Секс со бивши - добра или лоша идеја?

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
A sto ako ste raskinale so partnerkata/partnerot radi XX pricini (ne bilo varanje tuku ednostavno izblednele ljubovnite cuvstva) no sepak seksualnata privlecnost e povekje od prisutna? I ako DETALNO mu/i ukazete na partnerot/partnerkata deka NEMA SANSA da se smirite, deka nemate TAKVI cuvstva prema nejze/nego tuku samo deka seksualno ve pali i ako vrz seto toa BIVSIOT/BIVSATA ve pobara za sex, pritoa objasnuvajki vi deka e cisto radi sex, deka ne si podgreva nadez deka ke se smirite... Bi se vpustile li vo takva seksualna vrska?
No way! No how! but never say never :vozbud::nesvest:
Не би се впуштила зошто на овој начин, ќе се поврзам повторно емоционално со него, сите знаете дека жените се врзуваат емоционално за партнерот during sex така што по малку и понижувачки би ми било да бидам со некој само ради секс, и да немам целосна врска со тој човек.

Кога би имала друг дечко што би ме задоволувал, не гледам причина зашто би имала секс со бившиот, ама ако немам дечко и ако тој секс не претставува варање, би имала секс со бившиот без грам грижа на совест. А чувства како чувства и со секс и без секс ќе бидат тука. Сепак мислам дека ваков секс се случува тазе после раскинување најчесто, како што поминува време се поретки и поретки се таквите испади
Да баш така ова од искуство секој ќе го дознае
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Женските кои си ги ебел претходно, најчесто можеш да ги ебеш и понатаму.
Удобно им е, те знаат, никој не губи ништо.
Потешко е нова да ќариш, а најчесто не ти се ќарува. Кој ќе се замара..
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
па добро е тоа е спорт а во спортот нема ништо лошо
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Зависи по кој основ ти станала бивша, околностите... може да се случи, некогаш да помине и подобро од очекувањата, ама во суштина лузерска ми е идејата за навраќање низ минатото за секс. Проверена работа.. хахах.. ај некој шо пробал 150 да рече, ама почесто е резултат на слабост или суша :drk:
 
Z

Zoza

Гостин
ako ne sum vo vrska togas podobro so bivsiot otikolku da odam so drugi samo da mi se brojat :pipi:
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
ako ne sum vo vrska togas podobro so bivsiot otikolku da odam so drugi samo da mi se brojat :pipi:
A кој па толку ке ти ги брое?:)
Да имаш секс со бившиот само колку да не ти се бројат....:uvo:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Од моментална поинт оф вју, лоша идеја. Едноставно е, ниеден бивш партнер не ме привлекува сексуално повеќе. Од кога ми поминал интересот за нив, повеќе не ми се привлечни, дури ни за секс. :toe:
 
Z

Zoza

Гостин
A кој па толку ке ти ги брое?:)
Да имаш секс со бившиот само колку да не ти се бројат....:uvo:
sigurno ti ne :tapp: ama ziveam vo takov grad sto edno masko devojka do kuka da ja odnese se fali deka ja e**l taka da sega jasno ti e zosto go naspisav postot?:smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Според мене е многу глупава идеја, а да не зборам колку би била глупава реализацијата. Сум одела со некој, сум прекинала, која е логиката да се навраќам на било кој начин во минатото, во случајов преку секс? Сме оделе, сме раскинале, чао пријатно, се најубаво во животот, муабет кога ќе се видиме на улица, ама толку. Сексот го гледам како навистина интимна работа и доколку би го направила тоа со бивш, само ќе си отворам стари рани, ќе ми се вратат и чувства, а тоа се граничи со мазохизам, а мазохист не сум.
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
Da,zosto da ne. I onaka sexot ni bese extra. Ne sme se sretnale so nego veke dolgo,ama pri prvata sredba so nego bi bilo pak.
 
O

Out Boy

Гостин
Целосно го делам мислењето со Crazy in Love. Сексот Е интимна работа, која кај нормалните луѓе е тешко одвоива од љубовта. Ако сепак дојде до тоа, тогаш најверојатно, сакал некој да си признае или не, се’уште е вљубен во бившиот/бившата. Или пак, нешто лошо им се случило на вашите чувства... :nesum:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.528
Поени од реакции
33.722
Целосно го делам мислењето со Crazy in Love. Сексот Е интимна работа, која кај нормалните луѓе е тешко одвоива од љубовта. Ако сепак дојде до тоа, тогаш најверојатно, сакал некој да си признае или не, се’уште е вљубен во бившиот/бившата. Или пак, нешто лошо им се случило на вашите чувства... :nesum:
Значи не постои секс само ради.. секс?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom