Серии од нашите телевизии :)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.921
Поени од реакции
7.584

Не сум бил роден кога се емитувала премиерно Алф серијата ама сум гледал репризно бар 2-3 eпизоди на некој од телевизиите.

Исто и Талични Том ,ама јас ви го препорачувам ова видео епизода со превод а не синхронизирано на македонски или на српски
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
Француските серии на МТВ што ги даваа.

Сен Тропе

И другата не ми текнува името ама беше за татко со три керки (најмалата мушкодањаста) и расправии со дечковците. И на моменти кон камерата збореа, се исповедуваа кон публиката така нешто. Добра беше.

Да не мислиш на оваа?

https://www.youtube.com/watch?v=HDhat4kpgoA

Се утепав од барање, сакав да ја гледам :D
 
Член од
10 септември 2014
Мислења
144
Поени од реакции
91
Никој не стави некоја домашна серија во продукција на РТС од средината на 70-тите, кога секое семејство сеуште немаше свој телевизор па се собиравме кај комшиите за да ги гледаме.
Се секавам на неколку детски серии од тоа време како Дејви или бараем така ја викавме според главниот лик, Другарувања, Ѓорѓи Тодоровски - Трушче чинам глумеше во таа серија, чинам дека имаше и една детска серија жешко топло лето, па една серија кога една девојка од град оди на распуст на село а таму многу момчиња се заљубуваат во неа мислам дека девојката се викаше Жаклина и слични домашни серии. Имаше и странски серии во тоа време како Сандокан, една серија ја викавме Карино според еден паметен коњ во серијата ... ако некој се сеќава нека додаде нешто
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.061
Поени од реакции
12.951
А ви текнува на? :icon_lol: Секогаш јас бев од страната на женското, Мина или како се викаше. Штета што скоро ништо нема од нив на Јутуб, секоја вечер на А1 си ги гледав.

Потоа ми текнува имаше една со магии, ми ја даваа пред или после Покемон не ми текнува. Исто на А1, мислам после во 17:00 часот ја даваа.
Имаше и она Рипли верувале или не, на А1, таа покасно идеше ми текнува. Мајка ми знам ќе си легнеше, јас ќе си останев да ги пратев.

Од серии времето бев јас на оние Хрватските Вила Марија, Забранета Љубов, Не дај се нина. И на оние Шпанските Акапулко, Ангели и омилената Серанови. Гледав и Маѓепсани и Вовед во Анатомија знам ги даваа. И гледав и Очајни Домаќинки. Гледав уште некој така што ми залутале, а не се за мене, ама тие ми текнуваат. Овие сите ги немам гледнао после пак, освен Серанови секако што по 8 пати ја имам гледано целата, а баш сакам да си симнам да си се потсетам, ама па се плашам дека нема да ми бидат толку интересни ко порано :)
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.777
Македонски детски серии : „Црвено,жолто зелено“; „ТВ речник“, „Автограм“, „Курирот на Гоце“, „Јуначко колено“, „Булки крај шините“ од понова продукција 85/95 „Втората смена“ , „Девојките на Марко“
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.679
Поени од реакции
11.750
Детскиот сон е кутија златна, ѕвездено кајче што броди.
Во него може се да се случи, и повторно се да се роди...

Да не знае некој во која серија беше оваа песна, никако да ми текни а на гугл слабо информации.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.921
Поени од реакции
7.584
Знае некој како се викаше на МТВ една цртана серија со едно зелено човече возеше точак, а мислам имаше и една што беше кралица со круна на главата.

Низ магла колку што се сеќавам имаше една голема машина компјутер ја работеше тој зелениот и на МТВ одеше со плус дел снимен од нив со едно девојче кај што не учеше англискиот јазик со помош на цртаната серија. Типично бритиш англиски беше зборењето во серијата.

Серијата и не е премногу стара на Ѕвон ја прикажуваа . Ја ја гледав кога бев основно а и ја имаат повеќе пати репризирано но сега не можам да ја најдам затоа што не го знам името како беше. Ако некој знае нека стави тука видео.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Оваа...? https://www.youtube.com/watch?v=2iNtB4t159A

Знае некој како се викаше на МТВ една цртана серија со едно зелено човече возеше точак, а мислам имаше и една што беше кралица со круна на главата.

Низ магла колку што се сеќавам имаше една голема машина компјутер ја работеше тој зелениот и на МТВ одеше со плус дел снимен од нив со едно девојче кај што не учеше англискиот јазик со помош на цртаната серија. Типично бритиш англиски беше зборењето во серијата.

Серијата и не е премногу стара на Ѕвон ја прикажуваа . Ја ја гледав кога бев основно а и ја имаат повеќе пати репризирано но сега не можам да ја најдам затоа што не го знам името како беше. Ако некој знае нека стави тука видео.
 
Член од
24 јули 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Се потсетив на една серија што ја даваа на мрт како мал многу ја гледав се работеше за едно девојче или момче беше кое работеше во книжарница имаше една книга преку која можеш да отидеш во друг свет нешто како во бајки во тој свет владееше една добра кралица нон-стоп беше облечена во бело потоа таа се разболе и мислам дека ја замени некоја лоша жена како низ магла ми е. Ако некои се сети според ова што го напишав нека пише како се вика серијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom