Се ќе беше поинаку, ако...

Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
За кој момент во вашиот живот жалите што не испаднало така како што сте планирале?
Запишување на некои студии, преселба во некој град, прекин на некоја врска, шанса која сте ја испуштиле, возот кој ви заминал....

Темава не е да се оди на сеир. Значи муабети во стил: Ако бабами беше машко... не се за на оваа тема
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
EH, da e edno da se pamti, eve primer da ne beshe inspektorkata na seminar, sega nemashe cela nedela da dremam i da ja chekam da se vrati, se izbudaliv od 'domasedenje'. I u kurac gospogata ke si dojdela duri utre pa jas od chetvrtok da ja pobaram .... e da .... i da imav pasosh do sega koj znaj na koj kraj od svetot ke bev!
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.023
da ne bese ministeron glup so zabrani makedonci vo polska na studii sea ke si ja znaev idninata,nemase da se tupam so da pravam so zivotov...
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Ех...има поќе работи.
Да добиев виза,сега ќе си студирав Германија а не овде.И ќе си студирав на факултетот што го сакам а не на овај(и овај ми лежи ај да не се жалам многу,ама то другото поќе ми лежеше).
И можеби се ќе беше поинаку да си останев надвор од државата наместо да се враќам тука.
....
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
...ако не бев со Него.
ако бев машко.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Се ќе беше поинаку, ако не бев толку наивна.
Се ќе беше поинаку да се запишев во Орце, а не во ЈБТ.
Се ќе беше поинаку да живеев во друго време.
Се ќе беше поинаку да имав повеќе самодоверба и да се ценам повеќе и себе си.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
се ќе беше поинаку ако не отидев во странство на 12 години.
се ќе беше поинаку ако не се запишев у тоа шугаво средно..ЈБТ хајскул!!!! (Маце беше животна грешка а?! хахахаа)
се ќе беше поинаку ако не го мразев тоа школо толку многу па може и немаше да бегам од часови толку многу
се ќе беше поинаку ако ја слушав мама..:pos::pos::pos:
се ќе беше поинаку ако немав толку заебан пубертет и ми доеше паметот порано...
се ќе беше поинаку ако не ја фатев кривината во последен момент, и го заебев факсот..
на страна се ова..се ќе беше поинаку ако не се родев!!хаха
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Ќе беше поинаку ако се запишев гимназија и од трета година си се определев на јазично подрачје, немаше сега да си ја тупам главата со секакви хемии, технологии, пијалоци и што не. Немаше да полагам државна матура во која влегуваат предмети кои ни малку не ме интересираат.

Ќе беше поинаку ако некои личности не ја изневереа мојата доверба, ќе можев да се потпрам на нив во секој момент. А вака ми остана само да влечам поуки.

Ќе беше поинаку и ако... ќе го оставам овој дел за себе. :(
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
НЕ сакам ништо да е поинаку освен да беше татко ми до нас:icon_frow
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Се ќе беше поинаку, ако една недела пред да се запишам на Економски факултет, не заминав на Технички во Битола, и сфатив дека најдобар избор ми е Информатика.

Сега сфаќам дека тоа ми е најпаметниот потег што можев да го направам. Ако заминев на Економски, ќе бев на факултет кој многу мнгоу не ми лежи, а ова што го сакам, и работам, ако беше, ќе беше во втор план...

Сепак, среќен сум што тој ден се најдов во Битола
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
~Се ќе беше поинаку ако мајка ми ме пратела во прво одделение на седум и пол години (тоа и било во преден план), немаше да се дружам со овие мили личности кои се сега покрај мене.:happy:

~Се ќе беше поинаку ако не бев толку тврдоглава, мнооогу работи немаше да бидат такви какви што јас си ги направив :place:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
4
Поени од реакции
1
Се ќе беше поинаку ако не се вљубев во смотан човек..
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Се ќе беше убаво да немаше: турбофолк, соседи, и курви со морална совесност.
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Се ќе беше поинаку ако се запишав во средно музичко, а не во гимназија...работите ќе беа и полесни и поубави за мене...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom