Секс со бивши - добра или лоша идеја?

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Според моето неодамнешно искуство...дефитивно лоша идеја.:nesum:
Bad, very bad
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Зошто да не, ако ти била бивша, во секој случај си имал чувства према неа........ кога веќе станува збор за чувства
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
закон. Затоа со сите девојки имам раскинувања мед и млеко. Си оставам простор за во иднина. А па со тие што сум одел а не сме имале секс, воглавно зошто сум бил пичка за да не ја наведам на тоа, си го користам џокерот сега :).
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Порано, ќе речев категорично не. Сега не знам што да кажам... Знам луѓе што тоа го правеле и не се претерано несреќни. Едноставно им требало да се задоволат со некого.

Прашањето е: ако можеш да се задоволиш со кого било и ако кого сакаш можеш да наведеш на секс, зошто би ти требала воопшто врска? Ова е малку :eek:ftopic:, но ме интересира...
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
Прашањето е: ако можеш да се задоволиш со кого било и ако кого сакаш можеш да наведеш на секс, зошто би ти требала воопшто врска? Ова е малку :eek:ftopic:, но ме интересира...
Зошто се задоволуваш МОМЕНТАЛНО со бившите. Има одредена доза на опуштеност, ама тоа не е замена за врска. Ако во тој период не бараш врска, а веќе постои некоја со слично размислување како твоето, шансите не се пропуштаат.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Losa ideja.:nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene:
 
I

InF3cTeD

Гостин
лошо лошо...ако сум бил јас тој шо ја прекинал врската нема да сакам никакви контакти со неа а не па секс оти можно е да се родат пак некој искри...а па ако она ја прекинала врската НЕМА теорија па да имам нешто со неа...така да НЕ!
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Невозможна идеја, би рекла. Причини:
-враќање на емоциите
-немање потреба од исто ,,мевце" по втор пат, ако на репертоарот се нуди ново.
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
најдобра според мене:) баш поради враќањето на емоциите
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
лол. ако филмот е добар зашто да не го глеам по 2 пат ? :wink:
Може да ти биде досаден по втор пат да го гледаш , а можда и имало причина зашто си го исклучил пред крајот. :nesum:
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Нешто како проверена етикета со знак за квалитет, емоции или можност за компликации?
Бидејќи секоја врска се раскинува со причини, и тоа добри, без обзир на тоа кој на кого "му дал нога", сепак постои можност од тоа да бидете емотивно повредени затоа што да се оддвои сексот од емоциите е тешко.

Дали доколку се навраќате на бившите значи дека раскинувањето со неа ви се чини страшно, не сакате да си признаете дека е готово па само си ја подгревате надежта или еб*њето со нив е само поради секс?
У основа лоша идеја ама боље е од :drk: понекогаш... Боље нова фаца освен ако несакаш да се смириш ама кој знеа што сака у животот. Така да...во секој случај заебана работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom