Сексот како оружје

Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Камала многу јака на политика и работлива, со доста јак талент за водач стигнала на високи владини позиции во Калифорнија:
Преку швалерај со спикер на собранието, Камала назначувана член на собраниски комисии и јавен обвинител на Калифорнија

In a short article in the San Francisco Chronicle Brown admitted to the extra-marital affair and to appointing Harris to two state commissions.
Yes, we dated. It was more than 20 years ago. Yes, I may have influenced her career by appointing her to two state commissions when I was Assembly speaker.
And I certainly helped with her first race for district attorney in San Francisco.
Како благодарна жена за сите услуги, Камала ќе рече:
“I refuse,” she says vehemently, “to design my campaign around criticizing Willie Brown for the sake of appearing to be independent when I have no doubt that I am independent of him — and that he would probably right now express some fright about the fact that he cannot control me.
“His career is over; I will be alive and kicking for the next 40 years. I do not owe him a thing.”
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.365
Поени од реакции
40.186

Еве мала вистина за жените. Го уапсиле Ендру Тејт, па телохранителот кажува како преку 200 жени му прошле преку рака во Романија. Очекувале дека ќе ги ожени ако му дадат но кога не сакал да го направи тоа телохранителот морал да ги исфрла од куќата на Тејт. Оружјето према богативе не пали некако.

Станку откри дека понекогаш морал физички да ги отстранува жените од куќата на Тејт зашто биле препијани или преопасни, но никогаш не била применета сила.

„Најголем дел од жените кои го поминуваа времето со Ендрју и неговиот брат Тристан имаа под 25 години. Сите трошоци беа плаќани од Ендрју. Некои девојки погрешно ја сфаќаа реалноста и веруваа дека ќе бидат негова следна сопруга. Потоа тие лесно се трансформираа од пријател во непријател“, вели Станку.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.717
Поени од реакции
8.756

Еве мала вистина за жените. Го уапсиле Ендру Тејт, па телохранителот кажува како преку 200 жени му прошле преку рака во Романија. Очекувале дека ќе ги ожени ако му дадат но кога не сакал да го направи тоа телохранителот морал да ги исфрла од куќата на Тејт. Оружјето према богативе не пали некако.
Не е страшно, за некоја година ќе си земат куче и све ќе биде како треба.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.933
Поени од реакции
15.953
Буквално насловот на Темата значи ако едниот партнер со секс го убие другиот...
а имаше и такви работи, иако некогаш и нема умисла кај помладиот партнер... н.пр. Рофелер почина при сех со младата секретарка, но таа немаше некоја причина или матерјална корист..
а имало и дузини такви случки, многу помлада сопруга ( поретко сопруг) постариот брачен партнер ќе се префорсира и ќе го стрефи срце, а помладиот наследува богатство....
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
1. Буквално насловот на Темата значи ако едниот партнер со секс го убие другиот...
2. а имаше и такви работи, иако некогаш и нема умисла кај помладиот партнер... н.пр. Рофелер почина при сех со младата секретарка, но таа немаше некоја причина или матерјална корист..
3. а имало и дузини такви случки, многу помлада сопруга ( поретко сопруг) постариот брачен партнер ќе се префорсира и ќе го стрефи срце, а помладиот наследува богатство....
1. Како да не.
2. Како да не, немала. Така од љубаф се пеглала со директорот, без интерес да приграби од парите подоцна преку уцена или не дај Боже женачка.
3. На стотици поранешни обиди не ѝ успеало па конечно го утепала со сех откако сите правни услови се задоволени таа како млада вдовица да приграби од имањето на свежопочинатиот.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.933
Поени од реакции
15.953
Ne propagame kako civilizacija ako zenite ne ucenuvaat za sex, bas naprotiv sme nastanale kako civilizacija i napreduvame kako civilizacija oti ne ucenuvaat za sex!

Kako im bilo koga gi pustale po divec na minusni temperaturi kade predatori toa cekaat samo za da dobieme sex? Vidi naokolu tebe i razmisli sekoe nesto od koj e smisleno i zosto? Sme go pokorile svetot za sex! Ke pokorime i drugi planeti. Sledna zakana za civilizacijata ke bide povtorno eliminirana ako ni ja zagrozi sansata za sex a toa ke ne propelira vo ponatamosno razvivanje kako civilizacija!

