Си купив книга

Член од
13 март 2017
Мислења
15
Поени од реакции
2
knigi se za bubalici onie so tegli po cel den sto bubaat i neznajat da ziveat
zemi dzapni nekoe pivce izlezi so ortacite svrti nekoj aparat da vidis zivot a ne po cel den so glaata u toa hartiite
ke vise rasipat ocite!!1!
Подобро физичка аномалија отколку ментален хендикеп!!!
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.607
Поени од реакции
20.844
Патагонија тежок крш е...
А многу ми ја фалеа, исто и од газдарицата на Блесок. Не сум стигнал да ја прочитам уште.
Јас пак скроз обратно искуство имав, одлично ми легна Патагонија, едноставна, кратка, се чита во еден здив.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
2.399
Поени од реакции
5.731
А многу ми ја фалеа, исто и од газдарицата на Блесок. Не сум стигнал да ја прочитам уште.
Јас кога ја купив, мислев патопис е (затоа и ја купив). Истото ми го рекоа и тие на штанд што работеа, со други зборови поим немаа што продаваа...
Јас пак скроз обратно искуство имав, одлично ми легна Патагонија, едноставна, кратка, се чита во еден здив.
Мене ми беше напорно ѓубре, преоптеретено со некои тривијални детаљи. Посебно описите на сендвичите со шунка и слични глупости распослани на две страници...
 
На врв Bottom