Симптоми of being a сељак

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
:pos:
Прво, јас не сум даркер. Ниту слушам метал, ниту ми се допаѓа културата на металците, даркерите, како сакаш наречи ги. Јас не познавам еден ебан даркер кој оди во кафана и пее- ima ima , ne se sekiraj , za tebe ke viknam i nekolku darkeri vo hor da ja peat - kad bi bio ranjen- ke gi slikam u kafan i ke ti dadam link na youtube . Разбирам, децата сакаат да имаат идоли, сакаат да се поистоветат со некого-luge bez svoe jas, kao tebe i ne znaat sto sakaat da bidat , учат од улицата- ova pojke na ulicari mi deluva , па стануваат даркери а во крв им е пинк телевизија - za ova objasnuva nje ti si znaes najubavo бидејќи татко им е заљубен во некоја силиконка а не во мајка им-i za ova isto . Плука по улица и собира гордо шлаем и го исфрла на сред ГТЦ на плочките- vakvi raboti ne znam .

Викаш Даркерите бегаат од реалноста. Сосема нормално дека ќе бегаат,-CITAJ SE SAM STO PISUVAS кога да се биде ценет во модерното општество треба да се оди на свирка на Жаре берберот-ne mora toa , dovolno e da pojdete na berber , ne kaj zare , kaj bilo koj i da se istusirate malku , smrdeava do vamu se oseka preku monitor . Искривени се мерилата за добро и лошо, што е сосема нормално во една транзициона земја како нашата-bogati naveduvas i opstestveno politicki uslovi , каде кеш пара е статус-ova obicno gubitnici kao tebe go kazuvaat - podtip serkovci . Исто е и со србите, со Босанците на пример. Па и со Бугарите по малку-moreeeeeeeee kolku si setan .

ме праша дали фолкерите разговараат економија политика или бизнис - retoricko prasanje bese toa , ne morase da odgovaras. Да, разговараат, повеќе од фолкерите со гаранција -ovde sigurno mislese drugo . Но тоа не е важно -kako ne e vazno pa za toa sporime, важно е дека - of , izvini sega pa ti stanalo vazno кога разговараат имаат нешто паметно да кажат, освен “кој га уби Чента“, “Комуњарите се криви за све“ или “Амерот како ќе каже така ќе биде“ - ova se izgleda glavni temi vo vase drustvo. За разлика од главниот “фраер“ во турбо друштвото кој ќе наметне една своја реченица и после сите други сељаци ќе ја повторуваат како папагали каде стигнат, нормалните луѓе, размислуваат за тоа, и имаат свои ставови - site luge razmisluvaat , ne se kao tebe .

Викаш дека даркерите се ограничени. Дијапазонот на теми на една личност која седи по парк и галами, се движи од спорт, преку политика, до фамилија - e za ovie temi mislam deka folkerite nikad ne zborele. А ја како добар пријател на фолк општеството ќе те частам 2 гајби пиво (само за тебе, пошто гарант можеш да ги испиеш, или барем си гледал некој твој другар фолкер како ги пиел), ако успееш да ме убедиш дека туброманијаците (ака Сељаци), зборуваат за нешто друго освен женски облини, мотори, и тепање(кое подразбира дека претходно сте се начукале како дрва у некоја кафана, најверојатно у Инџиково или така нешто)-ne pijam pivo darkeru , sade viski .

Иначе, муабетот за Бени. Бени знае дека парите се вртат во турбофолкот, и коемнтарот му е, дека не може он како рокер да го постигне тој успех како кафанските певаљки. Тоа е кажано иронично, ама ти како ограничена личност, нормално, немаш капацитет да го сфатиш тоа . :wink: - e ovde me zaeba , me potopi , beni slusa ceca be nepismen , samo ti se pravis tolku pameten sto ne ti e gledano intervjuto taka da samo si seris po svoe :wink:

Ако, не е страшно, ќе има подобри времиња, ќе дојдат и сељаците у малцинство, тогаш ќе си го сменам презимето у Шабанаџевиќ. Да можам пак да им мрчам на запаленковци по некој (во тоа идно време) глуп хевиметал :)-ti si kontras , gledaj sto pisuvas za sebe , samo pazi darkerite da ne priredat ritualno samoubistvo, pa da ti recat deka toa e in ili cool pa da se ubies , samo toa nemoj molim te
pozdrav[/quote]
колку само ти е дебилен постов не си свесен,незнам ни сам дали се разбираш,важно Виктор те закопа со постот,па од што незнаеше што да пишеш се бламираш(сељачки е тоа :baeh: )
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
колку само ти е дебилен постов не си свесен,незнам ни сам дали се разбираш,важно Виктор те закопа со постот,па од што незнаеше што да пишеш се бламираш(сељачки е тоа :baeh: )
ti da ne si :dudlac: na viktor , vazno ti potenciraj deka me zakopal , ne se sekiraj ti i tvoeto vreme ke dojde nekogas vo tvojot zivot
 

Superhik

Краде од сиромашните, дава на богатите
Член од
26 јануари 2007
Мислења
128
Поени од реакции
4
Ромео_Ферара, бачко ти си ограничено и тешко сељачко суштество. Како што забележав немаш ама ич везе за металот,рокот и све друго што ти го нарекуваш ДАРКЕРСТВО. Во нормалниот свет металците,рокерите,панкерите,скинерите итн. се дружат со нормални луѓе, за разлика од турбофолкерите(во кои милиарда посто се вбројуваш и ти) кои не можат да се дружат со некого ако не знае барем 1000 шабански песни кои удираат во срце одма чим Шабан почне да завива. Бачко, често го спомнуваше паркот ама очигледно ти не си бил таму туку си слушал од други муабети. Ако си бил 100% ќе знаеше дека таму не седат само "даркери" туку луѓе од разни (музички, како ти што ги делиш) култури.
Даркерите си се луѓе што си ја сакаат својата музика, а тоа за хигиената нема ама ич везе со везе. Јас би рекол дека турбофолкерите што седат по кафани и кршат чаши многу посмрдливи од даркерите.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.426
Поени од реакции
47.128
. Во нормалниот свет металците,рокерите,панкерите,скинерите итн. се дружат со нормални луѓе, за разлика од турбофолкерите(во кои милиарда посто се вбројуваш и ти) кои не можат да се дружат со некого ако не знае барем 1000 шабански песни кои удираат во срце одма чим Шабан почне да завива. .
Малце почнавте да ја серете темава со тоа што музика ја поистоветувате со ''сељаклукот'' кај луѓето

Ајде кажи кој е тој нормален свет и не треси глупости, бар според мене никој не избегава луѓе само ради музичкиот стил,и ако има некој што избегава луѓе заради такви дебилни класификации тоа си ти и некој како тебе тоа јасно се приметува.Сум седел и со едните и со другите и озбилно мислам дека тф-олкерите се поискулирани од даркерите,немам видено Т-фолкер да се замара со тоа што се случуваво парк..иде во кафана,збори за коли,фудбал,пички, се пијани си иде дома повраќа и си легнува.Во парк паѓаат муабети од типот ''не утупеа со турбо-фолкоб'' па ''види го сељаков'' па после го ругате општеството па кога ке фрлите литро шприцер ке го буткате системот и така секоја вечер..

Ти кажувам однапред не припаѓам во некој фиксен музички стил само ти гарантирам дека музиката не е пресудна кога некој е сељак.
 

Superhik

Краде од сиромашните, дава на богатите
Член од
26 јануари 2007
Мислења
128
Поени од реакции
4
Зарем не го реков тоа во цитирам: туку луѓе од разни (музички, како ти што ги делиш) култури.
Делбата според тоа што музика слушаш е сТрање. А тоа што викаш дека сме збореле кога ќе поминел турбо-фолкер воопшто нема везе. Може да се спомне нешто ама како чиста шала кога ќе видиме некој со раскопчана кошула со тигар на неа или некој што цело време вика: You f*ck with me,you f*ck with the best, или, Say hello to my little friend. I am Tonny Montana. Си седиме далеку од погледот на сите за да немора да правиме проблеми со уфурани типци и секој ден да има некој избоден или некој со пукната аркада како што се случува по нашиве дискотеки.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.426
Поени од реакции
47.128
Зарем не го реков тоа во цитирам: туку луѓе од разни (музички, како ти што ги делиш) култури.
Делбата според тоа што музика слушаш е сТрање. А тоа што викаш дека сме збореле кога ќе поминел турбо-фолкер воопшто нема везе. Може да се спомне нешто ама како чиста шала кога ќе видиме некој со раскопчана кошула со тигар на неа или некој што цело време вика: You f*ck with me,you f*ck with the best, или, Say hello to my little friend. I am Tonny Montana. Си седиме далеку од погледот на сите за да немора да правиме проблеми со уфурани типци и секој ден да има некој избоден или некој со пукната аркада како што се случува по нашиве дискотеки.
Епе еве ти една вест ТФ-олкерите вас ни на шала не ве спомнуваат едноставно не ги боли пенчо.На вас ви се смеат само Скопските шатро кремци додека ''сељаците'' го ладат и знаат дека ако се занимаваш со други луѓе млад ке умрешsd
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Наредните глупирања и спомнувања фамилија во негативна конотација ќе бидат санкционирани со бан!
На хумор сте, смејте се ебаго!!!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Наредните глупирања и спомнувања фамилија во негативна конотација ќе бидат санкционирани со бан!
На хумор сте, смејте се ебаго!!!
Ех јас што се имав да кажам на темава... дај преместете ја у филозофија, :pos: Па да се објасниме кој тоа е сељак.

Дефиниција: “Сељак“ е индивидуа која во општеството се поистоветува со слични нему индивидуи, кои заедно го прават колективот од сељаци или таканаречен “вечер со турбофолк“.
Периодот умтеничкото општество, во кој е најраспространета оваа појава се вика “Сељачизам и ренесанса“ и е веднаш зад класичниот постмодернизам... :pos:
Ах барем, се потрудив...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Сељачината не гледа металци,даркери и рапери и трегери.
Гледа по квантитетот на мозокот во главата.:)
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
go procitav samo otvaranjeto na temata... Samo sakam da znam, dali i ja sum seljak (seljanka) ako od site tie samo praktikuvam i ljubam pienje pivo???
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
go procitav samo otvaranjeto na temata... Samo sakam da znam, dali i ja sum seljak (seljanka) ako od site tie samo praktikuvam i ljubam pienje pivo???
Сите се пронаоѓаме... Но сељак си ако имаш повеќе од 50% од симптомите наведени поназад :)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Битен симптом од биинг а сељак:
Носи црна рамбовка на која пишува „Кобра“, а од под маица врз лева груда му ѕирка тетоважа од гола цицлеста плавуша :vozbud:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.408
Поени од реакции
7.704
Па се подразбира бре Патлиџан!
Ако косата е избоена, значи бринета е. Ако е оставена само контурата на косата, значи плавуша е. Инаку поефтино е да се тетовираат плавуши, па после ќе вика а бре многу ми се ебе некоја плавуша.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom