Си купив книга

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
ne si kupiv kniga, posto knizara tri, mi zatvori vo sabotata vo 5, porano od so ocekuvav.
nekoja opcija da se najdat knigite od tri, po drugi gradovi, negotino kavadarci, ili eventualno dostava? sakam da kupam nekolku knigi, a ne znam dali pak kje odam do skopje
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.767
Поени од реакции
33.509
ne si kupiv kniga, posto knizara tri, mi zatvori vo sabotata vo 5, porano od so ocekuvav.
nekoja opcija da se najdat knigite od tri, po drugi gradovi, negotino kavadarci, ili eventualno dostava? sakam da kupam nekolku knigi, a ne znam dali pak kje odam do skopje
 
Член од
21 декември 2020
Мислења
3
Поени од реакции
0
Во која книжара да ја најдам Продавници со боја на цимет од Бруно Шулц?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
ne si kupiv kniga, posto knizara tri, mi zatvori vo sabotata vo 5, porano od so ocekuvav.
nekoja opcija da se najdat knigite od tri, po drugi gradovi, negotino kavadarci, ili eventualno dostava? sakam da kupam nekolku knigi, a ne znam dali pak kje odam do skopje
Од Три имаат можност за online нарачки со достава...
 
Член од
19 април 2014
Мислења
406
Поени од реакции
1.131
Уште малку и ќе го комплетирам Кундера :)
Него, да ми раскаже некој нешто за хазарски речник, пишува дека има три изданија: машко, женско и андрогино. Има ли воопшто некоја разлика и дали се преведени другите изданија кај нас?
20210525_100604.jpg
 

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.644
Уште малку и ќе го комплетирам Кундера :)
Него, да ми раскаже некој нешто за хазарски речник, пишува дека има три изданија: машко, женско и андрогино. Има ли воопшто некоја разлика и дали се преведени другите изданија кај нас?
Прегледај го приврзокот 296200
Андрогиното е најпоследно издание, спој од двете, порано била издавана машка и женска поради нешто, ама немале голема разлика, само на неколку места. Така некако разбрав јас, ако има некој да разјасни поубаво топ, и мене ме интересира
 

Kajgana Shop

На врв Bottom