Се' за воздушни пушки

Член од
27 август 2008
Мислења
299
Поени од реакции
49
Имам Norica Atlantic scope купена 250 евра. Со оптички нишан. Брзина на истрел 305 метра во секунда.

Со неа имам убиено куче од 40 метра ( големо куче околу 30 кг ).

Скоро 10 тина мачки сум убил а може да се каже врапчиња дека имам на 150 убиено.

Имам убиено був со неа .

Најтешко нешто за тепање верверица , јас свалив од 20 метра , бара неверојатно голема концетрација за да ја убиеш.

да си ми тука во моментов, добро би ти ја набутал нориката во шупакот (прво со кундакот) !!!!
 
S

StormRage

Гостин
Еднаш сум убил куче... не со моја воздушна (пошо неам ама дајте препорака за нешо поефтино) по поле трна да не брка и некој 3 пати го погодив и падна
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Што ви е бе болни? Сум убил врапчиња и по некоја покрупна птица (див гулаб) ама... никогаш не сум бил задоволен од постигнатото а не да се фалам за убиство на куче... кога веќе ви тргнало 5-6 истрели во главата сигурно ќе убијат и човек...
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Значит не сум против то да си имаш хоби со било каква пушка туку јас сум против метата на која гаѓаш. Иначе и мене ме интересират и го прам то најчесто в село ама си пукам во лименки, шишиња и си најдвам некој предмети ама од забава да убиваш :ija: , е не ојт то така :nenene:.
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
во село иам убиено многу врапци, густери и 1 верверица иам убиено. ми беше многу жал коа ја убив верверицата :(
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
во село иам убиено многу врапци, густери и 1 верверица иам убиено. ми беше многу жал коа ја убив верверицата :(
Зарини му нож на чоек в грб и речи му извини не сакав.:tapp:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Зарини му нож на чоек в грб и речи му извини не сакав.:tapp:
Споредуваш човек и животно :lud: колку хумано од твоја страна браво само така и продолжи напред само така може македонија да напередува а со тоа и целото човештво:bravo:. Искрено кажано имам многу дивеч убиено а и кога немам што да правам си седнувам во двор и тепам врапци гулаби мачки едноставно што ке ми излезе пред воздушна, и ич кур не ме боли за тоа дали на некого му се допаѓа или не ете кејф мие. и која си ти да кажуваш кој што треба да прави ? да убива или не впрочем ти си во состојба да повредиш човечко суштество дури и да убиеш за да заштитиш некое створење без интелигенција па види сега кој е за на психијатар
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Споредуваш човек и животно :lud: колку хумано од твоја страна браво само така и продолжи напред само така може македонија да напередува а со тоа и целото човештво:bravo:. Искрено кажано имам многу дивеч убиено а и кога немам што да правам си седнувам во двор и тепам врапци гулаби мачки едноставно што ке ми излезе пред воздушна, и ич кур не ме боли за тоа дали на некого му се допаѓа или не ете кејф мие. и која си ти да кажуваш кој што треба да прави ? да убива или не впрочем ти си во состојба да повредиш човечко суштество дури и да убиеш за да заштитиш некое створење без интелигенција па види сега кој е за на психијатар
Си слушнал за така е зборот ? Или на Букефал род си му.

А сакаш да те пофалам ? Браво шо ти било ќејф да убиваш животни само така, само напред алал да ти е така се ојт напред. Можда ќе ти е полесно сеа.:aplauz:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Си слушнал за така е зборот ? Или на Букефал род си му.

А сакаш да те пофалам ? Браво шо ти било ќејф да убиваш животни само така, само напред алал да ти е така се ојт напред. Можда ќе ти е полесно сеа.:aplauz:
Неможе така е зборот ! Велиш дека си спремна да убиеш човек кој што убил куче маче или врабец или во најмала рака да го инвалидизираш !
многу хумано од твоја страна
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Неможе така е зборот ! Велиш дека си спремна да убиеш човек кој што убил куче маче или врабец или во најмала рака да го инвалидизираш !
многу хумано од твоја страна
Добро јас сум сериски убиец ама не оставам на мрава да се стапит.:jaj:
 
Х

Ханзо

Гостин
Неможе така е зборот ! Велиш дека си спремна да убиеш човек кој што убил куче маче или врабец или во најмала рака да го инвалидизираш !
многу хумано од твоја страна
Некој некому насилно пика зборови во уста. Или тастатура, се едно. Каде го прочита ова, освен во твоите претходни два поста? Баш убава аналогија даде, а ти сврте на напредок на Македонија и човештвото бе. :pos: Ај да одам по твоето во најмала рака чудно резонирање: Е не бе, ќе напредуваме од некој џаболебар кој си седи во двор и убива живи суштества од чиста мира...онака му се може.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.150
Поени од реакции
1.375
Ok, se soglasuvame deka e nehumano da se ubivaat zivi sustestva zaradi zabava, ama temata dobra si bese, sea se pretvori vo tema za drustva za zastita na zivotnite
:pov::nesvest:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
@ dobro poznat

Погоре спомна интелегенција. Не знам јас дали ти у опште имаш интелегенција кога убиваш невини мачина и гулаби од кејф. И никој не ти може ништо. И Хитлер така убивал луѓе, правел масакри и никој ништо не му можел, и сега Хитлер е ѕвер а.. Убиваш нешто што не може само да се заштити. Но ние не ти можеме ништо бидејки си ѕвер со воздушна кој убива мачина и гулаби. Браво за тебе!!
Инаку јас сум гаѓал неколку пати во тенџерина со воздушна :).
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ахх има еден мачор шо се врти по стеблото кива што го имам засадено позади куќа, ако го начекам незнам што ќе му напрам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom