Си купив книга

Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.458
Поени од реакции
1.639
Има ли воопшто некоја разлика и дали се преведени другите изданија кај нас?
Разликата е само во еден пасус. Во ова издание ги има и двата пасуса со назнака кој е од кое.
Во предговорот на книгата има објаснување од самиот автор.
 
Член од
1 мај 2021
Мислења
23
Поени од реакции
78
Кога сме на темата, да не знае некој каде можат да се најдат другите книги на Павиќ (Предео сликан чајем, Последња љубав у Цариграду) на изворен српски?
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.323
Поени од реакции
5.099
Кога сме на темата, да не знае некој каде можат да се најдат другите книги на Павиќ (Предео сликан чајем, Последња љубав у Цариграду) на изворен српски?
Ја имам фотокопирано „Предео сликан чајем“ од Универзитетска библиотека. Пробај си ја таму среќата.
На друго место како книги тешко да ги најдеш, освен можеби по антикварници.
 
Член од
25 јуни 2017
Мислења
34
Поени од реакции
76
Минијатурна обнова по едно релативно долго апстинирање од читање, поради лични обврски.

viber_image_2021-06-11_00-25-16.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom