Си купив книга

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Член од
19 април 2014
Мислења
406
Поени од реакции
1.131
Овој па коа ќе објави пост тука, прво ти застануе срцето чиниш си заскитал на минско поле негде у Фландрија.
Ептен добри наслови ги наоѓаш, како и да е.
Тие ме наоѓаат мене, ми излегуваат на фб. По стотка ги даваше морав да ги земам :)
 
Член од
21 јануари 2022
Мислења
301
Поени од реакции
1.630
Според принципот „најдебели“:icon_mrgr:


Прегледај го приврзокот 342246
Моја препорака е да го прочиташ романот „Обломов“, тоа е еден релативно непознат руски класик.

Во рускиот јазик, според главниот лик на романов, е создаден зборот „обломовштина“, кој значи безволност, зачмаеност и мрзливост.
Особина на мрзлив човек со слаба волја, по природа добар и кроток, но кого воспитувањето и општествената средина го направиле паразит.

 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.792
Поени од реакции
7.012
@ЈуријАркадиевич од Друга приказна или веќе се наоѓаат и низ книжарници? Ме интересира и цената.
Видов кај Контрапункт дека спремаат уште две за нареден месец, едвај чекам! :)
Од Друга приказна, да. Веројатно, ќе ги има и по книжарници наскоро. 250 беа. :LOL: Кои други ги спремаат? Исто од Угрешиќ, така?
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
165
Поени од реакции
766
Од Друга приказна, да. Веројатно, ќе ги има и по книжарници наскоро. 250 беа. :LOL: Кои други ги спремаат? Исто од Угрешиќ, така?
Да, да, од неа. Тука нема ништо и Црвено училиште. Љубопитна сум за втората :)
Почнав да планирам буџет, кога тоа... Последниве години имам уплав од цените на Темплум, ова е супер изненадување!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom