратам од теретана у деновите кога вежбам гради.
лошо/арно? :)
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
јас секад правам 4х15 откако ке се вратам од теретана у деновите кога вежбам гради.
лошо/арно? :)
Ако веќе идеш у теретана,гледај таму да го дадеш максимумот,за да неможеш после тоа да допреш чаша,а ти чим после тоа правиш склекови,значи дека не го даваш таму максимумот...
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
јас секад правам 4х15 откако ке се вратам од теретана у деновите кога вежбам гради.
лошо/арно? :)
Зависи што сакаш да постигнеш, ако сакаш издржливост и дефиниција, не е лошо. Ама ако вежбаш за маса, лошо е.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Овие diamond push-ups(така се викаа изгледа) дали имаат ефект на подлактицата?
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Не ја гледам потребата да се објаснувам зошто избришав 25 мислења.
И следен пат кога ќе биде исфустрирани пробајте тоа да го исфрлите во теретана,овде нема потреба од напнатост заради тоа што сте пред "добивање".
Темава иде под клуч, секое прашање поврзано со склековите можете да го поставите во официјалната тема за совети.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom