Секогаш доцните или...?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
Член од
28 јануари 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0
Nikogas ne docnam i mnogu me nerviraat luge sto sekogas docnat bez pricina.Ama ako se cekam so luge sto znam deka sekogas docnat i jas docnam.
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
Исто како Scorpio,секогаш чекам.И многу се нервирам кога на некои исти луѓе не им доаѓа паметот и стално каснат.поздрав.
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Уфф даа...тоа чудо се дешава а ја да не закаснам.Се нешто ми текнува во последен момент, или ќе се зазборам на телефон или на мсн и ќе заборавам дека треба да се спремам.Тоа е лошо знам!!Милион луѓе ми се имаат дерено за тоа и ми држеле лекции...
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Никогаш не доцнам и нон-стоп чекам да дојдат другите,мрзнам надвор во зима како цреп а најдобри се кога сакаат да се извадат
-ми ѕвонеше домашниот телефон
-го мешав ајварот на баба ми
-семафорот светеше 5 минути црвено...
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
зависи со кој ама...јужуали каснам:kesa:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
3
Во последно време стигнувам на време, ама најчесто доцнам, зш подобро некој да ме чека отколку да чекам. И зависи со ког се чекам
 

Aylin Mujica

*Ţħë Şęxïĕşŧ Pėŗśõŋ Ąłįßę*
Член од
4 февруари 2007
Мислења
88
Поени од реакции
1
Lele i jas sekogas kasnam!! Hehe drugarkive ke me ispoubijat veke od toa kasnenje i sekogas velat: Nemoj pak da te SONUVAME dolu! Ama po obicaj sekogas me SONUVAAT!! :pos:
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
порано секогаш каснев и секогаш ме чекаа, ама од ко почнав на работа се научив да не каснам и сеа дури и пред време стигвам
 

HungryWolf

Deep In Tha Forrest
Член од
30 јануари 2007
Мислења
793
Поени од реакции
4
juzuali kasnam , neznam kako navika mi stana :) znam deka e losha :) koga se raboti za work sekogash sum tocen, znam kako e da cekate nekogo i kolku se nervirate koga vi docni nekoj, zatoa stho i jas nekad doagam na vreme i koga cekam nekoj znam kako im e :)
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
јас обично доцнам, па според мене мислам подобро е некој да те чека одколку да го чекаш. :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Кога одам некаде подалеку од дома секогаш излегувам порано и не каснам речиси никогаш освен ако нема автобус 20 мин.Ама затоа кога одам некаде во близина секогаш излегувам во задна минута и секогаш мора некој да ме чека.
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
Always on time!
Sekogas sum na vreme onamu kade sto treba da bidam, nikogass ne kasnam, i mrazam da cekam nekogo sto kasni ...
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Ne deka mi se nema sluceno da zakasnam, no obicno sekogas sum na dogovorenoto mesto na vreme.Me nerviraat luge koi kasnat.Mnogu e ednostavno,ako ne mozes navreme da se spremas togas pocni da se spremas 2-3h porano...:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom