Се ќе беше поинаку, ако...

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.693
Поени од реакции
13.328
Ако не го напишев ова. Јеби га така ми беше пишано:pos:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Се ќе беше поинаку ако денот ми траеше минимум 5 саати повеќе
Се ќе беше поинаку ако не ме фаќаше мрза секој пат кога имам нешто за работа.
Ама ќе беше поинаку.....за жал не е
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Се ќе биде поинаку доколку ми успеат некои планови кои ги имам замислено во глава...и се ќе биде поинаку доколку почнам да живеам сам...што било поминува,не му ја мислам многу...ах да и се ќе биде поинаку доколку решам некогаш да отидам да полагам нешто и да го посетам факултетон
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Се ќе беше поинаку ако правев спротивно од она што го правам. Ама тоа е, јас ќе бев поинаква јас ако правев поинаку.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Се ќе беше поинаку,ако не мастурбирав толку ко мал...:pos2:
Абе за многу работи сум се прашувал како би биле ако нешто поинакво се случило,ама доаѓам до заклучок дека,ако настаните се одвивале по различен тек од реалниот,тогаш и ја не би бил тоа што сум сега.Би бил многу поинаков,со други ставови,со други луге околу мене,можеби и немало да седам моментално сега на столов,туку,ке сум седел во некој кафич и ке сум праел муабети за коли и за женски у мини суќни.И веројатно никогаш немало ни да ми текне да размислувам за работите кои сега ми се интересни.
Од една страна,можеби ке било добро така,бидејки немало воопшто да се замарам,ама од друга страна,ке бев само уште еден робот,вклопен во сивилото на секојдневието.
Затоа,не се каам воопшто за изборите шо сум ги напраил,уствари,мило ми е што сум одлучил така,а не поинаку.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Се ќе беше поинаку ако не се вљубев во искомплексирана личност...
Се ќе беше поинаку ако сега живеев на друго место...
Се ќе беше поинаку ако... ех
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Се ќе беше поинаку ако не бев толкава мрза.
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Се ќе беше поинаку ако...
Јок, ништо нема да биди поинаку се дури јас сум јас, а не некој друг.
Се ќе беше поинаку да бев друга личност.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Се ќе беше поинаку ако не избрзав толку!
 
R

reactive89

Гостин
Се ќе беше поинаку ако до ден денес се водеше она што се водело... ќе беше поблагословено и многу подобро... ама тоа е, може ли да смениме?! - Не, неможеме... сепак терај дајле живот вика...
Се ќе беше поинаку да ме немаше, ама ме има и тоа со некоја цел, цел која не ја знам сеуште...
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Се ќе беше поинаку ако еднаш пред две години не пропуштев една шанса...можеби сега уште ќе бевме заедно :toe:
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
се ќе беше поинаку ако не бев заљубена...немаше толку да ме боли :(
се ќе беше поинаку ако порано сватев какви се луѓето.
се ќе беше поинаку ако сватев дека едноставно некои работи неможам јас да ги сменам.
се ќе беше поинаку ако не бев толку емотивна и ако не си зимав се на срце.
се ќе беше поинаку ако не се замарав и за најмалите работи.
 
Член од
19 февруари 2008
Мислења
103
Поени од реакции
1
pa od kade da pocnam.ako baba mi bese masko........... se zezam. da ne se zapisev ekonomski tuku muzicko ke mi bese 100 pati poubo, ako ne se preselev vo drug ne grad tuku vo druga drzava-ke mi bese duplo poubo, ako mnogu šansi vo zivotot ne gi propustiv sega nema da se kaev, ako ne mi izbegaa VOZOVITE (ne eden tuku poveke) ke bev posrekna............. itn.
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
10
Поени од реакции
1
se ke bese poinaku vo svetot da ne postoese lubovta.............pa nie nemase da sme tolku povredeni i tolku da stradame :tapp:
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
10
Поени од реакции
1
hej to e za mazite a ne za zenite
kaj letas ti a
 

Kajgana Shop

На врв Bottom