Na sindzirot na ishrana e zenata. Se drugo e istorija.
Ljubav između persijskog leoparda Simbe i njegove ženke Micike završena je neočekivano i tragično.
Mužjak, koji je pre nekoliko godina stigao iz Rima, a ženka iz Hanovera, posle dve godine upoznavanja, otpočeli su zajednički život u ZOO vrtu na Paliću sa ciljem da ova retka i ugrožena vrsta velikih mačaka dobije mladunce, ali je mužjak ubio ženku u žaru ljubavnog čina.

„Timaritelj i veterinar su skoro tri meseca pratili ponašanje ova dva leoparda. Nisu pokazivali znake agresije, ali kao što u prirodi to i biva, mužjak je, prilikom parenja, najpre povredio, a zatim, verovatno ponet instinktom, i usmrtio ženku. Sve se desilo veoma brzo“, objašnjava za RTV Sonja Mandić, direktorka ZOO vrta na Paliću.




Овој не ја прашуе женката многу многу:confused:
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
740
Поени од реакции
1.810
Znaci da rezimirame..... mazot e edno teshko glupo primitivno stvorenje bez nikakva kontrola na nagonot, a se pojavi slabicka plavicka on pamet gubi, dobiva erekcija i mora da i go istrese i za toa e kriva Mareto, sram ja bilo sho go stavila u taa situacija. Ja unapreduva na rabota, I go prepishuva imotot, stanovi i kupuva samo putka da vidi. Toa e pojako od nego, on prosto nema izbor. Najdobro reshenie bi bilo da go uvedeme sherijatot.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.365
Поени од реакции
40.186
Znaci da rezimirame..... mazot e edno teshko glupo primitivno stvorenje bez nikakva kontrola na nagonot, a se pojavi slabicka plavicka on pamet gubi, dobiva erekcija i mora da i go istrese i za toa e kriva Mareto, sram ja bilo sho go stavila u taa situacija. Ja unapreduva na rabota, I go prepishuva imotot, stanovi i kupuva samo putka da vidi. Toa e pojako od nego, on prosto nema izbor. Najdobro reshenie bi bilo da go uvedeme sherijatot.
па кое друго решение е според тебе?
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
740
Поени од реакции
1.810
па кое друго решение е според тебе?
Toa de, prashanjeto e samo dali e dovolno da se zabuleni i neobrazovani ili bi sakale i klitorisite da im gi seceme? I dali prifakjame islam ili neshto nashe kje izmisluvame? Pobrzo e direkt da se islamizirame ja mislam, nemate bash vereme za levo desno.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.365
Поени од реакции
40.186
Toa de, prashanjeto e samo dali e dovolno da se zabuleni i neobrazovani ili bi sakale i klitorisite da im gi seceme? I dali prifakjame islam ili neshto nashe kje izmisluvame? Pobrzo e direkt da se islamizirame ja mislam, nemate bash vereme za levo desno.
зоки, се вртат работите, се пробува нешто ново, се гледа дека е контра продуктивно и се враќаш на старото. Ако не се вратиш пропаѓаш и така натаму.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
740
Поени од реакции
1.810
зоки, се вртат работите, се пробува нешто ново, се гледа дека е контра продуктивно и се враќаш на старото. Ако не се вратиш пропаѓаш и така натаму.
Ron okej e, me ubedivte, ajde konstruktivno ponatamu u detalji..... prifakjame hard kor islam ili sho? Nasheto staro gledam ne dade rezultati. Zemi u predvid deka mokjta na pickinata magija e u klitorisot.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.365
Поени од реакции
40.186
Ron okej e, me ubedivte, ajde konstruktivno ponatamu u detalji..... prifakjame hard kor islam ili sho? Nasheto staro gledam ne dade rezultati. Zemi u predvid deka mokjta na pickinata magija e u klitorisot.
ја не гледам некој да збори за ислам освен ти. Сме имале ние многу добра работа порано, сега све е распуштено, затоа вакви работи има.

Али како и да е, човек не може да ги смени работите ако сами не се сменат. Ние само констатираме тука у темава за проблемите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom