Си купив книга

Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Да не знаете начин или каде може да се однесе книга за лепење на страници што се откачиле? Првите 7-8 страници од книгата Град во огледало ми се откачија.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Да не знаете начин или каде може да се однесе книга за лепење на страници што се откачиле? Првите 7-8 страници од книгата Град во огледало ми се откачија.
Имаше еден укоричувач на Максим Горки улицата на ќошот после кафана Јоле спроти пиљара Братство на главната улица, им ги „реанимираше“ книгите на Браќа миладиновци во тврд повез. Сеа, не знам дали истиот е во промет ставен се уште, но ако те фаќа патот натака, провери. Или остај ја ќе проверам утре ќе ти кажам.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Да не знаете начин или каде може да се однесе книга за лепење на страници што се откачиле? Првите 7-8 страници од книгата Град во огледало ми се откачија.
Ништо сине, затвориле од поодамна, рекламните паноа им седат да фаќаат прашина. Ако не, пробај низ уличката кај Апче во Дебар Маало, има доста од тие укоричувачи-принтачи, гарант некој ќе ти искочи у пресрет.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
:vozbud: Се подновив со 3 нови ПРОаЗИ, а Ружди :love:
И коментарот на векот „А мор шо ќе ти е да читаш книга од шиптaрски писател од Тетово?“:icon_mrgr:
Софче, ако го прочиташ коментаров, ќе ти текне:icon_mrgr:

IMG_20221001_101817.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom