Сексот како оружје

Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Е де, тоа ти е фетишот.
Автоматски споено мислење:

Клинтонојца би припарила ли до американскиот сенат и би станала ли сенаторка да не беше сопруга на Били Бој?
 
Последно уредено:
Член од
17 септември 2022
Мислења
737
Поени од реакции
1.782
Сме имале ние многу добра работа порано,
Sme imale Ron ama ne znam kolku kje ti se u prilog.... primer eve se zacopuvash u kjerka mi sakash da ja ozenish, mi idesh da ja pobarash od mene kako sho praele nashte stari, da me isposhtuvash. Ja vegetarijanec te gledam so debelite namrdeni vegji, znam shto sve seresh za nekarnivorite i ti treba da me ubedish da ti ja dadam a ja sakam da se osvatam so @Bafra. Plus te znam eve sho se ti se mota u glavata. Sho prajsh ti u taa situacija?
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.930
Поени од реакции
7.315
Sme imale Ron ama ne znam kolku kje ti se u prilog.... primer eve se zacopuvash u kjerka mi sakash da ja ozenish, mi idesh da ja pobarash od mene kako sho praele nashte stari, da me isposhtuvash. Ja vegetarijanec te gledam so debelite namrdeni vegji, znam shto sve seresh za nekarnivorite i ti treba da me ubedish da ti ja dadam a ja sakam da se osvatam so @Bafra. Plus te znam eve sho se ti se mota u glavata. Sho prajsh ti u taa situacija?
А што ако ќерката одбере веган, знаеме па тие што се серат за остатокот на луѓе, вклучувајќи и за вегетаријанците.
Одлична опција за сега ти е со Агда да се посватиш, секако доколку нејзиниот принц, израсне во стрејт маж.

Нема ништо лошо во тоа што жените го користат сексот како оружје, тоа е дел од нивната природа.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
737
Поени од реакции
1.782
А што ако ќерката одбере веган, знаеме па тие што се серат за остатокот на луѓе, вклучувајќи и за вегетаријанците.
Одлична опција за сега ти е со Агда да се посватиш, секако доколку нејзиниот принц, израсне во стрејт маж.

Нема ништо лошо во тоа што жените го користат сексот како оружје, тоа е дел од нивната природа.
Fokus Bafra, edukacijata na ron... za 3,76 god. kje treba da ja pobara Darling od tatko i poshto on e novorazbuden tradicionalista....taj moze da e i pozabegan od mene.

Inaku cekame da potporasne maliot na @Artemisia Vulgaris pa da pocnat da igraat rolblox, znam ja deka nishto ne biva od nashto svatovstvo bafrich, neli na aptamil e rastena.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.201
Поени од реакции
9.803
..... жените го користат сексот како оружје, тоа е дел од нивната природа.
Така е Бафра душо....и ке се користи се додека мажите изиграваат доброволно МЕТА за гаѓање...;)
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.930
Поени од реакции
7.315
Така е Бафра душо....и ке се користи се додека мажите изиграваат доброволно МЕТА за гаѓање...;)
Поздрав еден топол душовадник, тоа така си е исконски, тоа се основите кај човекот. Машко сака да има секс со многу жени, жена сака да има многу секс со еден маж.
Притоа природно е за жената да е манипулативна со цел да го тестира партнерот дали е сеуште достоен за таа да му "служи" (посвети целосно). Едноставно такви се жените, некои поербап, некои помалку. Мажот е тој што треба да покаже и докаже дека е "генералот", па жената секаде ќе го следи. Арно ама, повеќето машки со цел да ја осетиме магијата, станавме папучари, лиглиња и тоа највеќе поради учењето од нашите мајки. Биди фин, културен, попушти исполнувај секакви желби дрн дрн јариња. Притоа забораваме дека и нашите мајки биле нечија кучка, душа им ваделе на некои мажи, а избраниот од нив, тато го викаме. :D

Ако не беше сексот, жените одамна ќе беа истребени од планетава, а жените ако лесно се даваа, тешко дека ќе имавме цивилизациски напредок. :anco:
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Така е Бафра душо....и ке се користи се додека мажите изиграваат доброволно МЕТА за гаѓање...;)
За да веднаш во следната епизода барате рамноправност и еднаква родова застапеност.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Сексот е премногу преувеличен како акт, а станува збор за една обична секојдневна биолошка потреба. Да, сексот е eден вид на оружје и тоа моќно оружје е во рацете на поубавиот и понежен женски пол и со тоа оружје жените манипулираат со посилниот машки пол, а некои и заработуваат со помош на ова оружје или па го користат за полесно пробивање и напредување во животот, е сега која како, значи не генерализирам 100%, си прајме муабет, не се сите девојки/жени исти ни во физички аспект(убавина), ниту па во психолошки аспект, ниту па во социолошки аспект и.т.н. но сепак факт е дека сексот како оружје го користи понежниот пол за полесно остварување на некои свои цели, амбиции и манипулација па и доминација над посилниот пол !
 
Последно уредено:
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.850
Поени од реакции
5.082
Наивноста не е привилегија само на 15 годишните момчиња кои освен мајка си, друга жена не виделе. Секојпат одново ме фасцинира и наивноста кај повозрасните мажи.
Но, само како една мисловна задача... во првите 2 години од партнерството ставајте по едно камче во една тегла за секој сексуален однос со вашата девојка (сопруга). По третата година во партнерство, почнете да вадите по едно камче од теглата по секој сексуален однос.
Прашањето гласи:„Кога ќе ја испразните теглата?“
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Често ќе чуете одговор од модерните жени еден ист рефрен како одговор на прашањето за одгледувањето деца и формирањето дом: “Сакам прво да се остварам на професионален план, да завршам јако школо, јака диплома, да дојдам до јако работно место“ а од друга страна како поискусен знаете какви адути жените користат за да напредуваат во “кариерата“ па нормално ќе се прашате “За каква тоа професија вашето Височество ќе се остварува?“.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.805
Поени од реакции
24.764
Често ќе чуете одговор од модерните жени еден ист рефрен како одговор на прашањето за одгледувањето деца и формирањето дом: “Сакам прво да се остварам на професионален план, да завршам јако школо, јака диплома, да дојдам до јако работно место“ а од друга страна како поискусен знаете какви адути жените користат за да напредуваат во “кариерата“ па нормално ќе се прашате “За каква тоа професија вашето Височество ќе се остварува?“.
А како поинаку ќе ги гледаш тие деца ако прво не се оствариш себеси и како личност и да се стабилизираш финансиски?
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.185
Поени од реакции
3.607
А како поинаку ќе ги гледаш тие деца ако прво не се оствариш себеси и како личност и да се стабилизираш финансиски?
Ма какво стабилизирање. Плеснеш едно 12 деца и после ќе кукаш по телевизии дека не можеш да ги најадеш и облечеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom