Се ќе беше поинаку, ако...

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
ke bese poinaku ako se zaebev da se zapisam na medicina ( sega ke bev doktor ) a ne reziser :) , ako ne pocnev da "praam" "sesto" , ako trenirav rakomet , ako ne se druzev so "site" prekrasni drugarcinja ( gi pozZdravuvam ) ...
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Се ќе беше поинаку, ако и после тој тоа што гонаправи за мене, го игнорирав. Уф колку ќе беше различно само!
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Се’ ќе беше поинаку ако не направев толку глупости пред 1 година. Да, уште се каам за тоа и не можам да си простам самата на себе.
Ќе ја направев најголемата грешка во животот ако се запишев средно медицинско. Фала богу се премислив во последен момент, инаку сега ќе требаше да си ја трупам главата со работи кои воопшто не ме интересираат, со оглед на тоа што воопшто не ме бива за бубање теорија.
Се’ ќе беше поинаку ако наместо технички се запишев на туризам. Ако одев таму ни ќе го завршев факултетот, ни пак ќе се трудев да го завршам.
Сигурно има уште нешто ама не ми текнува во моментов.:mutava:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ако не отидев во школо во сабота, кога воедно бев ослободена од часови.:uvo:
 
С

Сатори

Гостин
За кој момент во вашиот живот жалите што не испаднало така како што сте планирале?
Запишување на некои студии, преселба во некој град, прекин на некоја врска, шанса која сте ја испуштиле, возот кој ви заминал....
Секогаш сум велела дека не ми е грижа за тоа како излегле работите, дека за ништо не ми е жал, но тоа како бумеранг ми се одби од глава.
Вчера го видов човекот кој што ми беше еднаш се на светот, среден, со скратена коса и без травки на него, како изгледа фантастично добро.
Момент за кој жалам ...
Тоа што сум го видела после повеќе од пола година попрекрасен од тоа што некогаш го познавав или тоа што сум се откажала присилно од него кога бил на дното?

За што жалам?
:toe:
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Се ќе беше поинаку ако се родев на некое Карипско рајско островче кај шо не би ме болело кур шо се дешава со светов.... а не во оваа пустелијава овде..
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
темава требало да се вика:Се ќе беше поинаку Деки , ако...
навистина!ја имам студирано , но сега нема да издвојам ништо
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Се ќе беше понаку АКО (вметнете си по желба што сакате)
 
S

Sith_Lord

Гостин
Ништо не би сменил. И можеби и не сакам ништо да испаднело поинаку. Си се сакам ваков, сосе трауми и лоши спомени, заради кои знам да ги ценам добрите и да уживам во новите патишта што ќе ми наидат под кондура.

Се ќе беше поинаку јас да не бев- јас.

Sith
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
Se ke bese super ako rektorit ne gi vovedese klasnite ispiti da posagam uste tri godini, o Gospodi do koga vaka!
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Се ќе беше убаво ако пазеше на себе, сега ќе видиме како ќе се одвиваат настаните натаму.
 

MarinkaUSA

~I like myself the way I am~
Член од
7 февруари 2008
Мислења
180
Поени од реакции
3
Се ќе беше поинаку ако не заминев странство, немаше да го чекам Велигден сама, ќе бев со фамилијата и со другарките, ќе бев со брат ми и со внук ми, немаше да се нервирам со лажни пријатели во дијаспората, немаше да ме малтретираат кој колку пари има и што вози, ќе седев на Широк Сокак и ќе пиев кафе едно два три сати :) но немаше да имам иднина ако останев таму, како и да гледаш заебана сум!!!
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Се ќе беше поинаку ако не летав толку в облаци...
се ќе беше поинаку ако престанев со време да верувам у љубов и такви ствари
се ќе беше поинаку ако не бев толкав инает
се ќе беше проклето поинаку ако не се родев
 

Kajgana Shop

На врв Bottom