Секогаш доцните или...?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
interesno :) Skoro sekogas docnam, mi se ima deseno da docnam duri dobri 2casa, i toa vo docna esen , onaka veter fura po malku dozd i jebiga nervoza, tenzija na nivo, pa sto da se prai toa e, ali vo posledno vreme probuvam da se koregiram...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Не каснам никојпат, секоаш сум 3-4 минути порано на лице места
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Ај на лице места го излажа, ама дека си 3-4 минути порано е тоа ај нека ти биде. :pos:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ретко стигам на време. Или каснам (најчесто ова се случува), или доаѓам порано (по еднаш во секоја престапна година).

Ама јас мразам кога мене ми каснат. :kesa:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
PSYtisfaction напиша:
Ретко стигам на време. Или каснам (најчесто ова се случува), или доаѓам порано (по еднаш во секоја престапна година).

Ама јас мразам кога мене ми каснат
. :kesa:
:kesa:Знам за оваа случка јас
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
pa ne skoro sekogas ama docnam, po 10 min i mnogu se nerviram koga docnam a koga cekam nekogo neznam zosto ama ne se nerviram
 
Член од
7 март 2005
Мислења
131
Поени од реакции
2
Nesto sto najveke me nervira e nekoj da mi kasni na dogovoreno.
Poradi toa uvek doagam na vreme ili najcesto pred vreme pa moram da gi cekam drugite.
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
8
Најчесто доаѓам на време или пред време.
Ако задоцнам,значи сум имал причина за тоа.
 

South park

Relax...take it easy...
Член од
31 јануари 2007
Мислења
145
Поени од реакции
0
Sekogas znaci sekogas si kasnam...koga treba veke da sum na dogovorenoto ja duri togas od doma ke izlezam...i non stop sum vo trckanje,u posledno vreme mnogu kasnam za avtobus...taman stignuvam i go gledam on zaminuva...baksuz:toe:
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Retko, ako nekogash kasnam. Ako znam deka ke zakasnam 1 minuta, ne zakazhuvam togash!! A kasnenjeto e namalen respect kon lichnosta na koja i kasnite, zatoa ne kasnite lugjee!!
 

***freak***

И да волиш до неба, и да прашташ кад треба [x]
Член од
9 февруари 2007
Мислења
383
Поени од реакции
1
секогаш каснам бе (срам да ми е :pos:),али сеа ме научија дека каснам,и на пример сум се договорила у 8 саат со некој,он доаѓа у 8 ипол,за да не ме чека :pos2: :pos2: :pos2:
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
sekogas stignuvam na vreme iako znam deka drugite ke docnat 5-10 minut, jas mnogu retko se slucuva da docnam ...
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
обично не доцнам,секогаш сум навреме,предвреме,максимум доцнење ми е 10 минути,тоа затоа што сум седела на компјутер до последен момент
 

Kajgana Shop

На врв Bottom