Сексот како оружје

Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.324
Поени од реакции
40.123
Hepta mozda tebe ti e glupo ali za 3.76 god. mojte metodi kje dadat rezultat, na Ron kje mu se javat site ovie od Fb, kje se napravi redica plodni zeni da go molat da mu rodat dete i so toa on kje ja spasi civilizacijata.

Togash kje prajme muabet sho ti postigna so tvojto dugogodishno drdorenje za Krouli, mene ne me ubedi deka e karma sho Ron ne ebe.

:coffee: :love:
Зоки, реалноста е таа, сакал ти да признаеш или не. Џабе гланцаш путки кога со тоа идеме само у ќорсокак. Треба работите малце да ги гледаш у 4д како што викаш ти, за да видиш каде се движи планетава, не само рамна земја.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
12.655
Sme go pokorile svetot za sex! Ke pokorime i drugi planeti. Sledna zakana za civilizacijata ke bide povtorno eliminirana ako ni ja zagrozi sansata za sex a toa ke ne propelira vo ponatamosno razvivanje kako civilizacija!

Na sindzirot na ishrana e zenata. Se drugo e istorija.
Значи знамето на нашата планета треба да биди со минџа.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
735
Поени од реакции
1.772
Зоки, реалноста е таа, сакал ти да признаеш или не. Џабе гланцаш путки кога со тоа идеме само у ќорсокак. Треба работите малце да ги гледаш у 4д како што викаш ти, за да видиш каде се движи планетава, не само рамна земја.
Ako vekje seriozno prajme muabet, ne mislish deka civilizacijata i treba da propadne, ovaa forma koja sho e denes?

Inaku pokraj toa sho se zabavljam mojot talent za glancanje putki go koristam i da praam pari i toa od vas, danocnite obvrznici sho e ushe eden pokazatel kolku e glupa ovaa civilizacija.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.487
Поени од реакции
28.836
Ne propagame kako civilizacija ako zenite ne ucenuvaat za sex, bas naprotiv sme nastanale kako civilizacija i napreduvame kako civilizacija oti ne ucenuvaat za sex!

Kako im bilo koga gi pustale po divec na minusni temperaturi kade predatori toa cekaat samo za da dobieme sex? Vidi naokolu tebe i razmisli sekoe nesto od koj e smisleno i zosto? Sme go pokorile svetot za sex! Ke pokorime i drugi planeti. Sledna zakana za civilizacijata ke bide povtorno eliminirana ako ni ja zagrozi sansata za sex a toa ke ne propelira vo ponatamosno razvivanje kako civilizacija!

Na sindzirot na ishrana e zenata. Se drugo e istorija.
SmartSelect_20230115-120420_Instagram.jpg
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.324
Поени од реакции
40.123
Ako vekje seriozno prajme muabet, ne mislish deka civilizacijata i treba da propadne, ovaa forma koja sho e denes?

Inaku pokraj toa sho se zabavljam mojot talent za glancanje putki go koristam i da praam pari i toa od vas, danocnite obvrznici sho e ushe eden pokazatel kolku e glupa ovaa civilizacija.
не сметам дека треба да пропадне. Да сметав немаше да мислам вака. И било каква цивилизација да имаш во иднина, пак ти требаат луѓе. Но со овие ставови и користење репродуктивни органи за материјални добра пак те тераат у ќорсокак. Секоја цивилизација би пропаднала додека тој @Darling мајндсет владее.

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.324
Поени од реакции
40.123
@Ron Burgundy ne go koristime oruzjeto na tebe, posteden si.
добро е, да не се секирам. Иначе твоето мислење е типично ливадарско, затоа прво ми падна у око. Па реков да те цитирам, ништо лично.:)
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
735
Поени од реакции
1.772
не сметам дека треба да пропадне. Да сметав немаше да мислам вака. И било каква цивилизација да имаш во иднина, пак ти требаат луѓе. Но со овие ставови и користење репродуктивни органи за материјални добра пак те тераат у ќорсокак. Секоја цивилизација би пропаднала додека тој @Darling мајндсет владее.
Treba da porabotime na radarot za sarkazam Ron... ti so cel pamet i poveruva.

Aj dosta beshe seriozen muabet.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
735
Поени од реакции
1.772
зоки, ја и верувам на Дарлинг. Она ретко знае да се шали. Најчесто и кога се шали е смртно озбилна.
Ona e malku ljuta pa te ebe u mozak, taka odi toa, imate bash jaka hemija, treba da si ja zemesh za zenicka. Mozda rano ti kazav ali eve neka raboti ideata.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Еве како дискутираат мажите на дадена тема, било која, можеше да биде на тема квантна физика:
моментално момите сексот го користат како уцена, оружје е пре јак збор. Тоа го води човештвото кон пропаѓање, зборам за западната цивилизација. Демографските бројки кажуваат се. И може да се деси во некоја иднина, многу од овие права што ги уживаат сега жените да им се укинат поради нивното калаштурисување. Али тешко е тоа вероватно, бар во оваа реалност во која живееме моментално. Така да повеќе веројатно е да пропаднеме како цивилизација.
Факт, проблем, можно решение. А еве како жените “дискутираат“:
Ти се правиш површно и насилно, кој знае како во твојот ум изгледа сето тоа...
Собрано од секаде сешто и сега силуваш по форумов со комплекси, та факман, та Исус, та жена ти дома или комшии... Насилно и глупо. Тоа е поголема ароганција од моето, ама ајде нека ти биде...

Треба уметност за овие нешта, не дрдорење

П.С. гледаш ароганција? Нормално дека гледаш :coffee::LOL:
“Уа како не ви е срам, глупи сте, луди, не ве бива“. Факт? Чувствата се факти. Проблем? Кој проблем... Можно решение? “Срам те било“ е решението.
Не мора Хепта да е женско за да вака “разговара“, дома видел дека таквиот муабет поминува па го применува насекаде.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.771
Поени од реакции
11.833
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Исто и со сексот, виделе дома како поминува и мислат секаде и со секој е така. :sneaky:

Реков јас
За твоја несреќа, има народ што држи статистика и уважува факти. А пред факти и боговите молчат. Само ти не. Значи се гледаш себеси како и од Бога поголем. :tapp:
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.771
Поени од реакции
11.833
За твоја несреќа, има народ што држи статистика и уважува факти. А пред факти и боговите молчат. Само ти не. Значи се гледаш себеси како и од Бога поголем. :tapp:
Кои глупости зборување уште во стартниот дијалог што си го направи фиктивен со купишта претпоставки (посебно со идејата дека сум жена) :)
Кои црни статистики кои факти... кои богови, кое молчење, какво себство и каква големина - оди по ѓаволите и ти и сите овие бладања :)

Темата ја започнавте со тоа како жената добива нешта преку секс (демек оружјето на жената), бидејќи нели има вагина и може се да добие - јебига, кога има будали мажи кои освен секс не добиваат ништо друго, кој е крив за тоа? :)
Па ако не знаете како учете од другарите мажи, можеби знаат нешто поеќе...

Жената и мажот може да водат љубов со кој сакаат, кога сакаат и како сакаат... вакви прашања од твојот стил „ајде дами, кажете колку пати имавте секс за да добиете нешто за возврат“ е муабет на 17 годишен кој што почнува да беснее по девојките околу него :)
Пробавте да ја разводените сексистичката идеја која рие низ вашите умови заглавени во некое минато време во однос на жените...
Не знам дали воопшто вие имате секс бре луѓе... дали со мажи, дали со жени... дај малку променете се.
Барем малку :love:

E ова е факт. Пред кој боговите молчат, а дрдорковците мелат без веза муабети и си го тераат комплексот. :coffee:
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Go koristam seksot kako oruzje, ako ne mi dades ke se ubijam

@dzesika
Не е муабетот како до секс :icon_mrgr::icon_mrgr: туку како преку секс упаѓаш у добитна комбинација за која вообичаено треба малку повеќе труд, работа и/или школо. Од манипулирање на брачниот партнер дома, преку напредок на работно место па натака...
@Erikson жените да ме распињаат? Неее, идат нивните регрути у првиот бран...;)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom