Сексот како оружје

Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
А како поинаку ќе ги гледаш тие деца ако прво не се оствариш себеси и како личност и да се стабилизираш финансиски?
Ма какво стабилизирање. Плеснеш едно 12 деца и после ќе кукаш по телевизии дека не можеш да ги најадеш и облечеш.
Кога ќе се земете вие двајцата, да ме викнете на свадба. :jeeee: да не заборавите кој ве состави заедно.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.808
Поени од реакции
24.804
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Значи никаТ. Па одиме понатаму:
Често ќе чуете одговор од модерните жени еден ист рефрен како одговор на прашањето за одгледувањето деца и формирањето дом: “Сакам прво да се остварам на професионален план, да завршам јако школо, јака диплома, да дојдам до јако работно место“ а од друга страна како поискусен знаете какви адути жените користат за да напредуваат во “кариерата“ па нормално ќе се прашате “За каква тоа професија вашето Височество ќе се остварува?“.
Ппвелете Ваше Височество, образложете.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.239
Поени од реакции
9.836
Значи никаТ. Па одиме понатаму:

Ппвелете Ваше Височество, образложете.
Ама му се згна на тој секс, си се фатил ко слеп за стап :facepalm:...Ти да не си женскомрзец или имаш некое болно искуство, те искористила некоја цуца и ти мавнала клоцата у гз!?
Секој нормален маж или жена, планира да живее како што одат по ред нештата во животот, школо, работа, стан, брак, деца итд....е сага дали се оди по планот е друга работа, многу причини, многу судбини....Но аман бе човече, не секоја жена се ебава за да успее во нешто, не секоја е на продажба....таман работа!!!!!!
Многу навредливо .....многу.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Ама му се згна на тој секс, си се фатил ко слеп за стап :facepalm:...Ти да не си женскомрзец или имаш некое болно искуство, те искористила некоја цуца и ти мавнала клоцата у гз!?
Што друго од жена освен типичен женски одговор кога нема што да каже како контрааргумент: срам те било, женомрзец, крив, куц, грд итн.
Не ми вези тука јас сум бил нетаман: излажав ли? Кажи дали лажам?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.239
Поени од реакции
9.836
Што друго од жена освен типичен женски одговор кога нема што да каже како контрааргумент: срам те било, женомрзец, крив, куц, грд итн.
Не ми вези тука јас сум бил нетаман: излажав ли? Кажи дали лажам?
Уште везеш?
Па се ти е одговорено веќе, навистина не те разбирам што сакаш да докажеш:toe:
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Уште везеш?
Па се ти е одговорено веќе, навистина не те разбирам што сакаш да докажеш:toe:
И? Зошто тогаш пиша нешто на темава? Кога сѐ ти е толку јасно... кажи лажам ли или не, просто прашање со два можни одговори- да или не.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.239
Поени од реакции
9.836
Член од
14 декември 2021
Мислења
666
Поени од реакции
2.519
Дечко ти во ист кош го ставаш цел женски род а не се сите жени исти, како што и не се сите мажи/луѓе исто. И делумно се согласувам со тебе. Ама да го дрвиш тука и да генерализираш нема смисла. Како што има жени што злоупотребуваат, така има и мажи. И читам тука на форумов повеќе теми и од тоа што заклучив ретко некој разумен/реален да најдам. Живееме во забеган/луд свет каде што "нормалните" се на самите маргини.
Автоматски споено мислење:

И што е тука смешно, ајде просветли ме?
Автоматски споено мислење:

Ти си исти кур забеган за мене исто како и овие феминистки тука.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Дечко ти во ист кош го ставаш цел женски род а не се сите жени исти, дрн дрн дрн
Лажам ли или не, нема “не се сите исти“, “сите сме посебни“- едноставно е прашањево. Ти ако се најде во приказнава, повели почни. “Срам те било“ така со домашните твои по дома. Ајде послушно регрутче, повели:
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
666
Поени од реакции
2.519
Хахаха а бе лечи се ретардиран еден. Ти кажав имаш добри и лоши мажи и жени, имаш мажи и жени кои што прават злоупотреба за да постигнат одредена цел. Дали е тоа секс или друго нешто за мене не е во ред. Исто така не е во ред да оцрнуваш цел женски род затоа што некои си индивидуи решиле да дојдат до нешто преку сексот. Регрутче бе ми вика, а бе кај забегавте бе, што ви се случува.
 
Последно уредено:
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Хахаха а бе лечи се ретардиран еден. Ти кажав имаш добри и лоши мажи и жени, имаш мажи и жени кои што прават злоупотреба за да постигнат одредена цел. Дали е тоа секс или друго нешто за мене не е во ред. Исто така не е во ред да оцрнуваш цел женски род затоа што некои си индивидуи решиле да дојдат до нешто преку сексот. Регрутче бе ми вика, а бе кај забегавте бе, што ви се случува.
Јали си регрутче, јали си пудлица. Јас шо не сум ни едно ни друго, мене срам ме било :LOL: ама лажго не сум значи. Прашањето беше “да/не“ а не “да/не/пиши слободен состав“.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Исто така не е во ред да оцрнуваш цел женски род затоа што некои си индивидуи решиле да дојдат до нешто преку сексот.
Така. Шо не му рипна на владе кога го оцрни цел машки род? Или жените се виши суштества?
Kako sakas reci, za nikade sme. Mazi :toe:
Автоматски споено мислење:

Еве ја оваа храбра, силна и одважна жена се остварува во кариерата:

Screenshot 2023-01-23 at 10.39.57 AM.png
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom