Симптоми of being a сељак

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Битен симптом од биинг а сељак:
Носи црна рамбовка на која пишува „Кобра“, а од под маица врз лева груда му ѕирка тетоважа од гола цицлеста плавуша :vozbud:
а вуната под мишка ја заборави како битен фактор со рамбовката :pos:
 

Superhik

Краде од сиромашните, дава на богатите
Член од
26 јануари 2007
Мислења
128
Поени од реакции
4
Ау и покрај Кобра може да има на рамбовката и Hooligan. И има бела шпиц кондура која мноогу убаво стои со рамбовката.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Па се подразбира бре Патлиџан!
:eek:ftopic: Potato means К(р)омпир

он топик : се враќам пред некој ден од чаршија и гледам едно селјаче облечена рамбовка...напред пишува со златни букви КОБРА..
а назад BLACK MAFIA
сум се скинал од смеење
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
А ја се враќам од парк,ама насабајле беше негдека 9-10 и глеам еден тип со рамбовка(ал’ кобра беше ал’ не) земал и прави склекови до патеката!That's where seљaci do stomaчni!
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
:eek:ftopic: Potato means К(р)омпир

он топик : се враќам пред некој ден од чаршија и гледам едно селјаче облечена рамбовка...напред пишува со златни букви КОБРА..
а назад BLACK MAFIA
сум се скинал од смеење
Да не бил „мафијашот“ случајно албанче?
 
Член од
7 септември 2007
Мислења
99
Поени од реакции
1
Битен симптом од биинг а сељак:
Носи црна рамбовка на која пишува „Кобра“, а од под маица врз лева груда му ѕирка тетоважа од гола цицлеста плавуша :vozbud:

i zaboravi obicno toa KOBRA e napisano so nekoja nevidena zlatno drecliva boja pa preku den na sonce moze oci da ti izvadi, a plus toa e od modnite pisti vo sutka
 
Член од
28 август 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
Luge pa jas nosam pantaloni do pola gz, ama od 5 odelenie gi nosam taka. ama i za toa se siroki, neli onie raperskite tie glupo e da gi dignes do papok. ili gresam sovet. :) btw. samo vo ova se pronajdov
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Da i mene mi e seljacko da se nosat maici so napadni bleskavi amblemi, i na koi imeto na markata zafaka 50 procenti od povrsinata na maicata. Ali vo princip jas seljakot go sfakam kako covek so ograniceni razmisluvanja i horizonti na gledanje na rabotite.

Primer za klasicni seljaci mi se lokalnite "fraeri" koi im se silat na malite deca od maalo i im vrtat finti od stilot: aj vidi dali sum na igraliste, idi kupi mi burek ali od gjorce tamu e najtaze
 

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
Носење на неиспрани алишта со некои шари на оган на нив, некаде во пределот на нозете од пети накај колена, исто и на рамењата, инаку останатото црно со забележливи валканици.
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Seljak u voznja:

-so desna raka na volan a leva potprena na otvoreniot prozor
-ili vozi premnogu sporo za da moze da gi izmerka site devojki sto odat po trotoar i pritoa da im svirne i da se izdere KUKLOOO/SRCEEE/DUSHOOO/...
-ili vozi premnogu brzo da se naprai (uste pogolem) fraer
-do daska eci "Yeah, yeah, yeah", "Candy Shop" ili nekoe slicno rap muzice ili turbofolk se razbira

Disco seljak:
-nosi crna maica so nekoi srebreni svetki na grbot sto pravat nekoja forma od tipot na Dolci&Gadano :vozbud:i ima nekoi liljakovi sarki
-farmerkite mu se sekako izbledeni na poveke mesta, so svetki ili iskinati (ili se zaedno)
-ima nekoja od vecito popularnite fLizuri "retki i kratki siski so gel", "plavi bocki", "cudno-istapirana kosa so zelba za bocki" ili trite zaedno, ako e epten faca
-prisustvuval na Tanja Savic, Slavica Cukteras i Ana Nikolic vo KJUP
(i smeta deka tie sto ne go napravile toa napravile smrten grev)

Hi5 (myspace/prijateli) Seljak:
-na primary stava slika so golo torzo i prezategnati muski za site da vidat kako e on dobro razvien
 
Член од
7 септември 2007
Мислења
99
Поени од реакции
1
Hi5 seljak (dodatok):najcesti komentari :
- ej src...top slikice...samo jas falam na nego
- sonce nareden pat koa kje shaetame, vaka da mi se oblechesh!
da ne izdvojuvam uste odete na hi5 citajte komentari i smejte se
 

Brutal

Enemy Of God
Член од
27 март 2007
Мислења
168
Поени од реакции
3
исто така у профилите додаваат обавезно слики од куче (по можност вучјак,ротфајлер и слично),он у неговата кола или мотор или двете заедно,неговиот херој (најчесто легија, како што е и неговиот јузер)..Абе смешки..
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
исто така у профилите додаваат обавезно слики од куче (по можност вучјак,ротфајлер и слично),он у неговата кола или мотор или двете заедно,неговиот херој (најчесто легија, како што е и неговиот јузер)..Абе смешки..

:pos2::pos2::pos2: ja mislam tony montana e pocesto...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom